Cizinecká legie bere do svých řad každého a bez otázek. Do legie se přihlásí i americký voják a diplomat, kterému muslimové zabili manželku a on ji pomstil svým způsobem – v mešitě postřílel každého, koho viděl. Po rocích služby v legii se nechá naverbovat do služeb srbské armády, za vražedné války v bývalé Jugoslávii. Zde zachrání před smrtí muslimy znásilněnou Srbku, kterou rodina zavrhne. Žena teď nemá nikoho kromě něj a on začíná váhat: k čemu je dobré tolik zabíjení? (Film+)

airwolfis

Balkánská válka, rok 1993, bez příkras i bez ubírání na autenticitě. Trochu jsem se na začátku přemlouval, abych u toho vydržel, ale ve finále spokojenost. Hodnocení 65%. ()

janesX

Denis Quaid ako legionár na križiackej výprave. Čo urobil v pätnástej minúte, som mu doteraz neodpustil, predsa to ale nemení nič na tom, že som ho ešte tak sympatického nevidel. A nevidel som ho ani tak dobre hrať. Rozmýšľam, kde doteraz bol tento skvelý film, ktorý som takmer nechcel aby skončil. Piatu hviezdu pridávam za to čarovné malé bábo, ktoré si zahralo tretiu hlavnú úlohu. 92,5%. ()

dawe787

Další snímek z občanské války v bývalé Jugoslávii, kterých je jak šafránu. Náš hlavní hrdina, kterému se vrátí lidskost do nitra, se snaží zachránit a odvést ze země ženu, která čerstvě porodila dítě. Byla znásilněna a málem těhotná ubita. Mimo to, celý film jim jde někdo po krku, prolínají se tam etnické čístky a když už si myslíte, že vše dobře dopadne, tak......po shlédnutí si musí každý rozumný člověk říci, jak je důležité, že máme mír. Další vydařené snímky jsou např. Vítejte v Sarajevu, Válečníci nebo Harrisonovy květy. ()

Ippolito

Ta Amerika tam byla přece jenom celkem dost cítit, ale i přesto dávám plný počet, protože Savior 1) je dalším, ale zase trochu jiným realistickým zobrazením bosensko-srbského konfliktu 2) má poutavý příběh 3) má jedinečný soundtrack 4) a dojal mě :-) ()

mala_kea

"Pouze" silní emotivní snímek, po kterém však zůstanete nevěřícně koukat na plátno. Kdo chce masakr a střeva při výstřelech z minometů, od tohoto radši ruce pryč. Kdo však čeká válku z jiného pohledu, do toho. Ono se toto opravdu děje, a film svou gradací, hereckým obsazením vytváří atmosféru, která se dá krájet jen tím nejtupějším nožem. Upřímně, komu nebude špatně, nebo do breku, filmu nevěnoval patřičnou pozornost, protože moje oční laloky se začínaly už od poloviny plnit a já nebýt silnější povahy, na konci by mi snad praskly. Savior je film, který vám utkví v hlavě, ať chcete, nebo ne. Za bohužel pomalý rozjezd strhnu korunku, ovšem i tak král 98. roku. ! ()

MickeyStuma

Dramatických snímků z prostředí války v bývalé Jugoslávii není mnoho a tak když se objevil tento, okamžitě budil zvědavost. Příběh o hrůzách války, rodinných tradic a nepsaných zákonů dokáže zaujmout už svým reálným pohledem na věc. Počátek příběhu je sice klasicky šablonovitý, ale pak si jde svou cestou a po citové stránce velmi příznačnou. Námět je velice silný a je velmi dobře nejen scenáristicky sepsán, ale i natočen. Svým způsobem se tu moralizuje, ale koho by nezajímal osud v zajetí znásilněné ženy z čehož otěhotněla a kvůli čemuž jí rodina zavrhla. Američan, který se ji rozhodl pomoci, už zakusil mnoho bezpráví a zbytečné smrti a tak navzdory útrap a mnohých nebezpečných situací se pustil do netušených budoucích událostí. Není to tedy jen lecjaký válečný film. Poukazuje se tu i na druhou stránku lidského neštěstí a řekl bych, že se tvůrci trefili do černého. ()

siloalampa

Nič prevratné, ani oslňujúce. K štvrtej hviezde ma prinútila nálada, v ktorej som to pozeral. Pre filmy je dôležité, vybrať si v danej chvíli ten správny - podobné je to s muzikou... ()

kwaicheng

Působivé, jako ostatně cokoliv z Bosny. Jen ta ukolébavka by mě asi neuspala, spíš by mě pěkně vydráždila. Nuj náná ný náná nuj muj tvuj hnuj chuj, oujé. ()

Acrobat

Iste, môže sa tu hocikto postaviť a začať akademicky rozprávať, kde je film amatérsky, čo nesedí, odhaľovať klišé a tak...Lenže ja na to kašlem. Kašlem preto, lebo posvätnosť života bola degradujúcim spôsobom potupená v jednej z najohavnejších európskych „občianskych“ vojen a o zverstvách nie fikcii, ale o realite, vám možno porozprávajú aj súčasníci, aj Slováci (UN, KFOR). Hľadajte informácie...Stone vyčuchal jemu podobnú zverinu, a spolu so Srbmi tam natlačil všetko čo o vojne chceme vidieť a vedieť. Len jemne pribuchne dvere na Golfe, herec aj reálne jazdí, šnúrka okolo stromu, slanina v dome, drevenú skriňu v srbskej dedine otvára výzorom snáď sused v záhradkovej osade. Som Slovan, nie je mi Savior vzdialený. Ani prsník matky, ani kladivo, ani loď. Savior. Paleta úspešného PR oddelenia na znechutenie pocitov, že vojna môže byť dobrá. „Choď a zvestuj Európskym, že my, ženy, deti muži tam ležíme, ako choré a nevraživé ľudské správanie dokonalo nás.“ Pálim komerčne za päť, lebo okrem všetkého, by srbské ľudové piesne rozplakali aj kamene. http://www.youtube.com/watch?v=heyQDinhZEA (videné 14.12.2013, DVD) ()

Inozuka

Po prvních patnácti minutách jsem si říkal: "Bože to bude zase hovadina," ale v okamžiku kdy se děj přesunul na občanskou válkou rozvrácený Balkán, začal film nabírat na obrátkách, aby nakonec vygradoval v drsné válečné drama, v němž není spravedlivých, bílá ani černá, jen mnoho odstínů šedi. Film vyváženě ukazuje, že všechny bojující strany mají máslo na hlavě - znásilňování, etnických čistek a vražd žen i dětí se tu dopouštějí všechny jednotky bez rozdílu. Což je u amerického filmu neobvyklé - většinou se tvůrci amerických válečných filmů staví na jednu stranu. Tady ne, a dělá to z filmu výrazně humanistické drama. A poznámka na závěr, nechápu proč distrubutor zvolil krajně ději neodpovídající název Ve službách legie, když o Francouzské legii je ve filmu všehovšudy asi tři minuty záběrů. Nešel jednoduše Saviour jen přeložit jako Spasitel? ()

Tipko

Zaujímavý film o osudoch američana v službách srbskej armády počas bojov v bývalej Juhoslávii. Slušný dej aj zahratie filmových postáv. Poskytuje tiež zamyslenie nad zmyslom vojny, zabíjania a ľudmi, ktorí ňou boli zasiahnutí. ()

Indyi

Zatím nejhorší zpracování konfliktu na Balkáně, které jsem měl možnost vidět. Šílená nuda, nuda, šeď, šeď. Film jsem ani nedokoukal, protože je tak čistokrevně americky prvoplánový a předvídatelný až hanba. Mám zvláštní slabost pro Balkán a pro BiH zvláště, takže skoro všem filmů z této oblasti, nebo o této oblasti už tak nějak automaticky nějakou tu hvězdu přidám, ale tady to nešlo. Bohužel. ()

Zombiepod

Výborný a pomerne ťažký film, ku ktorému sa vďaka nižšiemu rozpočtu a nenápadnosti len málokto dostane. Nečakajte však žiadny vojnový kus, ide totiž o výrazne psychologický film, ktorý zobrazuje zdrvujúci vplyv vojny na obyčajných ľudí. A to veľmi naturalisticky a nehrdinsky, čo sa dnes už len tak nevidí. Skvelý Dennis Quaid, len mi príliš nesadol ten klišovitý záver, čo sa však dá v tomto prípade odpustiť. ()

papadoce

Film o tom, že z Balkánu nikdy nič dobré nevzíde. A tiež o tom, že vojna je kokotina. Ale film ma až tak nedostal ako ostatných. ()

DJ Kritik

Neviem, či som trochu neprecenil hodnotenie, ale film sa my veľmi pozdával. Osobné trauma síce Američana, ktorý sa zúčastňuje občianskej vojny v bývalej Juhoslávii je chytľavé a miestami krutejšie ako Okupácia v 26 obrazoch i keď je to iná doba, ale život vo vojnovom čase je stále nemilosrdný. Neexistuje dobro ani zlo. Je len boj. ()

Boulderman

Spíš než dobrý film o bosenské válce mi to připadá jako sled několika holywoodských klišé a násilnických scén s nelogickým a přespříliš uspěchaným dějem. Každá zřejmá podrobnost filmu musí být nechápavému diváku vysvětlena a můžeme v tom i spatřovat - řekněme srbský pohled na konečné řešení muslimské otázky. ()

Elegnor

Ještě půl hodinu před koncem jsem o tomhle dílku neměl nějak velký mínění; né že by bylo nudný, ale rozhodně to neni můj šálek čaje, takový filmy obvykle nesleduju.. Konec mi ale přinesl zajímavý překvapení, ve filmech na který jsem zvyklej by hlavní hrdina tu rotu vojáků rozstřílel, rozsekal a rozkopal, tenhle konec na mě proto zapůsobil jak rána pěstí.. Slušný.. ()

Clerfayt

Trošku zabudnutý film, čo je škoda. Hoci začiatok filmu pôsobí "americky" a môže sa zdať, že príbeh bude jedno veľké klišé je to omyl. Nastassja Kinski sa vo filme dlho neohreje a prerod Dennisa Quida spolu s réžiou Predraga Antonijevića ponúkne asi najdetailnejší pohľad na nenávisť medzi Srbmi a Bosniakmi\kresťanmi a moslimami. Ostrelovačskú scénku v tomto filme osobne považujem za "best of sniper videos". Takto to totiž skutočne bolo. ()