Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

Master19

Tenhle druh humoru prostě můžu. Kromě výborné režie a nezapomenutelných postaviček jsou tu hlavně geniální drobnosti, které dělají tu správnou zábavu (třeba když H. I. sebere ze silnice v plné rychlosti balík plínek - super!!). ()

zdenny

Prvních dvacet minut mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Tato část filmu byla nabitá klasickým Coenovským humorem - fakt se mi nechce psát sem všechny hlášky, u kterých jsem se opravdu hodně smál. Postupně ale film trochu klesne, v určitých místech stagnuje. K první dvacetiminutovce se už ale nezvedne. Pořád je to ale slušná, netradiční komedie. PS: Alespoň jedna hláška: "Hromada policajtů popíjí kafe v domě, kde stoprocentně vím, že mé dítě není". ()

Danny F.

Typická a ideální role pro Cagea ve které nemá co zkazit a do tohoto žánru ideálně zapadá. Vtipné a stopáž taky dobře sedla. 70% ()

hroubek

Typická Coenovská komedie, kdy si hlavní hrdinové ukousnou trochu víc než dokážou sníst.Tady jsou těmi hrdiny Nicolas Cage a neuvěřitelně hezká Holly Hunter.I tady je vidět, že bratři rádi vystavují své hrdiny velmi bláznivým situacím, protože krádež plenek snad nikdy nebyla natočena lépe.Třeba samotný úvod nemá chybu či ta scéna v bance je neuvěřitelně komická.Není to jejich nejlepší film ale rozhodně není nejhorší. ()

liuk

O ději Raising Arizona jsem před puštěním nevěděl vůbec nic. O to víc jsem se bál, když se začal točit kolem jistého batolete, kdy opravdu hrozilo, že se to zvrhne v nějaké pitvoření kolem něj. Naštěstí se to až na pár vzácných vyjímek nestalo, a z filmu se stala parádní komedie, občas i dost akční. Nicolas Cage s hárem na hlavě a umaštěným tílkem je prostě hustec. Čím více se blíží konec, tím má film větší a větší komediální i napínavější spád, a tak to má být. A když si k tomu připočtete motorkovou scénu, která by se dala brát jako dost přesný prequel ke Ghost Riderovi, tak nemůžete jít pod dost nadprůměrné hodnocení. ;) ()

klima777

Ono je to místy opravdu vtipné... Zhlédnuto zřejmě v nevhodnou dobu, na nevhodném místě. A nebo je celá taškařice neuvěřitelně nedotažená. Nevadí; přišly lepší časy a v nich lepší filmy (pořád od Coenů). ()

Elrond88

70%; nebylo to špatný, a i když řeknu, že to byl pro mě od Coenů zatím nejslabší film (viděl jsem jich od nich asi 12), tak to pořád znamená, že to stojí za to vidět --- obvykle nemám rád moc násilné filmy, ale u těchto Coenů mi prostě chyběla ta jejich surová brutálnost, nicméně řemeslně i herecky dobře odvedená práce ()

JohnSmith

Těmhle dvěma bratrům asi na chuť jen tak nepřijdu. Tahle komedie je tak blbá nebo svérázná, že jsem měl opravdu velký problém ji dokoukat. Prostě divnověc. ()

haluska11

sleduju filmy Nicholase Cage, dokud se nezblázním: 16/103. poutavě natočený feel-good kousek od Coenovců o bezdětném manželství kriminálníka a policajtky. systém jim nedovoluje adopci, tak si prostě ukradnou jednoho caparta z mnohodětné rodiny. šťastnému páru ho zas vezmou Nicolasovi chábři z kriminálu, a začíná honička/pátrání alá Hledá se Nemo - teda pardon, Hledá se Arizona. film extrémně zpříjemňuje fakt, že nás dějem provází frajerský vypravěč Cage. Coenovci nejsou můj šálek tekutin, ale tohle je prostě mega pohodová záležitost. ()

P1tr

Coeni to mají s komediemi velice nahnuté. Jsou totiž tak šílené a přepálené, že mnohdy existuje tenká hranice mezi spokojeností a zklamáním nad právě viděným. Stará Arizona se kloní k pozitivnějším zážítkům. Nabízí odlehčený a velice příjemný průběh okořeněný několika výtečnými momenty, které vás nenechají beze smíchu. Raising Arizona má vedle povedené práce na scénáři a za kamerou výtečné herce, kteří si přehnanost nabízeného evidentně užívají. Navíc se jedná o další důkaz, že Nicolas Cage byl kdysi opravdu výborným hercem. Na druhou stranu je to i smutné zjištění, neboť i ve zdejší přepálené nátuře působí stále méně šíleně, než v posledních rolích. ()

GeorgeHans

Presne medzi troma a štyroma hviezdičkami. Má to úžasne vtipné a výborne zrežírované scény (úvodná montáž, ''návšteva'' u Arizonovcov, krádež plienok), no na druhej strane mi pár línii pripadalo úplne nadbytočných (najmä tá s pekelným motorkárom). 70% ()

eagle-eye

Další pecka z originální dílny Coenovců. V osmdesátých letech byl Cage jako herec výborný, postupem času je to čím dál horší. ()

TerezaVanCZ

Coeny prostě můžu, i když pro mě asi nejslabší oddechovka. 4* hodnocení zachraňuje rozdrbaný Cage. Teď si ale uvědomuju, že je to jejich druhý film, zlepšení je vidět a vše co nebylo v raising arizona dotaženo do konce, si bohatě vychutnám ve filmech nasledujících. ()

Scevola

Tak to bol teda ulet. Miestami to prerastalo az do absurdity, ale priznavam ze som sa zabavil. Titulna piesen bola skvela ako aj Nicolas Cage. 7/10 ()

Paity

Nicolas Cage když byl ještě ucho, ale točil alespoň filmy, které byly na tři hvězdy. Na jako po roce 2005, kdy co snímek, to šílenost. ()

Radim

Sice jsem dal hvězdičky čtyři, ale je to tak tak. Jasný rukopis bratrů Coenů je znát hlavně v celkem ujetých - a nutno podotknout velice vtipných a originálních - scénách a v projevu a charakteru hlavních postav. Vizuální prim sice hraje Cage, mě ale více přitahovala skvělá Holly Hunter, která méně mluvila, ale o to více svýma očima a gesty přehrávala svého hereckého manžela. Zatím pěju jen chválu, ale už jsem s ní skončil - celkově mi film až tak nesedl a neoslovil mě. ()

peetriss

Typicky coenovská taškařice s výbornými dialogy, hláškami a příjemně absurdními scénami, která sice pobaví, ale obsahuje nemálo slabších míst, což filmu notně ubírá na zábavnosti i atraktivnosti. Skvělý byl Nicolas Cage i Randall "Tex" Cobb v roli šíleného lovce lidí Leonarda Smalla (" Jmenuji se Leonard Small. Přátelé mi říkají Larry. Nemám přátele."). Lepší tři hvězdičky. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh