Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

corpsy

Nebyť ARMAGEDDONU, rok 1998 by sa zapísal v Bruceovej kariére ako jeden z najslabších ( pričinil sa o to aj STAV OBLIEHANIA ). Občas sa tu deje aj čosi nazývané ako ,,napätie,, , ale to len tak semtam. No neviem čo s tým, viac akcie alebo iný herci? Proste to nesadlo. ()

ConanVJ

Průměrný thriller, který ničím nepřekvapí a ani nenadchne. Příběh je jednoduchý a celkem nezáživný. Za mě 50% :) ()

fannah

Ze začátku docela dobrý film, ovšem trapný hollywoodský konec to všechno pokazil. Bruce Willis není nejhorší, Alec Baldwin taky v roli křiváka docela ujde. Jenom to zpracování jsem nepobral. ()

buldock

Lehoulinký nadprůměr , který potenciál měl , ale to by ho nesměli režisér a scénárista společně zadupat do země svou neschopností a impotencí. Jeden s nejslabších Willisových filmů vůbec. Film: 62% ()

gogos

Normalni, obycejny, prumerny film. Nicim vyrazne nezaujme, ale ani neurazi. Proste holy prumer. Tento typ filmu se v posledni dobe velmi rozsiril a newym o zadnem zavislem byvalem agentovy, ktery se vyrazneji prosadil... ()

Skip

Chtít zabít malého nemocného kluka, to se sakra nedělá a agent Jeffries "natrhne" nejednu prdel, aby tomu zabránil. Jenže ona je to nuda, herecké výkony nic moc a celý příběh je dost přiblblý, takže tentokrát bohužel, Bruci. ()

lekr

I když tenhle film je jenom horší průměr tak se mu přece jen musí přiznat že má docela originální námět. Bohužel to je tak všechno, jelikož herecké výkony jsou i přes ten dobrý ústřední tandem Willis - Baldwin k ničemu. Hold co se dá dělat. Další nepovedený film, i když na druhou stranu když nad tím člověk moc nepřemýšlí a vezme to jako oddychovku tak mu to zas tak hrozný nepřijde. Na druhý pohled už to je ale mnohem horší. ()

Martin741

Oproti Enemy of the State s Will Smithom je tento film len pasovym akcnym filmom s priemernym scenarom, ktory casto tape a Willis a ostatni herci su matni a nevyrazni. Tuctovy pasovy akcnak, nic viac. 50 % ()

rakovnik

Zcela průměrný thriller, který vyniká jedině obsazením Bruce Willise (nebýt jeho v hlavní roli, nevím, zda bych film dokoukal) a výborným výkonem Miko Hughese, jehož um ale kazí uječený dabing. Film je okouzlen moderní technologií, takže asi proto vydává při luštění šifry mozek Simona zvuk počítače. Děj je jednoduchý, s několika hloupými momenty, ale celkem ubíhá. Čili když se vrátím na začátek, jedná se o průměrný film s dobrým obsazením. ()

MrPierc

Art zažil stresující situaci v akci a vybouchl, díky tomu byl sesazen a dělá pro FBI jen odposlouchávání, náhle je však povolán pro nalezení malého Simona. Simon je autista, který má rád hlavolamy a jeho dětský mozek dokáže rozšifrovat kódovací šifru Mercury, která má být nejlepší ochranou na světě pro všechny agenty. Art musí Simona pochopit a myslet jako on, musí se stát jeho přítelem. Výborný thriller s kouskem citu. Miko Hughes jako autista výborný ve své roli. ()

bourec

Bruce mám rád. Je to opravdu už hodně dlouho, co tenhle kousek vzniknul.Ale ani přítomnost hereckejch es ten film do vyšších čísel nedostane. Čistokrevnej průměr. 50%. ()