Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Smok

Veľmi podarený režisérsky počin Stevea Oedekerka podľa vzorca: dobrý scenár + slušné prevedenie + extra porcia humoru = sqelá nadpriemerná zábava a dobrý pocit po dopozeraní. Tak to má byť. ()

predators

Škoda, že nastolené tempo nevydrželo až do konce:-( Vynikající první půlka filmu, kdy se oba "ztroskotanci" teprve poznávají, je na 5*, no a tu druhou bych ohodnotil na 3*. Takže, když to sečteme a vydělíme dvěma...moment...5+3...to máme 8 a napůl...jo, takže za 4*:-) Samozřejmě lví podíl má na tom všem M. Lawrence, na kterého jsou tyhle role lupičů(potažmo policajtů v jiném filmu:-)) jako stvořené. Prostě dobrý, jo, dobrý to bylo...70% ()

nascendi

Ďalší stratený čas, počas ktorého som dúfal, že zažijem nejakú napínavú, akčnú alebo smiešnu situáciu. Nedočkal som sa. Bola to zmeska nudy a trápnosti, ktorú nemal šancu zachrániť ani Tim Robbins v štandardnej úlohe a už vôbec nie tá opička na gumičke, ktorú je ľahšie vystreliť si v lunaparku, než kvôli nej nakrútiť film. Takže v rozpore s názvom bolo možné niečo stratiť - a to čas, o ktorom som písal na začiatku. ()

Němi

V podstatě jednoduchá a ničím extra vyjímečná komedie stavící na dokonalém loserovi Robbinsovi a magorovi Lawrencovi v době, kdy se první nebral tak vážně a druhý ještě byl příčetný. V porovnání s dnešním comedy standardem tohodle ražení ale příjemný a neurážející film. ()

PetrPan

Černobílá komedie s měkkým drsoněm a drsným měkkoněm v režii paka Oedekerka. Hlášky velmi podařený, dávka patosu s "loztomilými" dětičkami černého otce roku, toho času pazdráta ze zoufalství, sice zbytečná, ale snesitelná a mírně nepotěšila jen závěrečná mainstreamová brzda s nefalšovaným happyendem. Ups, to byl spoiler. Vlastně, co to plácám, KURVA, to byl spoiler! Vulgární vložka úspěšně vložena a zpět k filmu. Sklouznout se na horské dráze odvážnějších rozuzlení, třebas i s kapkou černého humoru, solil bych jasných pět. Ale i tak solidní čtverec. Filmová Výzva 2015 od tatanapope ()

klerik

Nečakane podarená komédia. Vtipné hlášky, fajn herecké výkony (Tim Robins!) a primerane svižné. Film určite patrí k tomu najlepšiemu, kde hral Lawrence (okrem Bad Boys toho veľa dobrého vlastne nemá)... ()

Chrustyn

Velice povedená komedie o muži, který si myslí, že nemá co ztratit poté co přistihne manželku při nevěře. Dobrý Tim Robbins a vyjímečně snesitelný Martin Lawrence. ()

Scalpelexis

Jedny z mých osobních srdcovek. Žádná násilná komedie, gagy nejsou nijak trapné a přehnané a dvojice Robbins - Lawrence ma šarmu na rozdávání. Scénky, jako tanec s pavoukem, taneční sekuriťák či zkrácení šéfovy sochy mě nechali pod stolem. Tohle nikdy neomrzí. ()

heyda

Kdyby zde nehrál Tim Robbins, tak se k tomuto filmu asi nikdy nedostanu. Ale poštěstilo se a film se mi líbil. Sice obsahoval pár slabých míst, ale tak už to v komediích bývá. 70% ()

virus10

Konečně vtipná nadprůměrná komedie. Na začátku to sice chvilku trvá, ale pak to stojí za to!! M. Lawrence mě rozesměje v každý komedii a tahle rozhodně není vyjímka. ()

Roman.Ticka

Teda tak jsem se nezasmála už hodně dlouho, některé povedené gagy vyvolávaly přímo záchvatové stavy a to se musí ocenit! Pánové to spolu táhli jak sehraný tandem na pelotonu, zvlášť když Tim nahodil vážné ksichty a Martin zahrál milujícího taťku. Hudba taky ladila a nesmrtelný John Scatman by spolehlivě roztančil i mrtvolu. Scénář mě totálně dostal, i když dávno vím, že pes, který štěká, nekouše (sběratel abnormalit☺). Spíš jsem přes smích nestíhala důležité detaily, které mi došly až s odstupem. Pro mě to byla zábava na úrovni, s nápadem, neotřelým vtipem a vkusem. "Ani hnout ty krajzle jeden."☺☺ ()

Xeelee

Překvapivě vtipná nenáročná zábava s nezapomenutelnými momenty, zajímavými zvraty a spoustou logických chyb. Prostě dobrá oddychovka, kterou stačí vidět jednou a člověk na ni vzpomíná s úsměvem. ()

Thomick

Reklamní agentura, věčně protáhlej Lawrencův ksicht - i'm sick of it! Na druhou stranu Robbinse bych mohl víckrát (on mi spolu s hudbou vždycky zaručeně připomene, jaká je škoda, že nejdou vrátit devadesátky) a stejně tak jeho vztah s manželkou přesně odpovídal tomu mýmu vysněnýmu. :)) K tomu přihoďte pár opravdu skvělých nápadů (pauza na chcaní, scatman...) a vyjde vám jednoznačně nadprůměrná hollywoodská "tandemovka". Lawrence, neLawrence. Koneckonců kde jinde by potom mohl bejt snesitelnej? ... ()

Bauer

Tak při sledování toho filmu sem se opravdu bavil moc dobře.A je to hlavně díky Martinu Lawrencovi který je fakt moooc vtipný ale smál sem se i Timu Robbinsnovy.Padlo tam i pár hlašek , dobrej děj a ja sem spokojenej. ()

Kimon

Chtělo by se mi tady napsat "Tak tohle byl fakt hustej vejvar, bejku (krávo)!" :-), pokud bych se měl vyrovnat alespoň částečně slovním obratům černouška s kukučem přidrzlé sympatické černé opičky, která v této výborné komedii hraje zasloužený prim před Tim Robbinsonem. Ale v souladu se slušným vyjadřovacím slovníkem napíši, že tato komedie je velmi, velmi povedená, vtipná, ale také slovními obraty oné černé opičky dosti obhroublá (alespoň v CZ dabingu), což právě v kontrastu s "přirozenou" slušností, inteligencí a šarmem sekundující bílé opičky dává komedii ten správný, v tomto případě opravdu vyjímečně lahodný šmak. Martin Lawrence zahrál pouličního gangstera, který přepadává náhodné občany vážně vynikajícím způsobem. Zkrátím to tedy a napíši, že jde podle mého názoru o jednu z mála amíkovských komedií, která má zcela jistě humor, ale která ovšem nemusí některým striktním odmítavcům vulgárních slov tak docela vonět. Ne že bych byl příznivcem vulgarismů, ale v tomto mimořádném případě mi nevadily, ba naopak docela seděly. ....jako prdel na hrnci. :-) (....neváhám dát pět hvězdiček, neboť ... co víc si přát!?) ()

Kamca_

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Výkon Tima Robinse a Martina Lawrence byl výbornej! Vždycky se na to podívám ráda znova :) ()