JirkaLexa

Čekal jsem možná něco mnohem záživnějšího a smysluplnějšího. Už po několika prvních povídkách jsem byl znuděn, jak tím, že povídky postrádají smysl a logiku, tak tím stereotypem a nevraživou reklamou na cigarety značky Marlboro a Camel. Boužel to nenapravil ani Iggy Pop, na kterého jsem se po jeho herecké stránce těšil, avšak bylo to zklamání. Na druhou stranu některé z povídek zejména v druhé části myšlenku mají. Zvláštní v dobrém slova smyslu je také to, jak některé povídky obsahují střípky a útržky z povídek jiných. Jako plus beru i dobrou kameru a odvahu natočit černobílý film v době filmu barevného. No mimo jiné i dobrá muzika na úvod a závěr filmu. Nejsem si asi zcela jist, co tím chtěl Jim Jarmusch říct a zda to nepostrádá smysl, ale i v nesmyslu můžeme vidět smysl. No ne?...50% ()

Illioplius

Pokiaľ by som mal každý príbeh ohodnotiť zvlášť a potom urobiť priemer, asi by to boli skôr štyri hviezdy. A takto som postupoval pri niektorých filmoch, napr. pri Paris, je t'aime, preto by som možno tak mal postupovať aj pri tomto. No neurobím to, lebo film sa mi páčil ako celok, aj keď niektoré príbehy mi prišli slabšie. Veľmi sa mi páčili detaily a symbolika, ktorú som určite na prvé zhliadnutie neobjavil všetku, ale napríklad motív čierno-bielej šachovnice, ktorý sa objavil vo všetkých príbehoch okrem jedného, ak som dobre sledoval. Snahy o „prepojenie“ príbehov (napr. Nikola Tesla, mrazená káva…) považujem za nadbytočné, pretože hlavným spoločným prvkom boli káva a cigarety, ale nie sú dôvodom pre horšie hodnotenie. To, čo ma najviac na tomto filme nadchlo, je v podstate prehliadka rôznych druhov „small talku“. Aj úplne spoločensky neschopný človek by podľa mňa po pozornom zhliadnutí Coffee and Cigarettes mal vedieť zvládnuť krátku spoločenskú konverzáciu o ničom, ktorá je v mnohých životných situáciách dôležitá. Inými slovami, tento film sa skladá z viacerých príbehov, v ktorých postavy nepreberajú nič dôležité a ono vôbec nezáleží na tom, čo preberajú. To je na tom to úžasné! Herci majstrovsky zvládajú všetky gestá, rečové zlozvyky a nepísané pravidlá pri medziľudských rozhovoroch. V každom príbehu sa objavuje forma bez obsahu a film ako celok sa tomuto „small talku“ čiastočne vysmieva a čiastočne ho chápe. Mňa, ako sociálneho teoretika, toto, čo opisujem, veľmi bavilo a veľmi sa mi to páčilo. Film rozhodne odporúčam každému spoločensky menej zručnému človeku. ()

canucks333

Minimalistický snímok Jima Jarmuscha s lákavým obsadením a podareným writingom. Zábavné a výpovedné. Videl som v originálnom znení a s českými titulkami -------------- 70% ()

GOREGASM

Tohle Jarmuschovo pokouřeníčko u kafíčka má styl a pár dobrých scének, z nichž jednoznačně ruluje RZA, GZA a Bill Motherfuckin´ Murray. Výborné ale jsou i Molina vs. Coogan a Iggy Pop vs. Tom Waits, přičemž scénky bez známých herců docela prošumí. Ústřední téma je fajn, nicméně nerovnovážná kvalita scének ho rozmělňuje a celkově se ptám, proč Jarmusch plýtvá svým talentem tímto způsobem. 50% ()

Afterpoe

Co teď píšu diplomku na téma Jarmusche, tak s vámi musím spíš nesouhlasit. Nikoho tak brilantního, se schopnosti uchopit situaci a vést herce na břitvě absurdna a civilnosti, prostě nemáme. Když si k němu připočítám jeho osbnost, která lze otiskem vyčíst a pozorovat z vývoje v jeho filmografii, jedná se o nanejvýš vyjímečného a citliého tvůrce. Jeho dialogy nejsou o ničem, jsou otiskem okamžiku, vnitřní poetiky a tím neuchopitelným filmovým slovem, které se, ano, dost často opírá i o mluvené slovo, ale nikdy ne tak, aby jeden stavební kámen přeskupoval druhý. Kafe a Cigára jsou pro mě mixem geniálních povídek, neboť krátký formát doopravdy ukáže, zač je toho loket. Jarmusch má u mě patent na sebereflexivní plátno. ()

raelz

Tohle bude potřebovat shlédnout nejméně ještě jednou. Někdy jsem nechápavě přemýšlel "tohle má být ten legendární povídkový film" a někdy jsem to tak opravdu cítil (hlavně ta poslední povídka). Zatím to jsou jen tři, uvidím příště.. ()

sumperacek

Film který mě docela nudil. Vím že se jedná o jedinečný počin a že si v něm zahrálo několik netradičních hvězd, ale to filmu v mých očích moc nepomohlo. Podivné situace, které ve filmu nastaly mi nepřišly ani vtipné, ani zajímavé. ()

Utero

Absolutně nejlepší pro mě byla povídka s Cate Blanchett, ta neměla absolutně chybu. Dále byla vynikající povídka o "nešťastně" shledaných bratrancích se Stevem Coogenem a Alfredem Molinou..Povídka s White Stripes byla zajímavá a ještě ta v kavárně with Bill Murray a Wu Tang Clanem...ale zbytek? Z většiny celkem nuda na kterou rychle zapomenete... ()

Ziggy Zagg

Krásně jsem si u filmu zakouřil a dal kávičku ... naprostá pohodička. Film celkem o ničem, ale stejně člověka uklidní. ()

Porp

Pre mňa priemer. Prečo? Nuž, lebo s týmto filmom je to tak ako so situáciami, ktoré zobrazuje. Každý z nás sa rád občas započúva do cudzích rozhovorov, či už je to v autobuse alebo v reštaurácii, ale iba keď mu pripadajú zaujímavé, a keď nie tak nepočúva. Ale tu sa to nedá. Musíte absolvovať aj to, čo vás veľmi nenadchýna. Takže tri hviezdičky sú ako výsledná známka v škole. Priemerná známka za päťku a jednotku je trojka. Za scény, ktoré som nepretáčal, by to mohlo byť aj päť hviezdičiek, ale takto to tu asi nefunguje. ()

actor-SP

Nie geniálny, nie peckový, ale príjemný multi-kraťas, ktorý je zároveň trochu "iné kafé" medzi dnešnými filmami. ()

barcisz

A mně se to líbilo. Jako kdybych viděla sebe,pozorovat někoho co dělá,o čem mluví...a jak pije kafe a kouří cigára. Proč ne,oddechovka. ()

Dr.Cilka

Genialne! Skvele som sa pobavil.. Suhlasim, ze jednotlive scenky nie su mozno kvalitativne vyvazne, no ja som medzi nimi nenasiel taku ktora by sa mi vyslovene nepacila, alebo ma nudila. Uplne najviac ma pobavila ta s "Alexom a Isaacom", a nasledne ostatne s "ciernymi hercami" (sry za vyraz). V kazdej z nich sa absurdny humor strieda s trapnymi chvilkami postav, co mi prislo neskutocne vtipne. Lutujem, ze som tuto paradu nevidel skor.. ()

Stíba

Jediná scénka která mě opravdu oslovila byla ta s Alfredem Molinou a Stevenem Cooganem, zbytek jsem přešel víceméně bez povšimnutí s jen drobným upoutáním mé pozornosti. ()

kutcha

Něco takového jsem opravdu nečekal. Tento černobílý snímek, kde sledujete jedenáct vtipných povídek, je jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Je ovšem pravda, že nějaké scénky nejsou tak dobré a že už jsem se koncem trochu nudil, protože to bylo docela stereotypní. „Už nekouřím, takže mě jedna cigareta nezabije." ()

ecis

Pamatam si ako som tento film pozeral na internate par rockov dozadu v jeden pekny podvecer. Velmi pohodove scenky s kvalitnym obsadenim, pri ktorom som dostal neodolatelnu chut na kavicku a cigaretku. Ak chcete prestat fajcit, tak nepozerajte! :) ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie