Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

oliveros

Pomerne vysoko hodnotené francúzsko-americké dielo vo mne zanecháva sklamanie. Zdĺhavý dej s absenciou gradácie napätia zabil aj posledné zbytky mojej radosti z opatrenia tohoto filmu. Neprirodzené dialógy až moc škrípali a iba podčiarkovali nelogičnosť konania postáv. Samozrejme som pri hororoch ochotný tolerovať určitú dávku neprirodzenosti v skutkoch hlavných predstaviteľov (často potrebnú pre aktivizáciu hororových subžánrov) ale tu ma to naozaj nebavilo. Dve hviezdy za herecké vlohy matky a za občasné trhnutie kútikmi. ()

Honzus

Hodně, hodně jsem se bál, což je u hororu nejdůležitější. A "Dead End" očividně ani jiné ambice, než donutit diváka k vyměně spodního prádla nemá. Když se zkombinuje skutečně strašidelná atmosféra a jistá dávka sebeironie a černého humoru, vznikne zkrátka horůrek podle mého gusta. ()

SenFlxr

Velmi dobře udělaný horor s napínavou, ponurou a děsivou atmosférou. A především bezvadně vymyšlená pointa. ()

Nellka odpad!

no nevím, všichni asi viděli jiný film než já... tohle jestli byl dobrej horor, tak já sem asi Santa Claus (kterýho k smrti nesnáším teda :) ()

zimzum

Dobrý horor alebo thriller ako chcete. Ja som sa síce až tak veľmi nebál ( čo ma trochu mrzelo) no vďaka skvelému podaniu zdanlivo jednoduchej zápletky som sa vôbec nenudil. Scenáristov napadla skvelá pointa resp. rozuzlenie, ktoré prekonáva štandardné horory. Film má celú hrsť komediálnych scénok, niektoré síce vyjdú do prázdna no niektoré sú fakt vtipné. Oceňujem aj dĺžku filmu trvá presne tak dlho ako má je to super ()

tremors

Jeden z hororů u kterých jsem se opravdu bál a za to mu děkuji. Výborně natočené, konec vysvětluje, jak co bylo, herci hrají celý film výborně a scénář propracovaný. Všem příznivcům mysteriozních hororů doporučuji. ()

ali-n

Hmm, nič som po prvých desiatich minútach neodhalil ... na to, že som mimo, si ale zvykám. A pekne mimo je aj táto veeeeeeeeľmi príjemná záležitosť. Je fakt, že do niektorých snímkov je humor natlačený poriadne nezmyselne, v Dead End má však svoje nezastúpiteľné miesto. On totiž plní mätúcu úlohu, kde akoby odpútaval pozornosť od hlavnej hororovej línie. Čo sa tej týka, mne si stačí spomenúť trebárs len na zadné okno automobilu v tme _ _ _ MOJE NAJ - Zvláštny druh šialenstva sem prináša rodičovská dvojica, ich "dokonalý" vzťah (skvelá scéna s priznávaním starých hriechov) a prístup k deťom. Veď načo je nám nová generácia, na spratovanie mŕtvol z vozovky ... ()

toomm

Ačkoliv nám Dead End nabízí konečně propracovanou a do jisté míry originalní pointu, tak kvůli její jasné průhlednosti mě vůbec neoslnila. Spousta lidí tu vyzdvihuje humorné scény, to já ale neudělám, protože mi v tomto filmu vůbec nesedly. Celkově jsem byl spíše zklamán. 50% ()

Cechyno4

Pro mě jeden z top hororů, na který jen tak nezapomenu. Dead End nabízí všechno co od opravdového hororu očekáváme. Napětí, atmosféru, strach. ()

gidziga

Najprv som rozmýšľala, či som si stiahla správny horor, alebo je to nejaký americký remake. Ale nie- ono to bolo ono. No ja som by som to osobne určite nenazvala hororom, ale akousi morbídnou komédiou - hybridom, kde sa občas zľaknete. Pripravovala som sa, že sa budem triasť strachom, ale skôr som sa natriasala smiechom (úplný záchvat som mala pri rozhlasovej talkshow). Práve pointa nakoniec ma prekvapila, že ono to celé vlastne malo nakoniec dávať aj nejaký zmysel. Keby to nebolo natoľko vtipné asi by som tomu nedala ani tie tri hviezdy. ()

heavy66

až na podivný český název je to slušný horor s hutnou atmosférou a typickým žánrovým závěrem. Zvláště maminka, nabyvší po druhé vraždě dobrou náladu, mě pobavila. ()

honzic

Průměrný horor s klišovitým námětem i trochu scénářem, herecky nepřesvědčivě zahraný a nelogicky tvořený. Na druhou stranu některé záběry, střihy a chvíle jsou opravdu ponuré a hororové a nevadí ani zbytečně tahaný děj a čas a humor. Jen ten závěr byl opravdu nepovedený, škoda. Hodnocení: 55 % ()

ArNEtis

Jsem asi divná, ale naprosto nechápu co na tom všichni vidí.. ne nebavilo mě to, ne nebála jsem se. Jediný co že sem se občas zasmála a zvedl se mi žaludek ze zbytečných nechutností. Asi největší záhada pro mě ale je, těch 72% tady. ()

VanBradley89

Okoukaná zápletka.Rodina jede na Vánoční večeři,,odbočí z dálnice, aby si ušetřila čas a skončí na silnice, kde jim někdo usiluje o život. Nečekal jsem, že by mě mohl film nějak překvapit a stalo se. A po celou dobu jsem byl napnutý jako struna a chvílemi vyděšený jako malá holka. Opravdu.Dlouho jsem nezažil ten nepříjemně příjemný pocit mrazení po celém těle. Nenápadný film ( z hrozným distribučním názvem), kterej si určitě rád zopakuji několikrát. Ale už nikdy ne večer :) ()

gemkio_cz

Když jsem cca před 5 lety tenhle film v krasný letní večer vložil do DVD přehrávače, netušil jsem co mě čeká. U žádného hororu jsem necítil to co u tohohle. Celý film byl temný, velice sugestivní a po skončení jsem zůstal jak při kovaný. Byla totiž zhruba půlnoc a mě čekala 10 kilometrová cesta na kole domů, bez světel v husté tmě. Vždycky sem si říkal, že mě žádný horor nepřiměje se bát i po jeho skončení, tenhle to dokázal. V životě jsem takhle rychle na kole nejel. Všem tento film doporučuji, ideálně večer a ve tmě :) ()

FREEWHEELER

-„Look, we have potato chips!“ Dokonalý film. Superlatív nemusím hádzať veľa, našiel som ich skoro vo všetkom. Aj vtipné, aj ponurné, aj vám z toho začne šibať, aj záhadné, aj napínavé, aj nepríjemné - taký má byť horor!! Prekvapivo jednoduchá pointa, ktorá sadne jak riť na šerbeľ a nemusí ísť o mimozemšťanov s úchylkou o exploitation (tu sa zastavím, už trochu spoilerujem) dodá snímku elegantný šmrc, ja som po zhliadnutí veru ostal s úsmevom na perách. A keď tak nad tým rozmýšľam, nešlo o nič výnimočné, ale za to, že je to takto účinné môže fakt, že sa to na nič nehrá a s úprimnosťou filmy vždy balansujú v divákovej hlave najúspešnejšie. PS.: Ak aj vy chcete vedieť ako a kedy smrdí dieťa, či venovať darček s ostrými, alebo kedy vhodno rúčkovať, neváhajte! ()