Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

Pilda17

Jeden z nejlepších hororů co jsem viděl, kéž by takových hororů bylo víc. Originální horor s naprosto fantastickou atmosférou. Do toho skvělý závěr, škoda jen úplného závěru, kde věc s papírkem nedávala vůbec žádný smysl... 9/10 = 90% ()

Cappuccino

Pri bláznivom stave zo šoku v podaní Lin Shaye som sa síce zopárkrát zasmial, ale inak ma Dead End extra nepobavil. Za mňa lepšie 3*. ()

Ruut

V podstatě se přetiskuju komentář jiného uživatele z fb, se kterým souhlasím na 100%: Potencial filmu byl celkem velky...atmosfera paradni, napad paradni, navíc vše správně temné a děsive. Ale hodně to sráželi herecke vykony podivné WTF rodinky v hlavní roli....SPOILER např: zemre pritel dcery, za chvilku uz zase vse v cajku, zemre člen rodiny, hned vše zase úplne v klidku. A všichni vtipkují, smějí se. Tahle odtrženost od reality (když mi umře někdo blízký, tak se chovám snad úplně jinak) mě hrozně iritovala. Takhle si černý humor nepředstavuju. ()

misterz

Vydarený mysteriózny horor. Od začiatku do konca drží v napätí a zaujímavá dejová linka je zahalená do príjemnej tajomnej atmosféry s pár peknými hororovými scénkami. Skrátka ide o dobrý nápad prevedený do dobrého scenára. Zvláštne, pretože aj keď človek na pointu príde vlastne už na začiatku, stále to funguje a koniec aj napriek tomu príjemne prekvapí. Na záver sa to síce trocha zamotá, ale tak je to ešte zaujímavejšie. Odporúčam pozerať až do úplného konca, až po koniec záverečných titulkov, pretože sa z toho stane celkom zaujímavý mindfuck. 80/100 ()

pornogrind

Musím se přiznat,že mě to vcelku bavilo.Sice je děj předvídatelný až to bolí(teda aspoň mě bylo od 3 minuty jasný jaká bude pointa),takže se žádné překvapení nekonalo,ale i tak tam bylo pár vtipných scén a tak nějak tenhle spletenec fungoval.Navíc skvělé herecké výkony Raye Wiseho ale hlavně Lin Shaye.Ta mě fakt bavila.Kdyby byl originálnější scénář tak jdu z hodnocením výš,ale takhle je to za silnější 3 hvězdy.Ale věřím,že ti co nemaj tolik nakoukáno tak pro ty to bude příjemné zpestření nedělního večera. ()

Omnibus

Kolik parády nadělá schopný režisér uprostřed noci v hlubokém lese s jedním prázdným kočárkem a minimálním rozpočtem? Cha! Náhodou docela dost. Vánoční rolničky-rolničky zpívané v autě pošahanou rodinkou na odpis, jejíž členové jsou na sebe jako psi („Co je špatné na večeřích s mojí rodinou?“- „Tvoje rodina!" případně „Je mi líto, zlato, ale na tvou matku seru!“) a jsou všichni bez výjimky zralí na pár facek. Odborně naporcovaný potenciální zeť a vzpomínka na milovaného křečka v mikrovlnce, jako amatérská první pomoc při šoku, děťátko v zavinovačce (a v rozkladu). A jedna vycáknutá třešnička na tomto nechutně, leč zdařile rozpatlaném konverzačním dortu. Miss červenec, přilepená žvýkačkou na kmen buku a zneužitá puberťákem (klid, jen k samohaně). To vše uprostřed nekonečného pustého lesa, na silnici lemované v pravidelných intervalech cedulemi „Marcott“. A odnikud nikam projíždějící tajemné černé auto, samozřejmě. Zřejmě fáro převozníka Charona, řekl bych. Jenže nesympatičtí manželé (hlavně božská “Granny Boone“ Lin Shaye) si po letech už natolik lezou krkem, že jim nerozhodí sandál ani hnusný mord zeťáka a dál s gustem vedou své žabomyší spory. Syn a dcera jim zdatně sekundují. Zkrátka: je to podivné, je to pořádně ujeté (těch ujetých mil!) a oběti schválně vedou natolik debilní a mimózní dialogy, že ten duch ženy v bílém vám, ve srovnání s nimi, bude připadat jako docela normální holka (u té rozkošnicky sfouknuté sirky byla přímo k zulíbání). Jenže tentokrát to vše není scénáristický omyl, ale záměr. Čirý výsměch divákům, korunovaný rozkoší z masáže vyhřezlého mozku. „Copak jsme chtěli tak moc, mít hezké Vánoce?“   Velmi vypečená jízda! ()

kingik

Debutující režisérská dvojka si nejdříve měla pořádně ujasnit, jaký film chce natočit. Nevyzrálý slepenec hororu, hororové parodie s prvky noir filmu a s naivně průhlednou pointou na závěr, obsahuje snad všechny neduhy začínajících režisérů, kteří chtějí být až tak důsledně originální, až si ani neuvědomují, že točí film se zoufale provařeným námětem, jen v trochu jiném balení, s nelogickým chováním postav, tím pádem i s nelogickým vyzněním zápletky. Vše začíná relativně dobře. Mírně rozhádaná pětičlenná rodinka místo u štědrovečerního stolu jede za tmy(!) autem za svojí příbuznou, tak jako to dělá už řadu let, když jim náhle zkříží cestu vyděšená žena v bílém oblečení s mrtvým novorozenětem v náručí. Od té doby stihne rodinku sled zvláštních událostí a jednotliví členové osádky auta postupně umírají a hlavně chovají se zcela nelogicky, ačkoliv logikou nepříliš stiženému ději, by na to mohli mít i právo. Rodinní příslušníci neustále vybíhají a odbíhají z auta do nejtmavějších koutů lesa, aniž by tušili, nebo znali důsledek takového chování, a vymlouvat se na paniku a celý děj na ni shodit, by bylo moc jednoduché a v rozporu s pravidly, která tvůrci stanovili. I když ani v nich neměli příliš jasno, když nesmyslně nechávají mimo záběr zmasakrovat rodinu, aniž by si uvědomili, že to vůbec není třeba a houstnoucí atmosféra si zasloužila decentnější zacházení. Jenže to je právě to, co tvůrci neodhadli, a kombinovat více žánrů v jednom, tak aby vznikl celistvý tvar, si vyžaduje zkušený přístup k látce, který prostě režisérské dvojici chyběl. Je sice pravda, že několik scén je vynikajících, respektive film je skvělý, když se odehrává v autě a vyděšená rodina a s ní i rozrušený divák dostane několikrát za film takový stísněný pocit, že by ani za zlaté prase nevytáhl patu z relativně bezpečného interiéru auta, protože zkrátka neví, co je tam venku. V těchto scénách má film ryzí a hutnou hororovou atmosféru s předivem tajemna, ale pokud rodina vnitřek auta opustí, tak film se roztříští na miliony kousků, které se v té tmě kamsi poztrácí a pro samou tmu je není možné nalézt a poskládat je zase zpátky do důmyslného horor puzzle. Debutanti za kamerou měli dobrý úmysl natočit nezvykle komponovaný horor, vyhráli si s typickými hororovými finesami, ale s jejich postupně laciným přístupem a řídnoucím napětím se jim to sotva mohlo podařit. Naštěstí film má solidní tempo a rychle uteče. Jako celek nefunkční, v jednotlivostech dráždivě strašidelné. A nic si z toho nedělejte, že pointa je tak trochu nešikovně vyzrazena už během filmu. 40% ()

MaedhRos

Zápletka a závěrečná pointa tu sice už mnohokrát byly (i když mě teď napadá pouze jeden Ambrose Bierce), ale za sebe můžu říct, že Dead End mě velmi mile překvapil. Po dlouhé době mě zas při sledování horroru šimralo v žaludku a za krkem, což se mi nestává moc často. Atmosféra je dokonalá, herci výborní, hudba funguje skvěle... Není to ten nejoriginálnější a nejobjevnější film pod sluncem, ale to skutečně pouze dokazuje, že originalita a novátorstí nejsou všechno. Při sledování tohohle filmu asi budete mít dojem, že jste to či ono už leckde viděli. Já ten dojem měla, ale upřímně - bylo mi to úplně jedno. Což dokládám i svým pětihvězdičkovým hodnocením. ()

dr.horrible

Na úplných päť hviezdičiek to možno neni, ale keď uvážim, že Dead End je iba nezávislák o nejakých ôsmich hercoch a spomeniem na iné žánrové filmy, niečo takto dobre napísaného som v rámci ultralacných komediálnych hororov asi ešte nevidel. Vražedné dialógy - vražedný humor. Napätie aj atmosféra. Herci. Všetko na jedničku. Najprv som sa bál, aby to záver nepokazil, no pointa ktorá príde je logická a keď sa nad ňou trošku zamyslíte, robí z onej inej inkriminovanej cesty miesto vskutku pekelné a z celého snímku niečo parádne depresívne. Úplne záverečnou scénou potom už iba tvorcovia priznávajú, kam patria, než im to vôbec niekto stihne vyčítať. V RÁMCI ŽÁNRU špička. PS: Kto nepovažuje tento film za komédiu, robí rovnakú chybu ako ten, čo neberie vážne záverečnú pointu. Viz Andreou nasledujúci film. ()

Jordan

síce už od štvrtiny filmu predvídateľné a jasné, predsa len to je milo low-fi. low-budget, low-profile priamočiare a svižné dielko s pár postavami, pár bubákmi a podľa mňa nesmierne vydarenou úvodnou pasážou (až po "nehodu"); miestami, hlavne ku koncu, to má naozaj solídnu, hutnú atmosféru - tento film dokáže vzbudiť klaustrofobické pocity na otvorenom priestranstve! ()

Frajer42

Několikrát jsem se od srdce zasmál, dvakrát mi naskočily velmi vydatné zimomriavky a jednou jsem se lekl až mi změkl. Před zhlédnutím jsem neočekával ani jednu věc. Jsem tedy velmi mile překvapen. Atmosféra se v tomhle případě skutečně dala krájet. Graduje a graduje až už nemá gradovat ani kam. Zkrátka je tento snímeček takové milé road-movie o rodince vymaštěnců, pro které si přišla smrt. Nejvíce oceňuji to, že se tento horor od svých kolegů velmi odlišuje. Ve většině případů to bývá obrovské minus. Tady se ovšem jedná o převeliké plus. Rozhodně se jedná o jeden z lepších filmů, které jsem za svůj krátký život viděl. Jen mě sere, že jsem si ke sledování vybral takový čas, že mi asi ve 3/4 filmu vyšlo venku sluníčko a poté už nebyla atmosféra ani poloviční. Samozřejmě jsem film dokoukal, protože mě hrozně zajímalo, jak to všechno skončí. Pointu jsem asi nepobral, neboť se mi zdaleka nezdála tak onanováníhodná, jako kupě zdejších kritiků. Dávám hodně dobré 3*. ()

Kothy

Docela strašidelný road movie. Rodina se na Štědrý večer ztratí na jedné odlehlé lesní cestě, odkud není úniku. Jednotlivá členové postupně umírají na likviduje je záhadná žena v bílém. Jako horor nic moc. Je to spíš o rodinných vztazích, kde si členové vzájemné vyjasňují určité křivdy. I přes krátkou stopáž mi to připadalo dlouhé. "Co ti vadí na večeřích s mou rodinou? Tvoje rodina." :D ()

oje

Jako by vas hodily do absurdní noční můry s nelogickým průběhem. Povedlo se temné prostředí i mysteriózní atmosféra. Hlavně bych ale vyzdvihl to, že autoři stavěli na hrůze z neznáma. Všechna ta zmatenost a dezorientace postav, a potažmo i diváka, v místě i čase byla výborná. Ve vzduchu tak pořád vysí otázky co se děje a kdo je kosí. Ponechání diváka vlastní fantazii a domněnkám o nepříteli je snad to nejlepší, co se dá v horroru udělat. Nechápu ale co nutilo autory do povedeného rozpoložení násilně vmačkávat humor, který ničil celou temnost filmu. I tak to ale bylo dost dobrý, včetně konce. Byl jsem fakt spokojený. Slabším horrorovým snímkem, tentokrát bez humoru, o dvojici, která rovněž nezvolila správnou zkratku, je Závan smrti. Alternativa: Wind Chill. ()

Okara

Velmi zajímavá kombinace černého humoru a hororu, mírně připomínajícího Blair Witch. Velmi příjemně mě často překvapil (v chajdě jsem čekal masového vraha z Texasu) avšak nevím, co byl hlavní záměr tvůrců - neboť spíše jsem se smál než bál. Pointa na závěr je také povedená, já osobně jsem na ní nepřišel, takže k plnému hodnocení chybělo pouze více humoru nebo více strachu. (P.S. Naprosto mě uchvátila Lin Shayne - úžasný výkon!) 85% ()

swamp

Myslím, že tvůrci natočili přesně to, co chtěli. Je to nízkorozpočťák se vším všudy - a poměrně dost připomíná hororovou sérii Masters of horror. :) Postavy se chovají oproti jiným podobně laděným filmům lehce neobvykle a vévodí jim otec, kterého ztvárnil Ray Wise!!! :) Je to taková ultimativní hororová, ale laciná (většinou vidíme pouze část zmasakrovaného těla mrtvoly - ucho, ruka..) zábava. Škoda toho závěru - pointa je trochu nevyvedená. Jo.. a ještě "pochvala" za český distribuční název - tohle bych fakt nevymyslel. :P ()

Němi

Kdyz si k postavam né ze nevytvorim vztah, ale do jedne me vytaceji (syna & matku dokonce nenavidim), kdyz ta slepa cesta z nazvu je predevsim scenar hodinu opakujici jeden postup bez gradace, kdyz se mrazeni temer nedostavuje... bohuzel. Nekdo dostal slusny napad, ale dovedl ho do polovicateho vysledku, protoze tohle melo sakra potencial. Pointa potesila (na tu se ale nehralo), jenze to cekani nevynahradi. ___ PS: Musim zminit provedeni DVD, protoze takhle prasacke titulky jako Intersonic nedelaji ani internetovi nadsenci-amateri. ()

Arsenal83

Niekto tu písal, že ide o strhujúci thriller až horror. Tak neviem kde v tomto filme zaznamenal chvíľky napätia, toto strhne maximálne môjho fotra, aj to len preto, že je strhaný životom. ()

Chrustyn

Na začátek bych napsal, že jsem film ještě nedávno vůbec neznal a sehnal jsem si ho až po přečtení velmi pozitivních recenzí. Na film jsem se tedy poměrně dost těšil ale nakonec jsem byl velice zklamaný. Celý film se odehrává v jednom autě ve kterém jede čtyřčlenná rodina (+přítel dcery) a na každé zastávce se jeden člen rodiny ztratí a poté je nalezen mrtev. Atmosféra není špatná ale mohla být lepší. Trochu mi film kazili komediální vsuvky a věčné rodinné hádky. Není to špatné ale čekal jsem to lepší. Ale konec docela překvapí. ()

SeBig

Ležím takhle v sobotu opět s depkama v posteli, nemám chuť nic hrát na psku, nemám chuť něco dělat, nemám chuť na nic.. tak se rozhodnu pustit si tento snímek, leč název se mi líbí.. říkam si, když to bude mrdka vypnu to, a ono ejhle, začátek mě upoutal.. vypadalo to na fajn horurek s bezva hláškama.. tak koukám, koukám a myslím, že už po deseti minutách sledování vím o co půjde.. bohužel odhalil sem tě filme.. si moc předvídatelný a tím pádem klesal i můj zájem zjistit o co tam vlastně jde, když už asi vím.. pak umřela i moje oblíbená postava, takže zájem se ztratil o to víc.. nakonec se z toho vyklubala celkem opět nadhodnocená slátanina. Nabroušená břitva byla lepší. ()