Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

iXtr3m3

Zrodenie Tonyho Jaa. Vo svojej dobe bezkonkurenčná pecka, ktorú dokonca kvôli svojej tvrdosti propagovali dlhý čas aj počas K1 na Eurosporte. Zároveň bohužiaľ jediná pozerateľná časť trojdielnej série a jeden z Tonyho dvoch vrcholov kariéry (druhý je prvý Tom Yum Goong). ()

MARTIN*I

Neuvěřitelné scény, neuvěřitelné bitky, neuvěřitelně stupidní příběh a ještě jednou neuvěřitelné bitky. Opravdu věřím, že při natáčení se nějaká ta kost nebo lebka musela zlomit :D. To co předvádí Tony Jaa je opravdová paráda - gumový mužík, jehož kolena a lokty bych nechtěl potkat. Ačkoliv příběh téměř nula a film je víceméně přehlídkou Jaaových akrobatických chvatů a celoscénního drsného výrazu, stojí rozhodně za shlédnutí. Na můj vkus by se nemusela každá lepší rána 3x opakovat, ale budiž. Thajský snímek velmi překvapil. ()

Fordzy

Tonyho první masterpiece. Sledujeme značně dementní příběh o hledání ukradené hlavy ze sochy Ong-Baka, ale to není vůbec důležité, protože Tony rozpoutává neskutečné akční orgie s využítím Thajského boxu a svých tvrdých loktů, nakopává zadek a každou část těla, každému kdo by mu snad chtěl odporovat v jeho snaze najít hlavu Ong-Baka. Doporučuji každému příznivci martial arts filmů. 80% ()

HiddenDragon

Pamatuju si, ze kdyz jsem poprve "Ong-Baka" videl, vyrazilo mi to dech, jak skvele bojove sceny v nem jsou. A pravda je, ze pri uprednostneni "prvniho zhlednuti" by si 4* zaslouzil. Proti starym klasikam s Brucem Leem nebo i novejsim filmum napr. s Van Dammem (napr. "Kickboxer" [1989] ) jsou bojove sceny zde jaksi "opravdovejsi", pokud se to tak da u filmu rict. Pusobi velmi fyzicky, bez kaskaderu, nejsou vyumelkovane a i kdyz jsou tu i sceny samozrejme na efekt (prepiskla zaverecna bitka s hl. bossem v jeskyni), spousta uderu vypada naprosto funkcne a s jednoznacnym cilem zneskodnit protivnika (hlavne perfektni sceny v klubu). I treba ta honicka v ulicich je skvela a je to krasna ukazka akrobacie a toho, jaky je Tony Jaa atlet. Kdyz jsem vsak videl tento snimek znova, clovek si vic vsima filmu jako takoveho a tam uz to skripe. Banalni story o navraceni ukradene sochy jeste prekousnu, ale ty misty podivne dialogy - napr. jsem nepochopil zalezitost s Humlaeovymi tabletkami po motocyklovem zavode, nebo scenu, kde utesuje Muay "Nebud smutna. Vsichni jednou umreme", coz byl dialog, ktery vubec nedaval smysl. Honicka na trikolkach me taky nejak neoslovila. Take obcas podivna kamera - jakesi zasekavani, ktere bylo asi umyslne ("artove"), ale v deji to pusobi, jakoby se jim zasekla ci zpomalila filmova paska. Podobne nektere kamerove zabery mi prisly rozmazane (casto ty z jinych uhlu, aby si divak scenu prohledl detailneji znova). Nakonec tedy trochu prisne davam jen 3*, ale faktem je, ze je to perfektni ukazka Muay Thai umeni (vcetne zachazeni s rozlicnymi zbranemi), ale i skvele akcni choreografie. ()

666Carnage

Thajský nářez a úvod Tonyho Jaa na bojovou scénu akčních filmů. Příběh je naprosto jednoduchá banalita ale ta choreografie je dech beroucí. Mám v pácu další díly tak uvidíme jestli nebude kvalita klesat. Určitě ale tenhle snímek z bojové prostředí doporučuji všemi lokty. 80% ()

Theraphosa

Já vím já vím, scénář není nic moc, ale na druhou stranu proč by měl být? Stačí jenom sledovat, co Tony Jaa dělá za kousky a je jasný, že se dodíváte do konce. Čtyři hvězdičky dávám taky za 4 letou přípravu na tento film a za skutečnost, že Tony je skutečný thai boxer a moc dobře ví, co to je mít například přeraženou čelist, což svědčí o jediné věci. Žádné scény nebyly natočeny pomocí filmových triků nebo jiných efektů. Mě osobně to přišlo neuvěřitelné. 80% ()

Hopper

Vykašľať sa na príbeh - ten je o ničom. Herecké výkony ? Buehehehehe, skoro ako z pornofilmu... Neskutočne jačavá thajčina najmä ženských "herečiek", ktorá nabáda k stiahnutiu volume až k hodnote mrazu. Zaujímavý padouch s elektrolarynxom (to tu tuším ešte nebolo). Prečo 4 hviezdy ? Tony Jaa a jeho Muay-Thai, ktorý je nosným pilierom filmu, a kvôli ktorému sa každému, komu žáner "bojové umenia" niečo hovorí, oplatí film vidieť. Pre istotu, všetky vypečenejšie kúsky dostaneme aj v multianglovom replayi. Uvidíme, čo nám ponúkne nabudúce (ak bude). ()

wosho

Velice průměrný film s děsně směšným scénářem, který neví co sám chce-jestli bavit diváky, či jim říkat provařená moudra (ve stylu rodina si má pomáhat, bránit kultůrní dědictví své země atd). To co dělá tento film něčím větším je Tony Jaa. Ten sice herecky moc neválí, ale má úplně jiné přednosti. To co se v amerických velkofilmech maskuje triky za miliony, tak Jaa bezproblému zvládne levou zadní. Opravdová nová akční hvězda 21. století. ()

Rssa

Tak toto je fakt bomba. Stupidní příběh a dialogy jsou na vedlejší koleji. Hlavní devízou tohoto filmu je opravdu akce a když akce tak Tony Jaa. Co tento thajský borec dokáže se svým tělem (hlavně jeho údery lokty a koleny jsou mňamky) to snad ještě ve filmu ani předvedeno nebylo. Na autenticitě přidá i to, že všechny bitky a většina akce je natočena bez použití efektů. Lahůdka i pro odpůrce toho žánru. 90 % ()

B4TM4N

Úžasné souboje a ultimátní hudební doprovod, na druhou stranu příšerné dialogy a zápletka, aneb koleno a loket vs. myšlenkový pochod. Výsledek? 5:0 ()

Teg

Hodně béčkový scénář ve stylu starších honkongských trháků sice nenabídne nic nového, ale na hodinu a půl máte pocit, že koukáte na bruceleeho na pujčené videokazetě. Bojové scény jsou ale hustohusté a rozpumpují vám adrenalin tak, že usnete jen s obtížemi jako po kotli turka. ()

Shakeus

Hlavní představitel předvedl několik fyzicky skoro nemožných kousků a proto se o tomto filmu tak mluvilo. Jinak je to skoro k nekoukání, naprosto hrozné béčko. A že tento film není o ději? Každý film je o ději, protože jinak se můžete mrknout na youtube a najít tam podobné kousky taky a nemusíte se odtěžovat celou hodinu a půl. ()

cab

Na nic si nehrajici mlaticka z thajskych luhu a haju s charismatickym a sikovnym mistrem neokoukaneho bojoveho stylu. 70% ()

Holina

Další příběh o muži "moje kung-fu, je lepší než tvoje kung-fu", mě příjemně překvapil. Vlastně ne, o příběh tu nejde, ten prakticky chybí. Stěžejním prvkem Ong-Bak je totiž nehorázná akce, ve které není problém souboj s lednicí v ruce, nebo s nohama v plamenech. Tony Jaa, je šílenec, skoro by se ani nechtělo věřit, že veškerá řežba se obešla bez triků. Pravda, zejména pasáže s honičkami připomínají eskapády Jackie Chana, ale když dojde na zápasy, je tu seriózní nářez, natolik zajímavý, že jednotlivé kopy, údery a lety jsou servírovány mnohdy i ve třech různých rychlostech a úhlech. Zjednodušeně řečeno Akční nářez, už se chystám na pokračování. ()

bila.tecka

Škvár kategorie C, který snad ani nelze hodnotit jako film. Nablblé dialogy a postavy, hrůzostrašný děj. Všem je jasné, že jde o přehlídku umu Tonyho Jaa, jeho bojový styl a pohyblivost nutí nevěřícně valit bulvy. Už jen záběry jeho kousků ze tří různých úhlů a navíc zpomaleně dávají tušit, že se režisér minul žánrem. Ano, mělo se jednat o exhibici jednoho nadaného bijce v dokumentárním stylu... ()

Brhlis

Jak toto může mít tak vysoké hodnocení? Dementní zápletka, idiotská hudba a hlavní hrdina s nulovým charisma. Hodně špatné. Absolutně nesrovnatelné s podobnými žánrovými filmy typu IP Man nebo Baramui Fighter. Některé akční scény dobré, ale všechno okolo mě hodně uráželo. Hřebíček mi zasadila hláška na konci: "Jsi zraněný?" na borce, který předtím dostal nakládačku kladivem a spadl z 10m lešení... 20% ()

dopita

Film především pro vyznavače asijskejch bojovejch filmů. Co se mě týká, tak se tam pořád řežou, což mě moc nebere a titulní Tony Jaa je až neuvěřitelně gumovej, což je sice obdivuhodný, ale jako herec za moc nestojí. Průměrná oddechovka. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění