Medvěd

heyda

Krásný film s úžasnými výkony nejen medvědů, ale i jiných zvířat. To člověku nezbývá než jen žasnout, co všechno dokáží. Jediné, co mi trošku vadilo, byly ty snové sekvence. To mi přišlo jen jako zbytečné natahování filmu. Výborný komentář: Matty (mé hodnocení 80%) ()

Stanislaus

Jednoduše nádhera, která pohladí po smyslech a upoutá naplno pozornost diváka. Exkluzivní záběry divoké přírody v čele s dvěma medvědy, jež jsou ohrožováni chtivými lovci. Úžasná kamera a nádherná hudba, která byla příhodně prokládána zvuky přírody. Některé scény byly opravdu nápadité (děsivé noční můry medvíděte). Zvířecí klasika, která - pro mě rozhodně - nikdy nepodlehne času. ()

Yardak

Působivé drama z drsné přírody. Jednoznačně nejlepší film, v němž figuruje zvíře jako hlavní postava. Film roku 1988. ()

Nettrass

Perfektně zvládnuté medvědí role. Úplně jsem medvědům uvěřil, že hrají medvědy. Zcela úžasný byl hlavně malý medvídek, který vedle medvíděte, zvládnul perfektně zahrát i žábu a další zvířata. Za tohle by si opravdu zasloužil Oskara. Škoda že ho nedostal, moc jsem se těšil na jeho projev při předávání ceny... ()

Darneth

Bez debat jeden z nejmilovanějších filmů mého dětství. Když jsem byla prcek a měla jsem tehdy kartičku člena videopůjčovny, neodolala jsem a tento snímek jsem si přinesla domů. Prožívala jsem to jako nic, i když konec byl vcelku předvídatelný. Medvědí láska, která není zpečetěna slovy, ale činy. Navždy... ()

duklak2

K tomuto filmu jsem přistupoval s tím, že se mi nebude moc líbit a po pár minutách ho vypnu a DVD odložím na věčnost do skříně. Nakonec jsem byl mile překvapen. Za celý film uslyšíte akorát pár vět od lovců a jinak se kocháte krásnou přírodou a nádhernými medvědy. ()

mm13

Áno, je to pekné, zábavné aj dojímavé, ale keď ono príroda má svoje vlastné čaro a ja ju radšej v čo najmenej štylizovanej, nepoľudšťovanej, drsnejšej, neidealizovanej, ne(dez)interpretovanej podobe. Ale s mojim prístupom by TAKÝTO film nikdy nevznikol a v konečnom dôsledku svoj účel snáď plní. ()

Genero

K mým vzpomínkám na Annauda patří zejména tesilky nemilosrdně zakousnuté do stehen a hlas soudružky učitelky, eroticky zbarvený čtyřicítkou partyzánek, jak mě a spolužáka Hadače kárá: Držte už hubu, čuráci! To jsem ještě netušil, že se z dojetí rozlehne celým kinosálem šelest mé dětské chlopně a při scéně, kdy medvídka šmíruje gepard/leopard/puma/prasopes (nevím přesně), aby byl ten zmrd nakonec zahnán na útěk, jsem napětím nedýchal! Dramatický a sentimentální příběh o dvou chlupatých kamarádech, vášni k medu, procházkách v přírodě a velikosti medvědího srdce řadí film Potkali se u Vancouveru do mé topky osmdesátých let. A nejdůležitější je, že bych oba dialogy ve filmu zvládl i bez titulků, takže si můžu po vzoru ostatních lingvisticky nadaných uživatelů hrdě vystavit na profilu: My inglish is veri veri gut and the tschechische titulki are un necessary forme. ()

maseer2

roztomilá a dojemná zvířecí podívaná, která musela dát hrozně práce.. klobouk dolů před medvědími herci :) ()

Avalon820

Netřeba slov. Netřeba komentáře. Působivý, dojemný film, který ukazuje, jak snadné je aplikovat lidský příběh do světa zvířat a jak nepatrná hranice mezi těmito světy vlastně je. A neříkejte, že není. ()

Mononoke.

Srdcovka mého dětství o přátelství malého meďánka a starého medvědího brůči. Začátek a konec je hrozný doják, ale film díky skvělé režii rozhodně cíleně nehraje na city...no dobře, možná jen trochu. ()

m.krudenc

Naprosto nesouhlasím s Kleopatrou, že filmy s dětmi nebo zvířaty nejsou ideální. Tento film vynikající a nemá chybu. Ale na druhou stranu, ta hranice mezi nenávistí a láskou je asi opravdu velmi tenká, neboť když se nechám pak přemluvit, umírám blahem. A tenhle film to umocnil jak jen nejvíc mohl. Od prvních vteřin jsem se nachytával jak říkám "to je krása, jé medvídek" a to sakra ani nevím, že mám ve slovníku. Nádhera. ()