Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

DruidKarel

868. hodnocený film: Dobrá noční atmosféra. Průměrní herci a jedna nevysvětlitelná příhoda, na kterou navazují další a další. Spíše než o příhodě, se dá hovořit o brutální vraždě, která neměla jediného opodstatnění. O to hrůznější jsou pak ty další, které postihují jednu rozhádanou rodinku na cestě k babičce a jejíme vánočnímu stromečku. Hodně dobrý nápad s černou limuzínou, která krade příbuzné a ponechává je na silnici jako trosky. 3* jsou ale i tak dobrým hodnocením pro film, o kterém jsem nikdy neslyšel a asi už jej i neuvidím, protože mě zase až tak moc nezaujal. Máme tu i lepší, ale i horšé horory. 3* ()

Azrael515

Pekné dielko.. v živote ma tak nevystrašilo vrecko chipsov xD. Napatie je obstojné počas celého filmu, len ten záver mal "what the fuck?" feeling inak by to bolo 5* :) ()

dubinak

Velmi dobrá volba, když chcete strávit nudný večer s partnerem na chatě poblíž lesa. :D Můj případ. Jo bála jsem se. Ne moc, ale přiměřený strach a neklid v dušičce tu byl. Některé scény s tou holkou mi připadaly trochu přitažené za vlasy a až moc tam všem hrabalo, ale na závěr jsme oba dostali působivou francouzskou podívanou. A jedna velká hvězda za výstižnou pointu. To už se tak často nevidí. ()

johnny2005

Prvotřídní horor. Pokud zbožňujete hutnou atmosféru a pochyby, zda jste v realitě nebo ve snu, tento nenápadný mystery thriller si zamilujete. Bravo, Frantíci! ()

Pajky3

Ježiš, tak tohle bylo hodně divný. Takové kvantum hlášek jsem už dlouho neslyšel a to ani v komedii. Je fakt, že první část byla ta vtipná a ta druhá teprve měla bejt ta strašidelná. Atmosféra sice gradovala, ale čekal jsem mnohem lepší pointu. Takhle jsem vlastně odhadnul "teorii" toho co se děje. Marcott - o tom jsem přemýšlel celou dobu, a takhle slabě.. To mě zklamalo, přesto to je byl průměrný zážitek s pár lepšíma momentama. Bát se toho rozhodně dá, ale zažil jsem i "příjemnější kousky". Vypněte hned jak začnou titulky, jinak vám to všechno zkazí druhý konec ()

PavelVanekArt

Ano! Tohle ve mě vyvolává krásnou mrazivou atmosféru. Dlouho jsem neviděl, snad dobrých pět let, ale v mozečku to zůstalo. Jako tumor. ()

emo

Veľmi slušný horror, dvoch kanadských maníkov. Koniec sa snaží byť prekvapivý, ale úprimne povedané=napadlo ma to. Nezávislá záležitosť so super nápadom, brutálne nízkym rozpočtom,ale fantastickou atmosférou. Vidno však, že chlapci nevedeli od radosti čo zo sebou a do filmu násilne napchali retardované scény = ako si mamka privodila orgaz mačkaním sivej kôry... ()

fars

Tvurci se meli hned na zacaku rozhodnout jestli pujdou spise ve stopach cerne komedie riznute hororovym nadechem, nebo udelaji proste cisty horor. Takhle tu mame solidni ponury thriller s hustou atmosferou, ale kdykoliv jsem se zacal trosku bat tak nekdo z hlavnich hrdinu hodil nejakou hlasku a atmosfera byla v tahu... Ale i tak dobra zabava. ()

blitzer

Hodnotím až s odstupem několika měsíců, protože bezprostředně po dokoukání (kolem půlnoci) jsem toho nebyl schopen... jeden z mála hororů, u kterých jsem se skutečně bál. Jak by řekl klasik: ... a v v v vo tom to je! ()

Jermann

Výjimečně zdařilý nízkorozpočtový kousek, co se zpočátku může jevit jako pomalá mysteriózní blbina, postupně pak přerůstá do výborné černočerné komedie s prvky hororu a končí sice dlouho předvídatelnou, ale pořád překvapivě promyšlenou pointou, která spolehlivě pospojuje všechny rozházené tečky .. pokud jste dávali pozor :) ()

majo25

V prvom rade musím napísat, že sa jedná o celkom film, v zmysle jeho spracovania či zápletky. Bohužiaľ tlačenie velmi veľa humoru do myster. hororu kazí je suprovú atmosféru. ked k tomu pridám nelogické chovanie postáv a vobec sem-tam nejaké nelogičnosti scenára, nemôžem mu dať 4*, aj keby som velmi chcel, už len kvoli originalite, žiadnej nude a atmosfére. Jednu z mála vecí však nechápem, aký zmysel malo to onanovanie chlapca pre vývoj filmu. Takéto scénky s filmov vyhodil, kedže nemajú žiadny zmysel a kazia celkový dojem s filmu. Každopádne doporučujem pozriet, ale skôr vnoci, ako ja, pretože celý film sa odohráva v tme (čo je na škodu), a za denného svetla by to film určite skreslilo a asi aj znudilo. Moje hodnotenie: 70% ()

3n3my

Po druhom pozretí už Dead End tak nezapôsobí, atmosféra pri čiernohumorných scénkach redne, čo je skôr na škodu veci. No aj napriek tomu tento nadpriemer mal čo ponúknuť, jeho sugestívnosť a najmä záver spôsobí, že tento film je z radu tých sakramentsky pomaly vyprchajúcich. ()

Scratt

Poměrně dlouho jsem tento film opomíjel. Teď už vím, že to byla chyba. Během oněch 85 minut jsem se ani na chvíli nenudil a závěrečný zvrat patří každopádně mezi ty lepší. Příjemně mrazivá atmosféra je navíc místy prokládána trefným černým humorem, který tomuto dílku pomáhá ještě zvětšit odstup mezi ním a průměrnou hororovou produkcí posledních let. 80%. ()

okkac

Tady jde vidět, že stačí jen jedno auto, jedna opuštěná silnice s přilehlým lesíkem a talent a máme výrazně atmosférický horor, kde jsem u některých momentů přemýšlel i nad nejvyšším hodnocením. Tady opravdu bylo štěstí na straně tvůrců, protože stačilo málo a s takovým námětem by to mohl být snadno odpad! ()

Nivenx

Mrazivý a tučně našláplý horůrek. Hold někdy ty názvy nepochopím, proč když překlad je úplně jiný. Ale toto musím shlédnout ještě jednou. ()

HorrFi

Tenhle horor mi hrozně přirostl k srdci a koukám se na něj každý Vánoce za poslední 3roky. Horor o rodince která jede k babičce na krocana a všechno se posere. Horor s vynikající atmosférou a super dialogama. ()

URBAN

Obyčejný horor a ještě k tomu laciný . Má to možná atmosféru , ale ne takovou aby zachranila vše ostatní . Jako třeba klišé , které bylo opravdu na každém rohu . ( 19.4.14/MAC ) ()