Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

Sawy

Slabší coenovka s jednou naprosto geniální scénou (krádež plenek),několika vtipnými postavičkami a Cageovým čírem,jako celek ovšem značně nevyrovnaná a nepříliš zajímavá.Zvolený styl "krimi ve stylu frašky" se rychle okouká a nic moc dalšího tady není.Film tak rychle uteče a nic moc ve vás nezanechá,snad jen pocit,že Joel a Ethan by na podobné filmy neměli plýtvat svým talentem. 65 % ()

ScarPoul

Raising Arizona mi pripomína zmes hneď niekoľkých filmov. Našiel som tam nejaké prvky od Mad Maxa, starých westernov, Drsného Harryho ale hlavne Bustera Keatona. Nicolas Cage ešte v dobách kedy hral naozaj presvedčivo a kedy bola na neho radosť pozerať. Jeho looser Hi je doslova protipólom ku krásnej Holly Hunter, ktorej prízvuk bol neskutočne roztomilý. Ich peripetie a streštenosti boli natočené zručne a hlavne znamenite bavili. Naozaj nenašiel som ani jednu čo by bola slabšia. Každá mala niečo do seba a každá bola čo možno najbláznovejšia a najakčnejšia. Veľmi ma potešil aj John Goodman. Jeho mám veľmi rád, lebo mi pripomína tých normálnych trocha drsných otcov, ktorých má snaď každé dieťa. jeho scéna v banke bola neskutočne dobrá. Coenovci natočili prezmenu úplne iný film ako bolo ich prvé a predchádzajúce blood simple. Lenže neskĺzáva do zbytočnosti alebo samoúčelnosti a dokáže skvelo pobaviť aj keď sa nejedná o žiadne majstrovské dielo. Hudba krásne zvolená a úvodná zvučka priam dokonalá. Rovnako aj Sonnenfeldová kamera, ktorá lietala z miesta na miesto s takou precíznosťou a takým elánom aký sa len tak nevidí. Tobôž nie u takýchto filmov. Scenár plný filozofovania, humoru a životných právd, bez hluchého miesta aj keď sa tu prvýkrát objaví amerikanizmus a typický happyend, ktorý je síce pekne nakrútený ale pripomenie vám že je to len americký film a nič viac. Čo trocha zamrzí. Nie že by vyslovene narúšal alebo kazil film, len sa mi tam nehodil. inak sa jedná o poctivo natočený film, ktorý doslova vzdáva česť groteskám , looserom, lumpom a hlavne hrdinom. ()

BoPo

Vtipné dialógy, zábavné scény a výborne zahrané postavy a postavičky. Nicolas Cage s fúzami a čírom vytvoril ksichtové kreácie, ktoré sa nedajú prejsť s kamennou tvárou. Som jediný komu silne pripomínal nikdy nevideného otca Howarda Wolowitza? Život mu nadelil malú ženušku, ktorá mu krásne zmravňuje život a názory. Ich spoločná túžba po dieťati vytvorila sled ťažko zabudnuteľných momentov. Na piedestál by som umiestnil nákup plienok. S každým ďalším pozretím stúpa kvalita zážitku. Vzácna to vlastnosť. ()

Tommassi3

"Co měl chlapec na sobě ??" - "Přece smoking !! Co to je za otázku ?? Co by měl mít na sobě !! Přece posraný dupačky !!" ;) ()

Terva

CITÁT - Jak se taková kráska jako vy může jmenovat Ed?................ Nejdříve se mi to zdálo jako dobrý nápad pořídit si tento film a podívat se na něj, ale čím déle to trvalo, tím méně mě to bavilo. Ale výkon Nicolase za to jedno podívání určitě stojí. ()

Padme_Anakin

Na můj filmový vkus příliš ztřeštěná komedie, bezdůvodně ukřičená a někteří herci zbytečně přehrávají.. Nicméně místy je to dojemné, místy vtipné a závěr mě přece jen usmířil.. Hodnotím za tři a u téhle věcičky chápu to rozporuplné hodnocení, chvíli se jedna baví a chvíli trpí.. ()

corpsy

Skvelý námet obohacujú vydarené figúrky v podaní Nicolasa Cagea, Helen Hunt a dvojica John Goodman a William Forsythe. Vo svojej dobe keď som film prvýkrát videl ( cca 17-18 rokov ) som vedel, že ho budem chcieť vidieť zas. A prečo nie za 5 * ? Nieje až také dokonalé, aké to mohlo byť. ()

F.man

Místy takový úlet, že by i David Lynch záviděl. Coenovic bratři se totiž totálně odvázali z řetězu a natočili si ohromně přepálenou šílenost plnou šíleně pitoreskních postaviček. Na druhou stranu, pokud přistoupíte na jejich hru, budete se v jejich divném white trash světě bavit. Divně, ale přesto bavit. Sometimes it's a hard world for small things. ()

Cimr

Coenovci jsou pro mě typickým příkladem tvůrců na čtyři hvězdičky. Jejich filmy mám rád, baví mě, ale žádný mě zatím neposadil na zadek s otevřenou hubou. A Potíže s Arizonou jsou v tomto ohledu typický coenovský film: přijemně odsejpá, nenudí, navíc ta stará známá prachem a krví oplývající Arizona a sympaticky nesympatičtí hrdinové trousící bezva hlášky... Jenže, jako obvykle, k dokonalosti mi kousek chybí. ()

GodComplex

Jednoznacne nejvetsi hvezdou Arizony byl bez debat T.J. Kuhn. Vetsina scen, ve kterych se objevil byly lahudkou, skoda ze jeho herecka kariera Arizonou zacala a take skoncila, jelikoz mel obrovsky talent. Nejlepsi scena filmu byla jednoznacne baby party v prubehu kradeze juniora. Jinak je ale Arizona prilis prumernou komedii, ktera sice lehce potesi, nicmene zustane zcela irelevantni. Cage ani Hunter mi nesedli, Goodman s kamosem z vezeni pusobili otravne, vubec cely casting byl dosti nestastny. Jeden ze slabsich Coen vytvoru. 5/10 ()

harfuska

Další pecka z období, kdy měl Nicolas větší říz, než správně vychlazený Gambrinus. Role lumpa s čírem na hlavě a dítětem v náručí mu nehorázně sekla. A pro jeho psí oči, by se člověk nechal i zavřít do basy. Dobře pobavil i modře zbarvený „Flintstone“ a krvelačný „Hunter rider“. Tohle dílko si velice ráda zopáknu. ()

kaylin

Bratry Coeny mám docela rád, ale jsou filmy, které mi toho moc neřeknou a prostě mi nesednou. "Potíže s Arizonou" jsou jedním z nich. Nicolase Cage mám také rád, ale ani on mi tenhle snímek moc nezpříjemnil. Je to zábavné, je to hodně ujeté, ale ne takovým směrem, který by mě skutečně ohromil. ()

PogoJoe

3.5. Tahle typická Coenovka si mě nakonec docela získala. Opět tu máme netypické a výstřední postavy (od motorkáře z pekla, kterého matka neměla ráda po duo uprchlých trestanců), opět tu máme skvělého Johna Goodmana, opět tu máme krásné, napadité a místy až poetické honičky. Opět je tu řada detailů a úsměvných nápadů, kterých si nepozorný divák často ani nevšimne, ale pokud mu neuniknou, zaručeně pobaví. Coenovi jsou zkrátka sví a tentokrát to s tou absurditou naštěstí tolik nepřehánějí. Sice první půlku tak trochu průměr a mírné zklamání, ale pro milovníky žánru "milých-zlodějíčkovských komedií" fajn zábava. ()

MATADOR

Obstojná komedie s typickou režií Coehenů. Cage konečně ve své velké roli přiblblého zlodějčíka, snažící se usadit. Typická záležitost, kde se osudy proplétají a každému staví komické situace do cesty. V některých místech pobavilo, někdy trošku nudilo. ()

Martin741

Sympaticka komedia od Coenovcov, v ktorej sa vynimocne US styl humoru priblizil tomu europskemu ponatiu. Holly Hunter bola vyborna a John Goodman na urovni. 60 % ()

M.i.k.e

druhá Coenovka už nese většinu znaků jejich tvorby,nicméně k vyššímu hodnocení bohužel nemíří díky trochu utahanější druhé polovině.Kdyby byla celá Arizona v tempu první půlky byl by to o fous lepší zážitek.Takhle je to jen jednohubka,kteoru si člověk se jmény režisérů moc spojovat nebude.Plusem každopádně tradičně (jestli se to dá říct u podobně starého filmu) ujetý Cage a hlavně Holly Hunter...60% ()

Rocky88

Sice byl Coenovskej humor znát na každym kroku, ale tady mi nějak chybělo to ostatní - příběh, herci, hudba . . . Nechápal jsem výskyt "lovce lidí", který byl pro příběh naprosto nepotřebný. Naopak nejvíce se mi asi líbil konec, který sice byl sentimentální a patetický, ale tak krásným způsobem, že se nedá odolat. . . . Zkrátka takovej normální odpočinkovej film na nedělní dopoledne. ()

MrPierc

Komedie s fousatým Cagem, který musí čelit vlivu dvoum bývalým parťákům a zároveň se starat o rodinu. Průměr. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh