Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Jizni Tlapa

Fanoušek promine...já toužil poznat více, než několik (a to perfektních) propracovaných fightů. Kéž by režisér dopřál divákovi alespoň průměrný příběh, dal mu nakouknout zajímavým scéneriím Thajska a naservíroval zajímavý scénář, byť jen s málo povedenou hláškou...........čekal jsem více! Poctivě "vykolínkovaných" 40% za nezapomenutelnou choreografii!!! ()

ivan_drago

I přesto, že mi byli všichni ve filmu nesympatičtí, jejich řeč se mi taky nelíbila a mluvili s přiškrcenejma koulema, tak.... vše nahrazují neskutečně hravě natočené honičky a bitky, které jsou prostě "kůl" a "hustý" a jak je Tony Jaa řeže je až neskutečný.... Příběh prostinkej jako večerníček, sotva držící ony skvostné akční scény pohromadě, ale stačí... Moc se mi taky líbilo zobrazení určitých akčních pasáží znovu z jiného úhlu... ()

Johnny.ARN

Tony Jaa sa razom dostal na rebríček obľúbených hercov. To čo predviedol bolo neskutočné. Film ma bavil, mal skvelú hudbu, neskutočné choreografie a fantastického hlavného hrdinu. Súboj v jaskyni, no lahôdka. 4 z 5 ()

kurcatovium

Neviděl jsem to celé, protože mě to naprosto nezaujalo. Film sází jen a pouze na (zřejmě trochu přehnané) bojové scény, kde hlavní hrdiny využíva THAI-BOX. Ne žádný kick-box, natož kung-fu! Prostě je to thai-box. O tomhle mě poučil jeden můj kamarád, který právě thai-box dělá, a naprosto ho vytáčí, že tu o tom někdo napíše, že je to kick-box. Tak jsem vás chtěl jen opravit, pánové a dámy... ()

T-pack

Tak to byla dokonalá ukázka bojového umění, thajské akce, kterou nemohl ani Luc Besson přehlédnout. A nejlepší byla stejně honička po ulici, ta aspiruje na filmovou scénu roku 2003! Ale co se příběhu týče, budiž, ale vyprávět o něm na hodinách angličtiny, učitelka mi to reklamuje se slovem: "Krátké" ()

ywo666

Nedám tomu 4* len preto, že to je thajské. Ako klobúk dole pred výkonom Tonyho, ale po Jetovi, Jackiem, Davidovi Bellem, Scottovi Adkinsovi a spol. my to na 4* nestačí. Celkovo to na mňa pôsobilo tak moc ako prvotina. Verím, že dvojka bude lepšia. Už teraz sa teším a zároveň smútim (že som to už videl na youtube) na súboj s Lateefom Crowderom a Nathanom Jonesom. Pevne verím, že dvojka bude za 4*. Potenciál je! ()

lennyd

Ze zapadlé thajské vesničky byla ukradena ta nejcenější věc - hlava místní sochy budhy - Ong-baka. Po stopách zlodějů je vyslán mladý Ting (Tony Jaa), aby ji co nejdříve vrátil na své místo. Ve městě má kontaktovat rodáka z vesničky Humlae, který mu jistojistě pomůže ... Fakt nechápu to nadšení z tohoto filmu - jasné, akční scény a honičky jsou naprosto brilantní, ale co z toho když příběh je tak hloupý, že i teďka, pár dnů po skončení filmu, se musím pochechtávat. Nebýt akrobatických výkonů Tonyho Jaa (a jestli lze věřit distributorům, tak vše bylo bez digitální výpomoci), tak je Ong-bak zralým kandidátem na Odpad!. Na druhé straně si Tonyho Jaa užijeme do sytosti - veškeré akčnější scény jsou (i zpomaleně) několikrát zopakovány, takže i zaostalejší divák si přijde na své. Každopádně znovu si film už nepustím, a pokud budu chtít vidět podobně akční honičku, radši si pustím začátek Casina Royale.. ()

Phietros

Naprostá špička ve svém žánru! Tony Jaa je nový akční bojovník, možná pan mistr, který nám naservíroval takovou porci akce a jeho bojového stylu, kterým vše posunul po pánech Jet-lim, chackie Chanovi ( mimochodem moji oblíbenci) o kousek zas výš! 85% ()

salfa72

Tak tohle byla řežba od začátku, až do konce. To, co zde Tony předvádí, je mimo veškeré lidské chápání, jeho dech beroucí kaskadérské kousky se nikdy neomrzí a i když jsem viděl film už několikrát, stále nechápu, jak někdo může něco takového dělat a přitom nemít zlámané všechny kosti. To že tyto filmy nemají žádný, nebo hloupý děj je pochopitelné, o ty zde opravdu nejde (jak už bylo několikrát zmíněno), všichni tady dělají Tonymu pouze křoví a žádné herecké výkony se od nikoho nedají očekávat, hudba také nestojí za nic, i když ta melodie při honičce v těch tojkolkách (Tuk Tuk) byla celkem fajn. Přesto všechno jde o parádní akční podívanou, která stojí za to a nic jiného jsem od toho ani nečekal (nechtěl). Když vidím občas ty rádoby akční filmy z USA atp., kde si na bitky pouze hrají, přijde mi to ve srovnání s asijskými akčními filmy jako parodie na souboje. Proto mě čím dál víc mrzí, že Tony ubíjí svůj potenciál ve filmech jako Rychle a zběsile, myslím si, že tohle opravdu nemá zapotřebí a měl by se raději věnovat Projektům jako je Ong-bak atd. ()

Antek

Perfektní choreografie soubojů se směšným příběhem a akčními scénami, spojenými vachrlatými oslími můstky. A to otravné opakování několika vypečených kousků z 40-ti úhlů kamery tomu taky dvakrát nepřidalo. Kdyby byl pod scénářem podepsán Luc Besson (jehož scénáristické počiny z poslední doby mi tenhle film silně připomínal), hrál v tom Jet Li a celé se to odehrávalo v Americe, tak by to dostávalo maximálně tři hvězdičky. Ale takhle v tom, z mně neznámého důvodu, vidí hodně lidí něco skvělého. ()

haj

Už jsem ani nevěřil, že se ještě něčeho takovýho dočkám, protože potom, co hongkongský filmy v polovině 90.let k mýmu nepochopení tak nehorázně vyměkly, už nebyla možnost takhle drsnou, syrovou a nádherně propracovanou akci vidět. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak by to asi byly filmy Police Story 1-2, minus humor. Zkrátka nádhera, jen doufám, že podobných filmů vznikne víc. ()

brando

Skvělý film, a asi nejlepší pokračovatel slavných fight filmů z 80.let. Už jen tím, že v tomto filmu téměř absentovaly digitální triky a namísto zběsilého střihu jsme dostali slušnou filmařinu. Zejména v Asii obrovský kult, dočkal se i pokračování, které již byly esoterickou záležitostí. ()

demented

Kašlime na dej, ten nestojí za reč. Ale to, čo predvádza Tony Jaa, je niečo neskutočné. Tak nejako som si vždy predstavoval, že by mal vyzerať Mortal Kombat. ()

Timak

Tak tohle je jedna velka kravina. Dej naprosto predvidatelny s jednoduchou zapletkou a s velkou porci bitek (mimochodem to je to nejlepsi na tom celem filmu) my silne pripomina stara dobra leta Jean Clauda Van Damma. Diky, ale jednou stacilo! ()

Experiment

Veľmi dobrý film. Povedal by som, že jeden z najlepšich takého druhu aký som kedy videl(veľmi veľa som ich nevidel). Má to zmysluplný dej a tie akčné scénu sú proste úžasné. Tony Jaa je sympaťák a má potenciál do budúcnosti. Musím podotknúť, že v origináli je to zaujímavé. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění