V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

xxmartinxx odpad!

Jako by někdo, kdy nikdy neviděl jediný film a nevěděl přesně, jak vypadají, chtěl natočit ten nejlepší všech dob. Jediná škoda, že je to tak nudné, jinak by to byl guilty pleasure poklad. ()

dobytek

Tenhle film je natolik blbej, že už to ani neni k smíchu, ale spíš mi bylo za jeho tvůrce až trapně. Kdyby někoho zajímalo, za co dávám tu hvězdičku, tak to má 2 důvody: 1) Pobavila mě jedna hláška: Co je to za zvíře na fotce? To je pes. Hmm, asi to bylo nejvyspělejší zvíře na Zemi, když mu člověk dělal řidiče. 2) Našly se tam dva momenty, který mi připomněly, že jsem už dlouho neviděl Blade runnera. Jednak to byla zpomalená scéna, kdy člověk střelenej do zad běží a padá skrz skleněný výlohy a potom záběr na planetu Psychlonů, kde je vidět temný město a nějaký věže, ze kterejch šlehaj plameny. I když teda uznávám, že psát v souvislosti s touhle sračkou o Blade runnerovi, to je skoro zločin. Jinak už nevim, co víc k tomu napsat. Snad mě akorát mrzí, že jsem film neviděl s dabingem Pavla Trávníčka, kterej tady všichni vychvalujou. ()

Skejpr odpad!

mno..tenhle ekloidní útvar budu rozdejchávat hodně dlouho... Fuj tajksl, jen co je pravda... Herecké výkony vesměs na zabití (krom Whitakera, Peppera a Coatese), za některé zločiny proti logice bych je poslal do Haagu, ani taková sranda to nebyla... Psychloni působí naprosto neděsivě, spíš jako nemotorní blbečci na chůdách, většinou se jen pomalu sunou a mávají okolo sebe rukama... Střih je příšernej, záběry na sebe nenavazujou a takové ty předěly mezi záběry, které jsou okoukané z Hvězdných válek mi opravdu lezly krkem.... Triky jsou překvapivě kvalitní, čekal sem něco hroznýho, ale v tomto směru to bylo OK... jinak je ale tenhle film opravdu dost děsnej, pod vlivem těch komentářů tady sem čekal nějakou děsnou srandu, ale ani ta se nekonala...takže pro sledování tohole filmu nemá normální člověk opravdu jedinej důvod...pokud není masochista s úchylkou na dredy.. ()

choze

90. léta odstartoval T2 a uzavřel MATRIX, ale jinak se v nich sci-fi moc nedařilo, nepočítám-li kvalitní, žánr však nijak neposouvající popcorn jako JURSKÝ PARK, VODNÍ SVĚT, DEN NEZÁVISLOSTI či ARMAGEDDON. Nepovažujete-li ovšem KONTAKT za dobrou sci-fi. Zato nebyla nouze o brutální úlety jako POSTMAN či právě BOJIŠTĚ ZEMĚ. Oba zmíněné filmy mají hodně společného. Ani jeden nedostál svým uměleckým ambicím, oba jsou přesto v pohodě koukatelné (i když by oba potřebovaly prostříhat) a oba komerčně propadly (POSTMAN stál 80 a vydělal 17, BOJIŠTĚ stálo 73 a vydělalo necelých 30). POSTMAN je sice režijně, scenáristicky, technicky a herecky nesrovnatelně lepší, ale je také podstatně delší, rozvleklejší a méně akční. Scénář BOJIŠTĚ, ačkoli obsahuje spoustu logických děr i do očí bijících nesmyslů, nemluvě o místy velmi podivných dialozích, má solidní potenciál, na kterém se dá stavět a vzdor své nedotaženosti i vyložené zfušovanosti nenudí. Zfetované výkony všech herců, jakož i příšerná, trvale nakřivo zapikovaná kamera, odpudivé filtry a odporné stíračky, se mi v kontextu celkové béčkovosti filmu docela líbily, stejně tak naopak slušné triky a akční scény, obvlášť finále. Jen idiot by bral tohle předražené obskurní béčko vážně a všem, co ho odstřelili bych vzkázal, že jestli jim tohle přijde jako odpad, tak toho v životě opravdu ještě moc neviděli. ()

Dudek odpad!

Tak na tenhle film se jen tak nezapomene, excelentní herecké výkony a přesvědčivost na druhou... nebo že bych si spletl film? ()

Tuxedo

První polovina ještě šla, pár srandovních momentů se našlo a slušně to uteklo. Druhá polovina už je jen nuda. ()

sniper18

Je to mierne podpriemerný film. Má celkom dobrý príbeh, ale je veľmi zle spracovaný, pretože je tu viacero zbytočných scén a dialógov a preto miestami nudí. Ale hlavnou chybou tohto filmu sú mimozemšťania, ktorí vyzerajú veľmi trápne a správajú sa ako ľudia, pretože sa chodia opíjať, majú problémy v práci a podobne. Viackrát si k nim ľudia dovoľujú a nedostanú žiadny trest. Po stránke efektov je tento film tiež zlý, pretože všetko vyzerá umelo. Ale je tu celkom zaujímavý akčný záver. Herecké obsadenie je celkom dobré, ale prekvapuje ma, že v takomto filme hrá John Travolta a Forest Whitaker, ale aj tak hrajú zle. Síce je to film, ktorý má veľa chýb, ale aj tak sa dá baz väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 45%. ()

Hellboy odpad!

Jasný, scénář je dokonale vybroušenej a co hláška, to perla, ale hlavně bych se chtěl pozastavit nad stylem. Ty úhly kamery! Ten střih! Ty prolínačky! To fakt nikde jinde neuvidítě. Kam se na to hrabe třeba Mortal Kombat 2. To se vůbec nedá srovnávat. ()

3DD!3 odpad!

Nedokázal jsem to dokoukat. Divný scénář, strašné dialogy. Všechno je ale i po filmařské stránce hodně jeté. Špatným střihem počínaje, škaredými triky konče. Ano mohl jsem se celý film posmívat Travoltovi, ale já ho mám jako herce docela rád a spíš mě to mrzelo. Nepomohl ani rum. ()

kitano

Hadam kazdy milovnik filmov ma taky skvoj "tajny klenot" - film ktory je po vsetkych strankach ukazkovy "crap", avsak z urcitych dovodov si ho oblubil. Bojisko zem je taky pre mna. Neuveritelna zmes hlupych az trapnych dejovych klise vypeckovanych o takych vysin ze sa to cele - v mojom pripade - zmenilo na zabavne pozeranicko ktore ma bavilo od zaciatku az do konca. (5/10) ()

sud odpad!

Tristní kazetový šmejd. Co si tvůrci kladli za cíl natočit něco takovéhleho, na to asi nepřijdu. Sci-fi film by měl mít nějakou myšlenku. Efekty nemusejí být kolikrát ani nijak kvalitní a přesto je z nich kolikrát cítit určitý půvab a upřímnost. Mám rád béčkové filmy a nevadí mi filmy určené pouze na video, ale i v těchto případech by si měl film udržet nějakou tu úroveň a herci by se měli přinejmenším aspoň přístojně tvářit. Zkrátka všechno co jsem vyjmenoval zde chybí. Proč se John Travolta odhodlal k roli v tomto Zetkovém bahnu, netuším. Boha jeho, teď jsem se dokonce dozvěděl že je to film, který šel v kinech. ()

D.Moore

Za triky, za nápad s postapokalyptickým světem, v němž křováci pilotují harriery, a za vtipného Johna Travoltu (pro jeho záporáky mám slabost), který to celé očividně příliš vážně nebral. ()

MM_Ramone odpad!

To že je John Travolta niktoš bez štipky hereckého talentu som už dávno zistil. Slizký čurák, ktorý nedokáže presvedčivo stvárniť žiadnu úlohu. No s podporou scientologickej sekty je obsadzovaný do filmov, v ktorých si príde na pekné peniaze. Avšak v roku 2000 sa objavil v podradnom snímku priamoúmernom jeho úbohým hereckým schopnostiam. Sci-fi titul "Bojisko Zem" je tak primitívna, mizerná, stupidná sračka, že to ani nie je možné. Hovniak Travolta sa tam dokonale hodil. Odpadový film, odpadový herec. Dokonalý odpad! ()

pepo odpad!

kto mi vráti 40sk,- čo som za túto sračku vyhodil za požičovné?keď sa niekto nájde možno by sa o tomto braku dalo aj niečo napísať ()

Tom_Lachtan

ta hvězdička je za geniální dabing páně Trávníčka, díky kterému je film ještě mnohem zábavnější než originál. Podobnost s Tureckou verzí Star Wars čistě náhodná, funkční podoba se zlomenou, plastovou vidličkou zjevná. ()

Phobia

No dobře, je to dávno a neviděla jsem to celé - těch 25 minut mi přišlo tragických. Ale nedávno jsem četla knižní předlohu a podle toho zkrátka nemohlo vzniknout nic lepšího než absolutní hypersračka. Ponechám v hodnocení jedinou hvězdičku pro tu vzdálenou možnost, že scénář byl pozměněn, tedy vylepšen (horší už to snad být nemohlo) a pak připouštím, že při sledování ve správné společnosti to mohla být slušná čurina. 10% ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu