Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

DePompon

Dôveryhodné spracovanie príbehu, v ktorom okrem ústrednej akčnej zápletky figuruje i komplikované spolužitie s autistickým chlapcom. Malý Hughes ho zahral naozaj výborne. Možno sa niekomu zdal v priebehu filmu otravný, no tak to proste chodí a nevidím dôvod, prečo by sa realita mala za každých okolností nezmyselne prikrášľovať. Podľa mňa tu nič podstatné nechýba. Vzhľadom na námet je to naozaj pútavý film, ktorý už len kvôli Willisovi vždy nechám bežať. Nie je však v rebríčku best, takže dôstojné 4 hviezdičky. ;) ()

daniel.98

Bez nějakého většího nápadu, nemluvě o velmi špatném výkonu Willise. Celé je to takové fádní, skoro až otravné a hlavně tu již něco podobného několikrát bylo. ()

spqr

strašna nuda, a dost blby namet , ak rozluštil autista super tajny kod komu ho asi tak može povedat mame? preto ho treba zabit ? nemato žiadnu logiku ()

Muso

Tak som sa rozhodol, že to risknem a nedelu večer strávim s markízou a dobre som spravil. Pri tomto filme som si totiž stihol pripravit večeru, najesť sa, 2x prepnút na iné programy počas reklamy a ku koncu som dokonca ani nebol daleko od driemania..A konečne som teda pochopil načo vznikajú takéto a podobné filmy. Presne nato aby ste ich nemuseli pozerat..nezmyselné, samoúčelové posuny v deji a trapné scénky po prvej pol hodine hovoria za všetko..40% ()

veverysiak

Jasné, že nejde o žiadnu perlu kinematografie, je to normálny akčný kúsok so všetkými mínusmi, ktoré k takémuto žánru patria, pozdvihnutie z priemeru zabezpečuje účasť Willisa, pre ktorého je takáto typológia postáv vlastná a účasť mladého Hughesa, ktorý bol pre mňa detským prekvapením roka, zvyšok je normálka bez potreby výraznejších zmienok, celkovo je to však pohodový a pozerateľný akčák, takže 75%. ()

Delfador

Docela mě překvapilo když jsem se dozvěděl, že byl Bruce při tomto filmu nominován na Zlatou malinu za nejhoršího herce. Myslím že v tomto filmu hraje celkem dobře, například oproti jeho novějším filmům, kde se tváří nepřetržitě jako Steven Seagal. Celý film na mě zapůsobil příjemně. Není to sice jeden z Wilisových trháků a na konci nečeká zvrat, který by nás přesvědčil, že celý film jsme ani netušili o co jde, ale bylo tu i napětí a pár dobrých akčních scén. Za to bych Willisovi Malinu nedal ani omylem. ()

Snehurva

Viděno poprvé v 9 letech v kině, kde byl přístup na film až od 12+... takže jsem byl natěšení opravdu jak malý kluk a musím říct, že se mi film opravdu vryl do paměti a pamatuji si do dnes některé pocity z filmu... Ano film určitě nepatří k top filmům Bruce Willise a je to spíš podprůměrný film, se zajímavým námětem kde provedení značně pokulhávalo... 3* si to podle mě zaslouží a 4* je za nostalgii :) ()

LeePriest

Zažil jsem horší průšvihy, o žádný těžký propadák se nejedná. Přesto však Bruce Willis natočil rozhodně mnoho kvalitnějších věcí jako Banditi nebo Pátý element. A o porovnání s hity jako první Smrtonosná Past či Šestý smysl nemůže být řeč už vůbec. ()

PTuranyi

Bruce Willis už mal za sebou tri Smrtonosné pasce keď dostal ponuku natočiť tento film a svojej úlohy sa zhostil veľmi dobre. Art Jeffries z FBI rieši situáciu presne v duchu Johna McClanea. Ako solitér teraz musí riešiť snahu o likvidáciu autistického Simona, ktorý je hrozbou pre šifrovací systém Merkúr Národnej bezpečnostnej agentúry a tým samozrejme aj teplého miestečka jeho šéfa, ktoré rovnako presvedčivo stvárnil Alec Baldwin. Produkcia je kvalitná a hoci sa klišé nevyhýba a nejaká tá skratka sa tiež použije ale všetko s citom a vtedy keď je treba. Takže atmosféra je napätá, je tu priateľ, ktorý pomôže a aj sympatická kráska, ktorá to s autistickým chlapcom vie na prvý krát lepšie ako ktokoľvek v tomto filme okrem rodičov. Kvôli dobrej akcii konca 90-tych rokov to stojí za pozretie a prižmúrenie jedného oka. 70% ()

Chemic

Nic moc. Willis natočil hodně dobrých filmů, ale tohle bylo opravdové šlápnutí do prázdna. Strašná pitomost. ()