Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

strikeman

Coenové jsou mí oblíbenci, ale proto se zase nemusím vznášet blahem nad 100% jejich filmů, že? Raising Arizona je příjemná oddechovka na nedělní odpoledne, u které se občas zasmějete a vcelku dobře pobavíte, ale kecy o genialitě a ultimátní srandě bych si nechal k jiným jejich snímkům... ()

Rockerman

Typický Coenovský film u ketrého jsem se hodně bavil. Od 5* mě odradily hysterické výkřiky a řvaní dvou uprchlých trestanců. Tohle Coenům nesluší. ()

GOREGASM

Oukej, then :-). Kdo by čekal od Coenů po nervydrásajícím a syrovém debutu, Simple Blood, takovou crazy taškařici? Nečekal bych to možná ani teď, ale odvázanost na všech frontách prostě nedá, už od dokonale vygradovaného prologu, jinak. Místy jsem si užíval téměř tempo grotesky, kde se nešetří nadsázkou především v chování jednotlivých postav a ono je to vlastně celé sakra přitažené za arizonskou hřívu, díky čemuž je tahle rednecká komedie do téměř poslední minuty bez ustání až bolestivě zábavná. A nebyla by to "coenovka" bez stylově zahraných rolí, kde ruluje v dané formě bezkonkurenční ujeťák stylem i projevem, Nicolas Cage, kterému je více než rovnocennou partnerkou Holly Hunter, kterou jsem nikdy moc nemusel, ale tady pro ni zprvu slzu uroníte, ovšem jen do té doby než ukáže, jak silné děvče se z ní dokáže vyklubat. Každá vedlejší je potom jen další třešinkou na tomto filmovém dortíku. Chvíli jsem váhal, zda přes nečekaně sentimentální a v duchu předešlé jízdy možná nečekaný konec zůstat u plné palby, ale když já mám takovou chuť si to pustit znovu. 100% ()

xmy

Najde se zde pár opravdu dobrých scének, to mezitím je ale bohužel docela nudné. V porovnání s ostatními výbornými filmy od Coenů je Arizona jen a pouze průměr. ()

Denny

Celkem vtipná komedie, nebýt motivu trochu přitaženého za vlasy - což takhle zkusit adopci? Ale to by nebylo to pravé ořechové, že ? ()

Biopler

Pár, ktorý nemôže mať deti ukradne jedno z pätorčiat a začína sa strhujúca podívaná plná skvelých dialógov, srandy, výborných výkonov, hlavne Goodman hrá skvele. Nick Cage s fúzami a čírom, čoby neschopný zlodej a väzeň, hneď v úvode dáva tušiť, že nás čaká pekný nárez od Coenovcov. K tomu všetkému skvelá country music, ktorá je úžasne strelená ako scéna cca v strede filmu, najväčšia pecka - automobilová naháňačka a la Coen Brothers. Od nej to ide akosi z kopca, a hoci humoru neubúda, ubúda na jeho kvalite. Neskôr zaujme už len manhunter :) Jeho zjav už nemohol byť lepší. ()

kluzo

Většinou dávám vyšší hodnocení, než většina zdejších uživatelů, toto je výjimka potvrzující "pravidlo". Film špatný úplně nebyl, ale nějak bych čekal od komedie, že mne pobaví. Zde se to nestalo. Prostě asi vysílali na jiné frekvenci, než jsem měl naladěný přijímač. ()

JimiH

Napodruhé jsem tenhle Coenovic trochu atypický kousek docenil o mnoho více. Nikdo prostě nedělá tak poťouchlé filmy jako oni. ()

mdouglas

Příjemný snímek s nezapomenutelnou scénou při krádeži plenek z obchoďáku. Výborný Nicolas Cage, kterého jsem skoro nepoznal a vůbec slušné herecké obsazení. Není to zrovna vrcholný počin od Coenů, ale kouká se na to příjemě. 75% ()

waska

Ale jo. Byly tam momenty k zasmání, pár vtipných situací, ale žádný terno to teda nebylo. Spíš takový průměr s nadprůměrných Johnem Goodmanem. ()

Onas

Solidni ulet a jeden z mala kvalitnich filmu, kde "hraje" Nicolas Cage. Ano, ty uvozovky jsem si nemohl odpustit. ()

neo93

Někdy očekáváte od filmu strašně moc a někdy zase si chcete jen odpočinout a pobavit. A toto je ten druhý případ. Již úvodní desetiminutovka vám ukáže, zda vás snímek bude zajímat či nikoli. Mě rozhodně rozveselil hned od prvních minut. Ono stačí vidět začínajícího Nicolase Cage v roli podivínského recividisty H. I. Donnougha a mladou policistku Edwin v podání Holly Hunter a ihned musíte mít úsměv na tváři. Když se tyto dvě postavy, které se dají dohromady, rozhodnou mít dítě je již o velkou porci zábavy postaráno, zvlášť když nemůžou mít dítě normální přirozenou cestou nebo za pomoci adopce. Velmi mě také potěšila dvojce uprchlých vězňů a bývalých kamarádů našeho hrdiny H. I., kteří se nejprve napakují k povedené rodince Donnoughanových a poté jim ukradnou ono dítě. Skvěle tuto dvojičku ztvárnili John Goodman a Sam McMurray. Celou tuto crazy komedii bratří Coenů skvěle doplňuje hudba Cartera Burwella a taktéž neméně vynikající kamera Barryho Sonnenfelda. Výborně veselý film, který nepochybně dokáže naplno potěšit. ()

Davidos305

U Coenu nikdy nevíte co dostanete, takže po jejich debutu, který byl krutý a plný napětí, tu máme tohle. Rodinnou komedii nebo tak něco. Coeni si zaslouží uznání, natočit něco tak bláznívýho a zároveň skvělýho, to prostě dokážou jenom oni. Zárověň tu jde krásně vidět jak Coeni dokážou natočit pokaždé něco jiného a zároveň si utržet svůj styl. ()

Tiiso

Styl humoru, kterým se příběh vypráví mě dokáže bavit jen určitou dobu. Několika momentům jsem se sice hodně nasmál a způsob, kterým představitelé hráli své role je vcelku originální, ale po polovině filmu, mě spíše začal být lhostejný až místy otravný. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh