Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

SG-1

"Po 14 letech služby mám odposlouchávat, jak si nějaká přiblblá ženská objednává karfiol?" -Art Jeffries- ()

hudryhudry

Mně se to docela líbilo. Příjemný dojemný film se slušným hereckým výkonem a dobrým koncem. Bruce je opět hodný drsňák, Simon je přesvědčivý, proč být kritický? ()

klúčik

Čakal som viac, ale nedočkal som sa. Opäť nič nové - je to dielo ktoré sa pridalo k mnohým filmom a ostalo v šedi...40%. Za dobrú hudbu.... ()

bloodline

Dve veci mi ohľadom tohto "skvostu" vŕtajú v hlave. Ako je možné, že na TOTO sa dal nahovoriť pán Willis a ako je možné, že pán Becker dostal od kompetentných úradov "občiansky", pretože zmasakrovať takto slušný námet sa nepodarí hocikomu len tak každý deň a navyše bez použitia motorovej píly (to si aj zaslúži palec hore :) Inak zaslúžená malina Bruce za toto účelové NIČ pre masy... ()

Paity

Je vážně zajímavé, že taková podovná záležitost, jako je Vyvolený má pomalu 80 procent a o dvacítku méně velmi podařený thriller Mercury. Vždyť je to zajímavé, už jen to, že kluk s autismem je vlastně matematický génius je hodně trfná. A kluk to hraje skvěle. ()

Petr.Kocfeld

Tento thrillerový snímek si jistě 60 procent zaslouží.Hlavně mám rád Bruce Willise(Smrtonosná past-tato série je má nejoblíbenější snad z Willisovy tvorby).Je zde víc skvělých herců-třeba ještě Alec Baldwin.Willis hrát umí a tento snímek o autistickém klukovi Simonovi potěší...Tento snímek má docela hodně akce a nemálo také hodně napětí.Proč ne?Pustil jsem si jej i dnes(po letech).Willis jako agent Jeffries je vcelku dobrý i sympatický.Tento film je trochu zvláštní(asi je to okolím a tím,že jde o thrilller). ()

mirkaaa

Tento thriller se mi docela líbil, i když nepatří mezi Willisovy nejzdařilejší. Spojení Bruce s autistickým Simonem trochu připomíná Šestý smysl. ()

Jeržik

Na víc než 3* film nemá. Nicméně si myslím , že z těch klišé, ve kterých se film pohybuje, vytřískal ještě poměrně dost. ()

Cement73

Začalo sa zaujímavo, ale veľmi skoro som zistil, že s tohoto mraku príliš nezaprší. Na Willisa len slabší priemer. Aj ten autista bol zahraný poslabšie... ()

baxiii

Bruce Willis, jako můj oblíbenec mě opravdu mírně zklamal a Harold Becker, už né jako můj oblíbenec, taky. Na začátku sem byla opravdu napjatá a čekala jak se to vyvine, jenže v dalším průběhu filmu už ani pořádně nevím co se dělo. Nejspíš mi to nepřišlo moc zajímavé a uchvacující, jak bych od filmu na takovéto téma čekala. Opravdu škoda. Mé hodnocení jednoznačně zachránil Miko Hughes. ()

Yardie

Průměr mezi filmy svého žánru. Nebylo to špatné, ale ani nijak výjimečné. Tempo bylo solidní, napínavé to taky bylo, akčních sekvencí tam taky bylo pár. Dobře se na to koukalo. Ale mohlo to být lepší - něco tomu chybělo a potenciál to má. Ale vyloženě špatné to nebylo. Jednou se na to kouknout, podruhé bych už nekoukal. Howgh! ()