Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

jane1106

Krásná žena, ještě krásnější muž a jejich smyslná dobrodružství různě po městě.:) Je jasné, že to nemůže trvat věčně... Konec mě zanechal žalostně neuspokojenou, ale jinak jde o nadmíru příjemnou klasiku. ()

jasanka

Váhám nezi 3* a 4*. Bylo to něco úplně jiného, něž jsem čekala. Myslím, že v dnešní době nejde moc o erotický film, ale to teď nechám stranou. Co mi vadilo, bylo to, že film tak nějak nevěděl, o co mu vlastně jde - měla to být romantika? Drama? Komedie? Erotika? U některých děl mi to nevadí, u tohoto ano. V druhé polovině mě taky hrdinové začali trochu otravovat - ona úplně blbá, on se pořád tvářil jako nesympatický úchylák. Ale celkově jsem se docela bavila, asi tři erotické scény byly taky moc povedené, příběh naprosto jednoduchý, a na oddechový večer nebo noc jako dělaný. ()

anu

Sexy Kim Basinger a boží-prostě boží Mickey Rourke. Ani jsem ho nemohla poznat-mladý, krásný, svěží, s jiskrou v očích...a tak se stalo, že místo toho abych uvažovala nad osudem postav nebo zápletkou filmu jsem dlouhou dobu přemýšlela co je životní styl, plný drog a všeho možného schopný udělat s mladým klukem, plným života. Odpověď znáte.... Zpátky k filmu-takže narozdíl od druhého dílu, kterého jsem viděla jenom kousíček, popisuje jednička i víc než erotické hry mezi hlavními hrdiny- vztah a jeho zničující dopad na jejich životy. Což se o dvojce opravdu říct nedá-to je obyčejné péčko, takže jsem se rozhodla, že ho budu těžce ignorovat a nebude mít pro mě naprosto žádnou spojitost s dějem ani postavami prvního dílu. ()

Fujara777

ÁNO: Úúú, svetlo, ktoré svieti spoza človeka a divákovi tak poskytuje pohľad na všetky krivky ženského tela. Veľmi úspešná v tomto ohľade je i scéna, v ktorej John prechádza kúskami ľadu po podbrušku Elizabeth, pričom sa ľad pozvoľna topí. Voda, ktorá obteká telo. Kŕmenie kúskami jedla, kde sa zmyselne hrá s jazykom. To všetko sú pre diváka elektrizujúce scény. A ten zmysel za tým. Ak vzťahu chýba láska a komunikácia, chýba vzťahu veľmi veľa. NIE: Sa to miestami vlečie. Tiež neviem úplne pochopiť motivácie konania. Kto je John a odkiaľ ten maník prišiel? ()

Pat_rick_fan

You can say im a dreamer. Mám taký retrofetiš na kultové, rozporuplné a znepokojivo návykové bizáre z 80. rokov. Či už Ciminove jazdy, alebo smiešne erotické thrillery zbierajúce Zlaté maliny. 9 a pol týždňa je miestami VEĽMI smiešna, štýlová komédia, z ktorej strieka kozmopolitný New York so všetkými svojimi stereotypmi aj krásami. Jednotlivé scény sú na hranici ťažkej trápnej sebaparódie (chladnička, striptíz, sex v nočnej uličke). Ale ku koncu ma "to" dostalo. Dávno predtým, než sa genericky a nechutne komerčne diváčkam naservíroval 50 odtieňov, či o niečo lepší Sex v meste, sa natočila táto miestami vynikajúca vec, ktorej atmosféra a psychológia ma nenudili ani na chvíľu. Fatálna príťažlivosť medzi hyperfemínnou Kim Basigner a hypermaskulínnym Mickey Rourkom, ktorí na papieri vyznievajú ako karikatúry vznikajúcej generácie yuppies (he was a Wall Street boy, she was a Art gallery girl, can i make it anymore obvious?), ktorej životného štýlu sa nám v nasledujúcich rokoch dostávalo cez rôzne seriály či filmy neúrekom, so všetkými výhodami a nevýhodami. Lenže ono to cez všetku svoju prepálenosť vďaka hercom dokáže povedať skrze málo veľmi veľa. Kam sme ochotní zájsť za vášňou, ktorá nás ničí. Ako veľmi nás dokáže rozložiť a vnútorne rozorvať to, čo nás tajne najviac láka? Zostarlo to relatívne dobre, presah je nadčasový a na tých dvoch je radosť pozrieť. Slave to love. ()

Denny

Zajímalo by mě, jak se asi cítili oba hlavní představitelé téhle erotiky, když k sobě údajně cítili "nepřekonatelný odpor" a měli hrát milostné scény. ()

bolf!k

No tak já nevim. Film postavený na samoúčelných erotických scénách mi nepřijde o nic zajímavejší, než soft porno. Rozdíl je akorát v hercích, kteří tu jsou relativně sympatičtí. Hlavně Mickey, kterýho jsem viděl snad poprvý, kdy ještě neměl z xichtu fašírku. Celkovej dojem byl ale spíš špatnej. Víceméně tak od půlky filmu je to jen nastavovaná kaše. Odvážné scény střídají ještě odvážnější a přitom každýmu joudovi dojde asi po deseti minutách, že vztah Lizy a Johna je založený na vášni. Takže jsem nakonec trpěl čekáním na pointu, která mě ale jaksi nenaplnila. Škoda 50% ()

VerenaLord

Zajímavý snímek, docela ráda se na něj čas od času podívám. Považuji ho za klasický lehce eroticky a zamilovaně laděný film s dvěma skvělými hlavními hrdinami. Hudba velice pěkná a příjemná. ()

Fionor

Film v podstatě bez děje. A přesto svým způsobem fascinující. Asi jako když fascinovaně sledujete, jak se trhá lavina a bere s sebou lyžaře... Dnes, když je internet plný explicitní pornografie, se možná erotický podtón zdá směšný, ale stále si myslím, že má co nabídnout - přinejmenším 50 Shades of Grey budou mít co dělat, aby se atmosférou vyrovnaly. ()

Biopler

Mickey "Rúrka" v časoch keď ešte bol k svetu. S Kim Basinger im to slušalo. Film si zapamätám kvôli kultovému tancu ku skvelej pesničke You Can Leave Your Hat On od môjho obľúbeného speváka. Najslabším na celom filme je príbeh, kde najviac citeľné je to v závere, v ňom si uvedomujeme, že nikam celá táto maškaráda nesmerovala. Tam mi docvaklo, že to bolo celé tak trochu o ničom... Verím však, že tínedžerom v dobe vzniku film mohol učarovať ako mi to potvrdila istá pamätníčka. Vtedy chlapci posielali dievčatá do kina s tým, že sa môžu skrz film čo to naučiť :) ()

Arequipa

Necelé dvě hodiny uběhly jako voda, do které komáři kladou své larvy. Ve své době film asi odvážný. Staví ale až příliš okatě na svůdné Kim Basinger, která ale stejně jako Rourke herecky kdovíjak nezáří. ()

josieaddms odpad!

Údajně kultovní film, devět a půl týdne je ve skutečnosti naprostá hovadina. Je naprosto o ničem, a vlastně byl natočen jen proto, aby se tam Kim Basinger ukazovala nahá, s Mickey Rourkem v posteli. (Nebo i všude jinde) Opravdu už tady nastává otázka, jaký je vlastně rozdíl mezi herečkami a porno herečkami, protože mě už se to opravdu těžko rozeznává. Opravdu nechápu proč stále filmy musí mít tolik nahých, nebo sexuálních scén. Nemůžou nechat film filmem, a natáčet o nějakých jiných věcech? Sex je dneska vážně přeceňovaný. ()

balcazar

Melancholické, vláčne, miestami až príliš. Na druhej strane bolo dosť scén, ktoré sa mi páčili, napr. erotické scény boli spracované výborne. Kim Basinger často pôsobí utrápene, čo ma až tak nebavilo sledovať takmer 2 hodiny v kuse, možno to ale bol zámer. Na druhej strane, Mickey Rourke ako muž, ktorý sa totálne zmocní ženy, ma dosť bavil. ()

mira.l

Těžko se věří, že už je to skoro 30 let... Svého času byl tenhle film považován za vcelku kultovní a já ho viděl až teď:). A hodnocení? Já nevím, na jednu stranu je pravda, že na dobu svého vzniku jsou tam některé scény, které ze svého erotického náboje neztratily nic ani dneska a Kim Basinger byla tenkrát krásná žena s obličejem, který teda ne každého musí rajcovat, co se týká ksichtu, jsou asi hezčí herečky:), ale co se jí musí nechat, v té době krásná postava a krásné dlouhé nohy. Na druhou stranu mi ale přišel hlavně ve své první přibližně třetině dost divný, nudný a chaotický zároveň; kde se vlastně John vzal, co je zač, odkud se s Elizabeth znali? Z fronty na kuřata? Celkově je to dějově docela o ničem, nejdřív se oťukávají a nic moc se neděje, pak to rozjedou a pak už ona jen uvažuje, proč to vlastně dělá a jak to skončit a nakonec to skončí docela do ztracena. V kostce řečeno. Hlavně zpočátku se to docela táhlo a závěr působí poněkud nastavovaně, mohlo to být zhruba o 15 minut kratší. Mickeyho coby chlap radši nehodnotím... a přesto uvažuju mezi 3 a 4*, zvláštní, co?? Ono to v sobě prostě nějaké kouzlo má, když už dneska moc ne coby erotický film, tak coby drama nebo psychologická sonda ústředního páru. Na první shlédnutí poctivé tři. Nicméně se asi podívám po knižní předloze, několik uživatelů tu píše, že ta je mnohem drsnější, což by mnohé vysvětlovalo. ()

maruli

9 a 1/2 týdne je filmem vydýchaného vzduchu, cigaretového kouře, opojné těžké vůně erotiky a zoufalství. Když pochopíte, že takhle to dál nejde, jak opustit někoho, koho milujete? Jak ho nechat odejít? ()

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)