Medvěd

Twil

U tohoto filmu jsem brecel jako maly kluk, kdyz jsem byl jeste maly kluk. A bojim se, ze kdybych si ho pustil dneska, tak by to nedopadlo jinak. ()

Noviik

Naprosto odzbrojující film, který z vás udělá medvěda. Úžasný filmový, až bych řekl dokumentární, zážitek! ()

Radiq

Nejdřív to blbý: zvuky neboli dabing medvíděte, krev neboli moc červená barva, sny/halucinace neboli nehodilo se to tam. Zpět k tomu medvíděti a zvuku - jasně, že bylo roztomily a nemotorny a všechno, ale proč mu přidělali lidský zvuky, to nevim. Dokonce jednou tam bylo něco jako "jéé" nebo tak nějak, no to bylo fakt trapný... k medvědovi se to teda fakt nehodí. Celkově ta zvuková stránka stála za zhnilou bramboru. Jinak příroda samozřejmě velký plus, příběh taky, takže na druhou stranu celkem spokojenost. ()

misulka03

Klobouk dolů před herci a nepochybně také před režisérem, protože všichni dohromady vytvořily úžasnou podívanou... ()

otík

Parádní filmařský kousek, kterému k dokonalosti chybí snad jen opravdu vážnější dramatická stopáž. Přesto však poutavý a hlavně s láskou vyprávěný příběh medvíděte sirotka, samce "náhradního" otce a lovce, u kterého nakonec přeci jen převáží spíše rozumový přístup k přírodě než chtivost a chamtivost. ()

Decker

Neskutecne dojemny a nadherny pribeh o zivote dvou medvedu - sirotka a stareho samotare. To co Annaud predvadi na platne je jako sokova terapie pro lidi kteri zapominaji ze jsou soucasti prirody a ze jeji znasinovani je znasilovnovani sebe samych. Je to neco nepopsatelneho a okouzlujiciho, ze nedokazu presne vyjadrit pocit, ktery zazivam pri sledovani tohoto filmu. Je to jakoby ten film vznikl s nejvyssim moznym souznenim prirody a pokory cloveka, ktery chce ukazat jak jen je clovek naivni a slaby proti nespoutane sile prirody a jejich zakonu a jak sama priroda vzdy najde tu nejvhodnejsi cestu kterak preziva po dlouhe veky at uz s clovekem na zadech anebo bez nej a proc je tim nejvetsim umenim nechat zit a ne zabit. O tom to je o pratelstvi, o prirode a o zivote. ()

Mona07

Tento film, poprvé zhlédnutý mnou, jakožto malým dítkem, mě nezklamal ani po letech, kdy jsem měla to štěstí a možnost jej opět vidět. . . tentokrát už jako velké "dítko". Je to dojemné, smutné... navíc skvělé obsazení ;-) a to nejsem žádný velký fanoušek medvědů! 9/10 ()

Doudis19

Ano medvědi hrají opravdu jako o život, v překrásné krajině Britské Kolumbie přímo excelují. Určitě emočně hodně silné, i když já až tak trefený nebyl. Možná kvůli otřesnému, českému dabingu, kde lidi mručí za medvídě a morčata pískají za veverky :-). Zřejmě jsem si tím pokazil možnost utřít slzu u upřímně dojemného filmu. ()

filmmovier

Paráda. Nádherný, dojemný příběh. Krásný film z divoké přírody o životě medvědů. Nádherné záběry, skvělá režie a Bart v hlavní roli. Jeden z nejsmutnějších konců, který jsem kdy viděl, kdysi jsem u něj ronil slzy. Ten film jsem potom nevypustil z paměti ještě hodně dlouho. Budete žasnout a smutnit, protože je to opravdu nádherné a strašně dojemné. 100% si tohle dílo opravdu zaslouží. ()

SniperG1

No tak tohle se povedlo! Sice vůbec filmy se zvířectvem nemusím, ale tohle je úplně jiná liga! Výborný příběh, kamera a prostředí italských Dolomit... 90% ()

HonzaBez

Tenhle film jsem sledoval na jedné akci se skauty. Je to už poměrně dávno, ale pamatuji si, že to byla síla. Hodně emotivní. Z toho, jak se někteří lidí dokáží chovat ke zvířatům, mě nebylo dobře po těle. Asi bych si to podruhé už nepustil a úplně nevím, zda bych to příště znovu pustil děckám. I když i to je život... ()

bondgirl

Nádherná krajina, dojemný ale uvěřitelný příběh, dokonale přirození čtyřnozí herci, kterým uvěříte každou emoci, protože "hrají - žijí" na základě instinktu přežít. ()

black.mao

Jen jestli si to moc Jean-Jacques Annaud nemaluje, jen jestli nám z těch mědvědů nedělá tak trochu lidi a z kanadské divočiny nedělní procházku příměstským lesíkem. ()