Cizinecká legie bere do svých řad každého a bez otázek. Do legie se přihlásí i americký voják a diplomat, kterému muslimové zabili manželku a on ji pomstil svým způsobem – v mešitě postřílel každého, koho viděl. Po rocích služby v legii se nechá naverbovat do služeb srbské armády, za vražedné války v bývalé Jugoslávii. Zde zachrání před smrtí muslimy znásilněnou Srbku, kterou rodina zavrhne. Žena teď nemá nikoho kromě něj a on začíná váhat: k čemu je dobré tolik zabíjení? (Film+)

Pitryx

Čekal jsem tedy něco lepšího. Americký drsňák ze sebe dělá chůvičku a potažmo pitomce. Akce málo, a když už tak nic moc. A přitom to začalo velmi dobře. Navíc mi vadil vřískot toho pancharta. Přesto dávám plus za neobvyklost závěru snímku. Ale jinak to byla docela nuda.201308278647/9036 ()

only_serials

Velice silný příběh, úplně vidím jak dechberoucí muselo být čtení scénáře filmu. Oceňuji téměř naprosto perfektní (téměř až autentické) výkony Balkánských herců. Smutný film o smutné válce.. ()

calculus

Diskutabilní, stejně jako samotná válka v bývalé Jugoslávii. Savior neukazuje žádné vylhané pozlátko pro nazelenalé postpubertální rekruty, neběhá tam žádný neprůstřelný "geroj". Je vidět jen obyčejné válečné svinstvo a hrůzy občanské války páchané na obyčejných lidech..., a to jsme stále v Evropě a není to tak dávno. Znovu bych se na to dívat nechtěl. ()

kolodej1

nečekaně drsné drama z války v bývalé Jugoslávii. Vůbec to nebylo špatné, ani vlastně neumím říct úplně proč. Asi proto, že jsem celý film vydržel se zaujetím sledovat. A taky, že tam byly pravděpodobně dost realisticky zachyceny hrůzy, které válka přináší. ()

kramatos

Kvalitní snímek, mimořádně neglorifikující muslimy, to se jen tak nevidí, specielně pokud se jedná o americký film. Hrdina drsňák ze starý školy, ne žádnej šampon ála Chris Pine, holt jinej čas. ()

moriero

Nádherný, dojemný, excelentně zahraný film. Někdo tady napsal, že konec zaváněl hollywoodštinou. Proboha, kde?!? I Kdyby (SPOILER) Vera obživla, Quaid by si ji vzal, odvedl do Ameriky a z malé Věrky se stala Miss USA (KONEC SPOILERU), pořád by to byl zatraceně malý Hollywood po těch bestiálních zvěrstvech, co všichni zažili. A co se týče soundtracku, nemohli zvolit vkusnější motiv než nádhernou srbskou ukolébavku. ()

Saxos

Hodně neznámé válečné drama z rozvrácené Jugoslávie potvrzující, že multikulturní společnost nefunguje. Mix Chorvatů, Srbů, Turků, Albánců, Bulharů a dalších, mix náboženství, a je tu bratrovražedná občanská válka, kterou vždy ochotně přiživují mocnosti našeho mírumilovného světa. Klady: krutá válečná realita; příběh; lidová hudba. Zápory: hluché místo - cestování autem. ()

BarGoldstein

Trochu vyžvejklá povídačka o tom, jak si lidský odpad, souhrnně nazývaný Jogurti, navzájem jebe všechny majky světa bez zjevného důvodu, ale s o to větším entusiasmem a vynalézavostí a obzvláště s důrazem na polní chirurgii, kde úhlavní disciplína je Zašití čerstvě amputovaných varlat do úst nejbližšího souseda. ()

w.w.

Sú filmy, ktoré keď dopozerám tak vo mne niečo zanechajú, minimálne trochu zamyslenia. Taký je aj tento film. Na rozdiel od ďalšieho vynikajúceho filmu s podobnou problematikou Hotel Rwanda mi trochu občas vadil prejav hlavného hrdinu, ktorý zo tvrdého zabijaka nejako zrazu zmäkol - ale drobné chybičky sa jednoducho dajú prehliadnuť, hlavne pri niektorých dosť drastickým scénach ( ten autobus už bol aj na mňa dosť a nasledujúca scéna v lodi mi bola povedomá zo Schindlerovho zoznamu, chvalabohu s lepším koncom) Odporúčam pozrieť tento film(nieje to vojnová strieľačka - skôr pekný ľudský príbeh), kľudne by som to vymenil s nejakým iným filmom z prvej 200stovky na ČSFD. ()

Agnostik

Kruté,smutné a syrové až brutální válečné drama,na pozadí občanské války v bývalé Jugoslávii.Dějově dokonalé a působící neskutečně realisticky.Dennis Quaid hraje naprosto skvěle a přesvědčivě.Film je doslova narván nervydrásajícím pocitem beznaděje uprostřed neskutečných zvěrstev které válka jako taková přináší. ()

maara666

Silný film. Kopání do břicha těhotné ženy si určitě zapamatujete. Většina příběhu se odehrává jako road movie přes území Bosny, kde každý válčí s každým. Žádné velké filozofování, žádné nereálné hrdinství a přesto se jedná o velmi zajímavý film o lidské nenávisti a pomstě. ()

Pythonator

Vynikájící syrové válečné drama se silným příběhem a perfektním Dennisem Quaidem. K dokonalosti mu chybí už jen aby se ujal režie Oliver Stone, který byl pouze producentem, ale i tak jsou z filmu cítit jeho prsty a odpor k válce. Z některých scén jako třeba rozbíjení hlav kladivem mi mrazilo v zádech při představě, že podobní magoři žijí mezi námi. A ona to nebyla představa, ale fakt. Při sledování tohoto filmu si člověk uvědomí, jak zlí a špatní mohou lidé být, když se můžou vymluvit třeba na válku. ()

vinducha

No síla , opět další film z Jugoslávie , kde člověk jen vrtí hlavou , jak je možné , že jim tam všem takhle moc jeblo a začali sousedi vraždit bez okolků dlouholeté sousedy , jako by to byli hlodavci. ()

BOIKOT

Tento příběh vypráví o jedné z nejdrsnějších válek po druhé světové válce v níž bojovali strany o to která bude větší svině a bude mít na kontě co nejvíce zabitých lidí z cizích států na Balkáně. Je to příběch drastický který mě donutil několikrát zavřít oči. Děj se odehrává kolem postavy Amerického vojáka jenž odcestoval do Srbska zřejmě kvůli tomu aby mohl zabíjet muslimy protože muslimští teroristé mu zabily rodinu. v této válce se seznamuje s jednou Srbkou která byla násilně znásilněna a kvůli pitomé Srbské aroganci se musí zbavit svého dítěte . Tento voják ji pomůže a dokonce zastřelí vojáka ze stejné armády protože jak vyděl na vlastní oči už to došlo až moc daleko potože ten voják jí chtěl zastřelit A její dítě taky,. Pomůže ji porodit a nakonec s ní chce utéci až do Splitu .Mezitím si k sobě udělají kamarádský vztah (milenecký vypadá jinak) Cestují dál až nakonec když už jim dojde benzín rozhodnou se jet lodí jednoho hodného Chorvata který jim nabídl pomoc a dostat se do Splitu autobusem. Když už autobusem dorazí tak se Žena rohodne že pujde první a nasedne na autobus který je za chvíli zastaven Chorvatskými etnickými čístkami (muž je schovaný v té lodi) . Lidé jsou vyvedeni a pár jich je zabitých opravdu sadistickým způsobem dojde bohužel i na tuto ženu. Zbytek lidí je postřílen jako dobytek. Muž se sebere a dostane s dítětem až do Splitu kde zahodí svou pušku a dítě ponechá svému osudu a zhroutí se . V poslední scéně mu žena která jela v autobusu s ním dítě vrací a mužovi dojde že má nový cíl !!!! (vychovat dítě) nejlepší scéna: poslední opravdu brutální poprava lidí z autobusu a písnička kterou si zpívá Srbská žena tak to mě opravdu dostalo . Oko nezůstalo suché a slzy se dostavily. nejlepší herec v tomto filmu: Dennis Quaid jako Joshua Rose ()

JerryPilsen

Emočně i herecky velmi silné.Vizuelně slabší,ikdyž autentické.Ale celkově děsivě silný zážitek a ve finále i dobrý dojem. ()

goodridge

Kvalitná dráma, je zaujímavé, že som o ňom ešte nepočul. Scéna zo spevom pri rieke je fakt vynikajúca a surová. Quaid to pekne utiahol. Je len zaujímavé,že také mená ako Skarsgard alebo Kinski tu už vypadli hneď na začiatku. Určite, že film môžem len odporučiť. ()