Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

DominikV

Ještě tak před deseti lety, bych tomu dal hvězdiček 5. Před pěti lety, bych dal sotva 3. Ted si ale říkám: vždyť je to docela pecka plná skvělých hlášek a ten příběch taky není špatný. ()

mortak

Snaha Staloneho dostat do scénáře co nejvíce republikánské ideologie a co nejvíce svoji manželku, se bohužel dost odrazila na výsledku. Když Sly mlčí a zabíjí, no problem, ale když se hádá s kolegou či novináři, či se zbližuje s Briggite, tak jde film do kytiček. ()

WolfR

Sly je tady sice hodně velký drsňák, a ty sluneční brýle a zápalka mu sednou, ovšem kromě toho ten film není ničím výrazný není. Akce lehce nadprůměrná a nějakou památnější hlášku byste těžko hledali. A to jsou přesně aspekty, které od dobrého akčního filmu očekávám, 3 hvězdy. ()

SeanLSD

Sly mal celkom šťastie, čo sa týka filmov, do ktorých sa dostal – predsa len je polovica jeho diel prvotriednou akčnou klasikou. Cobra ukazuje, aké by jeho filmy boli, keby také šťastie nemal . . ()

MJMilan

"Kobro, odvedl jste pěkný kus práce..." dnešním akčním filmům prostě něco chybí, jakoby dělali všichni proto, aby se vyhnuli negativní kritice, ale to co chce divák vidět, je něco úplně jiného. Filmy jako Kobra se Stallonem či Total Recall s Arniem jsou prostě klasiky, ... a není nad ně.... ()

Deyw

Presne rok po rambovy 2 prisla COBRA. Film sem poprve videl v mladi,kdy sem ani nevedel oco de. Kdyz sem se na nej znovu kouknul tak sem zasl. Pribeh je primitivni co taky cekat od akcniho filmu,ale akcni stranka je perfektni .Tenhle snimek se mi ale moc libil a na ten konec nikdy nezapomenu. ;) opet videno v tv a naprosta klasa..skoda ze nikdy nevzniklo pokracovani..role pro stalloneho jako delana! ()

tomeek

Obyčejné akční předvídatelné béčko, ve kterém není jediný nečekaný zvrat. Sly to rozhodně nezachrání. ()

panMartin

Fakt parádní role pro Slyho!! Typický filmy 80 let jeden hrdina jedna oběť všichni okolo mrtví, vyšetřování podle svých představ. Má krásný zrcadlovky ( brýle)!!! ()

HorrFi

Tenhle film jsem jako malej kluk fakt miloval ale i po letech se mi dost líbil. Po Rockym, Rambovi 1 a Kriminálu muj nejoblíbenější film se Stallonem. Stallone zahrál svoji roli perfektně. Příběh je sice nulovej ale to vůbec nevadí. ()

Sabrewulf

Sly, Arnie i Van Damme mají jak áčkové (nebo alespoň áčkově vypadající) filmy, tak béčkové braky (viz komenty Running man, Cyborg...). Jde o filmy, které se mi nelíbily ani jako děcku v době hltání videokazet a osmdesátkových akčňáků. Tehdy jsem to ještě nedokázal definovat, ale už tehdy věděl, že to smrdí. Dneska už to samozřejmě vím. Jsou blboučké a naivňoučké i na osmdesátky a jsou natočené neumětelsky, až amatérsky. Co ale pro mě dělá Cobru (a Running mana) doslova odpudivou, je ten celkový feeling. Vůbec to nepůsobí jako osmdesátkový film, ale jako někde z ranných sedmdesátek. Ta móda, účesy, casting, ospalá dramaturgie, exteriéry, interiéry, kamera... prostě všechno vypadá hrozně staře. Už jenom ta akce, kdy se záporák dobývá do auta oběti a obraz se zpomalí na úplně nejhorší efekt v historii kinematografie - takové to rozmazané škubání obrazu - nebo finální smrt záporáka, která vypadá přesně tak, jak vypadaly filmy na skopčáckých programech Pro7 či RTL, když byly brutální scény vystříhané - tohle všechno je strašně... jak to popsat? ZAPRDĚNÉ? Tvl i ty Čelisti, které jsou ze 74ho, jsem měl dlouho mylně považované za osmdesátky, protože vypadají modernější, než jsou. A ty dialogy a samoúčelné pozérské postupy! Taková konfrontace Cobrettiho s vrahem v obchodě (vyjma skvělé hlášky o chorobě a léku) patří mezi ten typ kousků, na které když bych koukal s nějakým intelektuálněji založeným kamarádem, jež by neměl rád americké filmy, tak bych se studem propadl někam až do Austrálie. Jedna hvězda za: "Éndžl of d sýtýý... éndžl of d sydy". P.S: Pokud vím, tak postava Brigitte Nielsen má být v tom filmu dlouhovlasá zrzka, ne? Tak jak dokázala při focení (s WTF roboty) schovat ty dlouhé vlasy pod ten účes ulízlých krátkých blond vlasů? :-) ()

Triple H

Tak toto je Sly vo forme. :-)) Postavy sú tak absurdne jednoducho načrtnuté, že ich nemôžete brať vážne. Záporák vyzerá ako kromaňonec (a aj to nie práve najbystrejší), ktorému sa však očividne bez problémov darí len tak kráčať svetom a masakrovať toho, kto mu príde pod ruku bez akýchkoľvek dôsledkov. Stallone je v tomto filme tak strašne lacno štylizovaný ako macho (špáratko, slnečné okuliare), že to dúfam nemysleli vážne. Na zasmiatie je to dobré, ale kvalitný akčný film hľadajte inde. ()

hans500

Akční podprůměrné béčko 80. let, nejlepším filmům žánru (Total Recall, Terminátor, Robocop) nesahá ani po kotníky. Na druhou stranu svižné tempo, příjemě krátká stopáž a ucházející scénář. Ve výsledku za 3*. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1987 : NOMINÁCIE (6) : Najhorší film, Najhorší herec - Sylvester Stallone, Najhoršia herečka - Brigitte Nielsen, Najhorší herec VR - Brian Thompson, Najhorší scenár - Sylvester Stallone, Najhorší nový herecký objav - Brian Thompson. ()

kumpi

Sylvester se opět neztratil a ukázal, že může stát proti celému gangu znovu sám :)))...Takový průměrný akční film 60% ()