Napoleon Dynamit

• Česko Napoleon Dynamite (festivalový název) (více)

Napoleon Dynamite je nový typ hrdiny s pevným afrem, rozkošnými měsíčními botami a schopnostmi, které nelze překonat. Napoleon tráví dny kreslením bájných zvířat, hádkami se svým bratrem Kipem a vyhýbáním se intrikánskému strýci Ricovi. Když do Napoleonova života vstoupí dva noví kamarádi, nesmělá Deb a kníratý Pedro, rozjede trojice kampaň, jejímž cílem je zvolit Pedra prezidentem třídy a splnit studentům jejich nejdivočejší sny. Ale pokud má Pedro porazit nafoukanou Summer, bude muset Napoleon uvolnit svou tajnou zbraň. (Paramount Network)

dyfur

moja zaujímavosť: Napoleon Dynamite (Jon Heder) nosí hodinky značky Casio W-71 a Rico (Jon Gries) nosí Casio A164WA. (dyfur) ()

Had6

Absolutní ústřel od reality. Nemohl jsem uvěřit, že takoý svět, v němž se vyskytují tak blázniví lidé jde vytvořit, aniž by to všechno vypadalo jako naprostá blbost. Super kousek. ()

easaque odpad!

odpad* Na tento film jsem byl nalákán přes zdejší provázanost s mým oblíbeným australským filmem The Rage In Placid Lake, který také pojednává o šikanovaném puberťákovi. Tím však veškerá podobnost končí a tento americký nezávislý film mu nesahá ani po prsty na nohách, i když je momentálně dělí v hodnocení jen 7%. Vůbec mu nerozumím, nechápu jeho úspěch a vlastně ani jeho pochvalné glosy ve srovnání s prvními filmy Miloše Formana zde v obsahu a komentářích ostatních. Díky tomu se cítím jako mimoň a při tom tu snad všichni herci nehráli nic jiného. Je to podivínský film, který jde mimo mě ... chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu, abych tu nebyl jak pěst na oko, ale nakonec si nezaslouží ode mě ani to. Děkuji za přečtení mého názoru, vy si hodnoťte jak chcete, ale já to bez přetáčení nedokázal dokoukat. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: X /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Joe321

Lepší ztvárnění demence jsem snad ještě neviděl. Celý ten film působí tak retardovaně, že je to báječné. - "Hey, Napoleon. What did you do last summer again?" - "I told you! I spent it with my uncle in Alaska hunting wolverines!" - "Did you shoot any?" - "Yes, like 50 of 'em! They kept trying to attack my cousins, what the heck would you do in a situation like that?" - "What kind of gun did you use?" - "A freakin' 12-gauge, what do you think?" ()

MartinNDL

Je vám doufám jasný, že když je něco originálně divný, zábavný a milý, tak to miluju! Nebýt Napoleona Dynamita, tak nikdo nezná Pedra a Lady Sovereign má jinej účes. Tenhle film se pohybuje na hranici geniality. Ano, geniální burani, nastupující rasa, která nakopává prdel uhlazeným a nudným středostavovským sračkám. Nemaj holku, peníze, vkus. Jenže povedená jinost je raritní a k smíchu (ve velmi pozitivně negativním provedení). Na tuhle antifolkovou hymnu nedám dopustit. ()

(mOnkey)

Napoleon Dynamit je děsivý v tom, jak oživuje vzpomínky, na které jsme chtěli dávno zapomenout. S hrůzou v očích jsem přihlížel tomu, když tvůrci začali ze šatníku tahat strašáky jako: zablácené buffy, zapravené kalhoty vytažené vysoko nad pupek, růžové ledvinky nebo neoholené chmýří pod nosem. Hádám, že součástí této revitalizace mělo být i použití hudby Cindy Lauper a Alphaville; na mě ovšem jejich skladby působí velice příjemně a dokonce jsem si i zavzpomínal na časy, kdy jsem nadšeně navštěvoval koncerty této německé popové kapely. Když potom začal hlavní hrdina tančit svou neohrabanou verzi breakdance, jako bych viděl sám sebe kterak to roztáčím na parketu - a dost jsem se při tom pomyšlení zastyděl. Píšu to proto, abych vás varoval, pokud vás dané představy neděsí, směle se do Napoleona pusťte. Pobavíte se a zasmějete. Sem tam. Já jsem rád, že jsou ty časy pryč. P.S. Pokud nemáte dost, můžete zkusit Adventures of Power. ()

Aljak

Mám nejakú smutnú náladu a akosi som veril, že práve takýto druh filmu by to mohol zlepšiť. Zopár momentov ma naozaj rozosmialo (hlavne scény s lamou, no a Napoleonove "diela" ani nehovorím) - ale celkovo som s tými lúzermi vo filme súcitil, až mi ich bolo ľúto. Ale aspoň, že sa dokázali občas nejako prejaviť a získali si nejakú priazeň. Nebolo to vôbec zlé, a celú tú atmosféru 70tych rokov ešte zvýraznila super disco hudba. Celkovo bol ten príbeh trošku nevýrazný a odveci, takže to bolo najväčšie mínus toho celého, ale tak snáď 3* by sa dali dať už za spomínané prednosti. ()

LaRhette

Alternativní odnož americké komedie ráda staví do středu dění podivíny. Tahle vsadila na zaječího muže Jona Hedera (ano, narážka na jeho tesáky) a výběr to byl profesionální. Heder zvládá roli s jeho obvyklou přirozeností, téměř bych mu věřila, že je lehce podivný i v reálu. Pokud máte rádi takové ty filmy, kde se toho moc neděje a přesto je stále na co koukat, mohu doporučit. Už od titulků vám bude také jasné, že film sám sebe nebere úplně vážně, je to prostě jenom takový "úlet". Člověk se pobaví a připadá si najednou, že na tom třeba není sám až zas tak špatně. ()

M.i.k.e

film s dnes již kultovním statusem,který ovšem pro mě nikdy kultem nebude.Mám rád "wierd" filmy a chápu,že karikace postav,které tu jsou z větší části opravdu retardi (a "normální" jsou jen ti záporáci) je tvůrčí záměr,ale nakonec co je moc je moc.Pár dobrých scén se najde (úvodní titulky,taneční scéna,...),ale to je pro mě vše.Jon Heder navíc nikdy nepatřil mezi moje oblíbence a to Napoleon nezmění...40% ()

dezorz

typicky americky maly indie film, ktory este aj temou uletene blaznozstva zodpoveda tomu, co asi male indie filmy su, uletene blaznostva. ()

cubajz

schválně přihlouplý a konstantně sucho-humorný filmeček, který mě v pár momentech pěkně nahlas rozesmál. ()

lakikaki

Začíname skvelým skóre, 10/10, vynikajúcim úvodným titulkom podfarbeným hudbou od mojich obľúbených White Stripes naozaj nemám čo vytknúť. Pokračujeme niečím… No, prosto niečím. Nie som, žiaľ, schopný definovať to, popísať to alebo to k hocičomu inému prirovnať, viem akurát toľko, že ma to neskutočne bavilo. Po prapodivných 80 minútach snímok uzatvárame výbornou feel–good montážou, nasledovanou záverečnými titulkami, po ktorých nás ešte čaká malý dodatok vo forme epilógu nesúceho sa na rovnakej WTF vlne ako celý film. Čudácke, jedinečné, výborne natočené a neskutočne zábavné. Kult. [94%] ()

jaklee

Nekonvenčná, bizardná komédia plná karikatúrovaných postav, však nie prehnane preafektovaných. Film rozprávajúci o rôznych zaostalých podivínoch v jednom buranskom mestečku v Idahu, z nich hlavná postava je práve Napoleon Dynamite (Jon Heder). Zároveň je film dôkaz že aj o zapadákove sa dá natočiť inteligentný film. ()

c.tucker

Jon Heder hraje nejdemntnější postavu jakou jsem viděl. Největší klasika. Pedro si oholil hlavu, protože mu bylo vedro. ()

Knuckless

"Holky chtěj jen kluky, co mají nějaký skvělý schopnosti." Např. Napoleon: dost dobře kreslí bojovníky, zvířata (např. legra) a další různý věci. Pedro: má dobrý kolo, umí to s holkama a má jako jediný ve škole kníra. Napoleonův bratr Kip: denně hodiny chatuje s holkama (s jednou to dokonce už vypadá dost vážně, no akorát mu stále nechce poslat fotku celý postavy...) ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Jack Black ministrem obrany

Jack Black ministrem obrany

18.05.2015

Režisér Jared Hess se proslavil komedií Napoleon Dynamit, svůj debut nicméně dodnes nezastínil. Boží zápasník ani Divnej týpek příliš kladných ohlasů neposbírali, Hessovu reputaci ale možná napraví… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005