Javad

Skvelý ale zvláštny „Mysteriózny-hororový-znepokojujúci“ zážitok. aáa ešte musím dodať - výborne natočené! ()

danoo

O prechode zo sveta živých do sveta mŕtvych vznikli na prelome tisícročí oveľa pôsobivejšie veci, a tak na mladíckeho Tima Robbinsa rozdávajúceho nesmelé úsmevy si s odstupom času spomenie málokto; nie je to jeho chyba. Majster nevýraznej réžie Adrian Lyne, kompenzujúci si tento deficit ľahkoerotickými témami, na takýto film jednoducho nemá. ()

uiu

Trvalo dlouhých 20 let, než jsem se odhodlala na tento film podívat. Už první věc, co diváka odradí je šílený český název Jákobův žebřík (někdy Jakubův žebřík). Jeden můj kamarád mi film neustále doporučoval, ale nechtěl mi říct, o čem to je. Druhý se na to podíval a zvěstoval mi, že je to blbost a vůbec to není horor, jak nám bylo slibováno. A měl pravdu, protože pod pojmem horor si představuju trochu jiný žánr a ne, že tu a tam se ve filmu objeví něco nechutného, uříznutá končetina a podivní lidé, co prý mají být démoni. Děj je smíchanina Šestého smyslu a Mr. Nobody (očima moderního člověka - v té době ještě ani jeden z těchto filmů neexistoval), takže je tu dost spletený děj s několika dějovými linkami, které se navzájem protínají a do toho "šokující" konec, který ovšem očekává asi každý, kdo Šestý smysl viděl a chápe, že celou dobu na nás film jen něco hraje a nakonec se dozvíme něco velkého. Rozhodně zajímavý film na zamyšlení a to nejen nad válkou ve Vietnamu. ()

Pavlínka9

Hodně silný film o realitě nebo fikci, podle toho, co si divák vybere...Jedno ale musím uznat - téma o "vylepšování" vojáků, případně i jiných pracovníků, kteří mají být prospěšnější státu či nějaké instituci - to je dost výrazné téma. Robbins ve své jedné z nejznámnějších rolí, kterou bohužel ale zná jen málo lidí, si zasloužil můj obdiv. Režisér si lehkým způsobem pohrál s jeho "děsy" a démony, kteří jsou často znázorněni pouze v náznacích, ale o to je to děsivější, jelikož jejich pravou podobu nestihnete zahlédnout. Prolínání několika časových rovin, kdy si cca v půlce filmu řeknete - "Sakra, tak co to jako je?" - To je podle mého názoru dobrá reakce a donutí Vás to dokoukat film do konce, abyste zjistili pravdu... ()

dANo

Výborný thriller na vietnamskú tématiku, ktorý od prvej chvíle strhne a drží diváka vo zvláštnom psychologickom napätí až do konca. A Tim Robbins ma opäť raz presvedčil, že je fakt výborný herec a do tejto roly sa výborne hodil... čo som nečakal. ()

Moogwi

Těžko stravitelný filmek, jedno shlédnutí je určitě málo.. i když dávno před koncem jsem si myslel v čem bude "zakopán pes :) ", tak i přes to mám v hlavě docela guláš, a hodně věcí mi tam uniklo... jediný mínus je asi to že mi ten film ubíhal docela pomalu, a hodněkrát jsem se díval na hodinky kdy už to zkončí, jinak nemám co vytknout .. ()

zdenny

Film o postvietnamském traumatu s flashbackovými halucinacemi v důsledku pokusů s drogou podávanou americkým vojákům. Tim Robbins byl velmi, velmi dobrý, ale bohužel film mě na čtyři hvězdy nezasáhl. Myslím, že tam byly některé dost utahané pasáže, které by se v kontextu k hlavní premise filmu daly pochopit, nicméně pro mě to dostatečně působivé nebylo. Filmu nemám co vytknout, je můj osobní problém, že nehodnotím výše. ()

Mishqo

zaujimavy filmik, dokanale vykreslena atmosfera, clovek nevie co je naozaj a co nie je...avsak stale tomu nieco chybalo...7/10 ()

Brain-D

Široký obsah, ale mírně pokulhávající zpracování. Typ snímku, který musíte vidět víckrát, aby jste došli k jeho pravé hodnotě. Zatím svým táhlým pochmurným dějem dávám průměr. ()

J.Lajner

Jacob Singer (Tim Robbins) to nemá snadné. Pronásledují ho znepokojivé, děsivé události, a také temní démoni usilující pravděpodobně o jeho holý život. Rozdíl mezi realitou a sněním je postupně smazán a intenzita zlověstných vizí se nebezpečně stupňuje. Je Jakob opravdu nemocný? Souvisí snad vše s válečným peklem, kterým si prošel a nebo se někde objevila dimenzionální trhlina, skrze níž do naší reality prorůstají kořeny samotného pekla? Milovníci mysteriózních příběhů Jakubův žebřík jistě dobře znají a těm ostatním nezbývá než ho doporučit. Dobrý film by měl vyvolávat emoce a rozechvívat naše smysly. Přesně této rovnice se držel i režisér Adrian Lyne. Pokud máte podobná očekávání a na vrch špetku odvahy, tak neváhejte a směle do toho. Čeká vás originální, vizuálně nápadité dílo plné výzev a překvapení. Budete se pohybovat v labyrintu plném slepých uliček, pokřivených vizí a na vlastní pěst pátrat po odpovědích. PS: Není zač Xmildene. Více. ()

Jacob23

Naprosto skvělé mysteriozní dílko ke kterému jsem se dostal vícemeně nahodou(a ješte dnes jsem kamarádovi vděčen)a tím víc jsem jím byl překvapen..Film míchá jednotlivé reality někdy ve zběsilem tempu,že se jentak neorientujete(důvod dalších a dalších shlédnutí)ale celkově(na konci)působí jako skvěle promyšlený celek;)Robbins hraje jako vzdy perfektně a uvěřil jsem mu vše.Doporučuji sledovat krásné sladěni scén při přechodech mezi Vietnamem a ,normálním, životem.. ()

jitrnic

Strašná škoda, že se scénárista neudržel a svoje vyprávění vyšperkoval pointou, která předchozí vynikající podívanou poněkud znehodnocuje. Projdete-li si v duchu předchozí děj ještě jednou, nedává to dohromady příliš smysl. Jinak bych neváhal s plným hodnocením - je to opravdu těžce depresivní psycho, na čemž se kromě bezchybné režie Adriana Lynea (který neděsí diváka bubákama ale potácením se na hranici šílenství) a kamery podílejí fantastičtí herci (i když Elizabeth Peňa tu byla spíše pro ozdobu - moc pěknou ozdobu). Speciálně bych vyzdvihl Pruitta Taylora Vinceho v malé roli hluboce zoufalého Paula. I přes nepovedený závěr mimořádný film. ()

vyfuk

Takový typická devadesátka. Zpracováním, tématem, obsazením, kamerou. V podstatě vším. O této věci, jsem nikdy neslyšel a moc věcí nejde dohledat, tak je otázka, zda je to založeno na realitě. I tak je to masakr a dost podivně tvrdý a depka film. Robbins s vlasama teda hrůza. Ale zajímavé osvěžení. ()

standsiller

Dobre nahrubo natretý chleba pristáva na stene, kde sú napísané neidentifikovateľné šifry s rôznymi zmesami biologického atramentu a pod vplyvom tepla sa začne zo steny šmýkať, pričom za sebou zanecháva poriadne mastnú škvrnu ktorá nezotiera, ale naopak zdôrazňuje všetky tie podivnosti napísané na stene. Toto mi evokoval tento film. Ten chleba zo steny som ale bez problémov zožral a dodnes sa mi drží v črevách premieľajúci sa s večnými čiernymi bodmi kávových zŕn. ()

solskjaer

Překvapení, které jsem skutečně nečekal. Mysteriózní a nadupaný thriller u kterého jsem se opravdu pěkně bál. Některé pasáže byly zcela dechberoucí a strašidelné ( metro, odjezd na rentgen apod.). Opravdu velmi povedený thriller s hororvými prvky, u kterého se budete určitě bát. Tim Robbins je skvělý a ten závěr - paráda. Atmosféra filmu je neskutečně schízovitá a pokud to tak tvůrci opravdu zamýšleli pak vytvořili opravdu depresivní atmosféru. I když pár mušek lze na filmu přeci jen nalést stejně jde o vysoce nadprůměrný film na který nelze zapomenout. 4 a půl hvězdy! ()

ZkuKol

S Lynem jsem na jedné vlně, má vždy skvělý obraz a výborný vkus pro hudbu, příběhy zrovna pokaždé nevybere nejlepší, ale tento stojí za to! Tim Robbins dostal další velkou příležitost a svým skromným a přirozeným přístupem dotáhl svůj charakter k dokonalosti. Opravu válečná nočí můra... ()

Maynard.

Hodně silný snímek. Tim Robins ve své první významnější roli a hned dokázal, že umí... Nevím proč, ale nějak mě tento film odrazoval svým názvem, ale nakonec jsem do toho přes to šel a udělal jsem moc dobře. Z filmu se podlě mě dalo díky velice orinálnímu námětu vymáčknout ještě o trochu více. Dost mi film připomínal Mechanika, též ponurý, depresivní film s překvapivým koncem a výborným hlavním hrdinou. Co na mě hodně zapůsobilo, tak nedobrovolná návštěva v nemocnici a večírek s pořádnou dávkou halucinací...No a co se týče závěrečného vyústění, parádní happy end :o). Je to film, který bude při dalším skouknutí ještě lepší, což na filmech doslova zbožňuju. ()

BMAJTZ

Tohle bylo hodně prapodivné. Nejdřív jsem si říkal, dle úvodní sekvence, na co to vůbec koukám a pak se to rozjelo. Psychadelické a snové sekvence střídaly ty zdánlivě normální, ale opravdu pouze zdánlivě. Pak se začalo navíc skákat v čase. Bohužel kdyby byl příběh na tom podobně jako scény na efekt mohlo se jednat o opravdu zdařilou věc. Tento film je bohužel někde v půli. Nevadí mi divné věci, ala Lynch, ale vadí mi divné věci pokud nejsou dotaženy do konce. Přesto příjemná podívaná nad kterou se pán režisér vyřádil, ale chtělo to víc utužit příběh. ()