Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

chosan

Nemám co dodat skvělý film po smrtonosné pasti a po Posledním skautovi další skvělý film s Willisem tyhle role mu svědčí! 80% ()

Parsek

Taková klidná akční síla... Předpokládám, že třeba Tony Scott by z toho dokázal vylámat akčňák roku... ()

complex

patriotizmus nadovšetko, a klasický americký patriot... nič iné tento film neponúkne, pretože je to inak riadny nezmysel, ale tak na nedeľnú večernú pohodu v telke to stačí... ()

ZekiZeki

Willis si zde vybírá slabší hereckou chvilku a take slabší filmový scénář. Tentokrát mu to s dětským hereckým kolegou nevyšlo, ale už o rok později mu klaplo všechno na jedničku - ano, Šestý smysl. ()

Ywec

Mercury? To je o tom zpěvákovi, řeknete si. Ovšem pozor, jedná se o akčňák s Brucem Willisem. Pokaždé když Bruce W. pronesl směrem k malému Simonovi: "Jsem tvůj přítel Art", znělo to jako od nějakého bernardýna. Ale mohlo to dopadnout jistě hůře, např: "Jsem tvůj přítel Pajda". Dvě hlavní postavy tak nějak připomínají Šestý smysl, až na to, že Bruce W. je hmatatelnější a malý Simon vidí místo duchů kódy. Je to zajímavý film, přesto od druhé půle ztrácí atmosféru. Konec mi připadá šitý horkou jehlou. ()

PRASÁK

Newyorský režisér a producent Harold Becker se proslavil snímky jako "Cibulové pole", "Moře lásky", "V moci posedlosti" nebo "Vyšší zájem". V roce 1998 převedl na stříbrné plátno román "Simple Simon: A Thriller", jehož autorem je americký spisovatel a scénárista Ryne Douglas Pearson a který vydalo nakladatelství William Morrow & Co v červenci 1996. Film dostal název "Mercury" a do hlavních rolí byli obsazeni Bruce Willis jako tajný agent FBI Art Jeffries, Alec Baldwin jako plukovník Národní bezpečnostní agentury Nicholas Kudrow, Miko Hughes v roli devítiletého autistického chlapce Simona, Kim Dickens se představí jako Stacey a Chi McBride se převtělil do úlohy agenta FBI Thomase 'Bizzi' Jordana. Zápletka se točí kolem šifrovacího kódu Mercury, který vyvinula Národní bezpečnostní agentura (National Security Agency). Tato situace se objevuje v mnoha filmech a románech, totiž když je ohrožena bezpečnost USA, musí někdo (i třeba nevinný) zemřít. To jsou v Americe tak posedlí vlastní bezpečností? Pokud jde o film samotný, většina lidí jej zatracuje, ale já jsem já a na mně tyto pohyblivé obrázky vcelku zapůsobily jako dobrá podívaná. ()

IKOLA

Neskutočne otravný film s neskutočne otravným autistickým deckom s neskutočne nezaujimavým príbehom a akčnými scénami a neskutočne otravným pátasom. Dvomi slovami- neskutočne otravné. ()

Thimpu

Zajímavé téma, které je ale podle mého názoru velmi špatně zpracováno - malý kluk, co umí číst tajný kód, pod ochrannou nejlepšího agenta v Amercie - z toho už jsem prostě dávno vyrostl. Celý příběh mi přijde strašně nereálný, jsou tam některé pasáže, které by v běžném životě ani nemohly proběhnout. Některé scény mi přišly úplně zbytečné, kupříkladu role Kim Dickenové je naprosto mimo mísu. Bruce Willis to jako tradičně nezahrál vůbec špatně a výkon dětského autisty Mika Hughese mi přišel velice dobrý. Celkově jsem se ale nenudil, takže tři hvězdy. ()

pan Spock

Nevyužité téma, průměrný thriller a nudní záporáci. To je asi to jediné, co si z tohohle filmu pamatuju. Ale vlastně ne, je tu přece ještě Bruce Willis a nějakej klučina. A to je pro mě dvojice, která vždycky funguje. A v tomhle případě zachraňuje Mercury od pádu do hlubin podprůměrnosti a zapomění. ()

sbinda

Velice dobrý námět, k tomu napínavý začátek. Jednoduše slibné. A? Nastal však průměrný průběh postavený čistě na účinkování B.W., zakončení podle abecedy "S klišé na věčné časy". Film snad jen pro Willisovi nekritické fanoušky. 30% a ztráta času. ()

PORTER44

Průměrný thriller s B.Willisem v roli agenta FBI který je sesazen a dostane za úkol najít bezvýznamné dítě zavražděných rodičů jenže jak se ukáže dítě které hledá rozluštilo jaký si kod který ohrožuje bezpečnost tajných agentů a proto se ho snaží zlikvidovat ale B.Willis se rozhodne ho chránit.Nechybí pár vydařených akčních scén takže se na to nechá koukat. ()

pupopony

Dětská role - super !! Nápad - paráda!! Provedení - průměrné. Škoda, byl tam větší potenciál !! Bruce má daleko horší filmy - např. Vyvolený, ()