Brooklin se proměnil ve válčiště gangů. Policista Gino Felino však přijímá způsob boje brutálních zabijáků. Zůstává sám, ale nikdo proti němu nemá šanci, protože policista skvěle ovládá nejenom zbraně, ale také východní bojové umění. Žádná Ital nemůže uniknout vlivu mafie, platí to i o Ginovi, ale neznamená to, že by neprosadil bez milosti zákon. Steven Seagal přichází počtvrté a způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech, protože Gino Felino je nemilosrdná spravedlnost. (Warner Home Video CZ)

Maty85

Nemilosrdnej filmek s nemilosrdným řezníkem v hlavní roli. Film řaditelný mezi tehdejší Seagal. hity jako "Muž s cejchem smrti, Nico a Těžko ho zabít" ()

c.tucker

Klasika, kdy Steven ještě nebyl totální sádelňák. Drsnej a vyšinutej William Forsythe je mu dobrým protivníkem. Scéna v baru s kulečníkovou koulí je nezapomenutelná. ()

WolfR

Jendo z kriminálních béček Stevena Seagala. Trocha dobré akce, trocha Seagalova umění a trochu přitroublých avšak zábavných hlášek. Příjemné béčko, 3 hvězdy. ()

majo25

Nemilosrdná spravodlivosť patrí podľa mňa medzi päť najlepších seagaloviek. Akcia strieda akciu, aikido súbojov, na ktoré sa divák asi najviac teší, je dostatok, ale aj milovníci strielačiek si prídu na svoje. Scenár síce nie je žiadna pecka, ale určite lepší ako predchádzajúce dve seagalovky (Ťažko ho zabiť a Muž so znakom smrti), má gule a viac než obstojnú zápletku, aj keď by som privítal vyššiu gradáciu. Forsythe v roli záporáka je zasa presvedčivý. Starý dobrý nekompromisný Seagal, ako ho poznáme. ()

otík

Jeden z prvních a zásadních filmů Stevena Seagala není překvapivě až zas tolik o bojovém umění, spíše o střílení. Seagal sice převede kupu svých tradičních kopů i úderů (tzn. rychlý sled rad a kupa mrtvých), ale hlavní slovo v cestě za pomstou za zabití kolegy policisty má brokovnice. Především záběr na odpadající nohu pod kolenem po přesném Seagalově výstřelu beru jako výborný nápad. William Forsythe jako maniak, který ví, že jeho dny jsou sečteny, podává odpudivě skvělý výkon, no a dalšího už ani není koho chválit, neboť v tomto filmu jde hlavně o Seagalovo mlácení a Forsythovo umírání. Oběma to celkem jde, tak proč nebýt spokojen. PS: Jen mě při pohledu na Seagala udivilo, že už v roce 1991 vlastně nepatřil k těm nejchudším a ta dnešní podoba byla tedy jen otázkou času. ()

Deyw

Tak sem to shlidnul a musim rict ze to bylo vpohode :) hudba dobra,seagal dobrej a drsnej tak jak ma byt :) dostal sem chut na stary seagalovky :) rozhodne jeden z jeho lepsich filmu (ztech starsich) :) hej tak vole update a nechapu hodnoceni..tohle by melo mit tak 80% to je fakt sleha kurva ten richie je blazen psychopat curak..skvela hudbaa..jak ost tak songy..no sleep to broooklyyyyn!! ()

vesper001

V oblasti Seagalovek jsem byla až doposud tabula rasa, a k Nemilosrdné spravedlnosti jsem se odhodlala jen kvůli doporučení jednoho známého benga, který ji považuje za něco jako druhý díl Občana Kanea. No nevím… :) Hlavní postavou je ultraostrý superpolda s italskými kořeny a asijským švábem na mozku, jehož práce obnáší především vytloukání zubů kulečníkovou koulí, ustřelování končetin a zachraňování štěňátek. Zápletka je – nejspíš s ohledem na cílové publikum – zcela nekomplikovaná: Seagal má na čele napsáno „je třeba zabít Richieho“ a cca každou půl hodinu to docvakne i některé z vedlejších postav a ta poté drsně prohlásí: „musíme najít Richieho“ (a předhodit ho Seagalovi). A dotyčný Richie se celý film projíždí po Brooklynu a vesele fetuje. Dabing je skoro stejně směšný jako Seagalův copánek, ale pravé peklo SS rozpoutá ve chvíli, kdy odloží brokovnici a pokusí se hrát. „Byl jste pro mne jako otec...“ Au! :D ()

panMartin

Jeden z nejlepších Segalových filmů. Film je správně drsnej, tak jak má stará Seagalovka vypadat. Brutální,drsnej akčňák,plnej vynikajících hlášek,perfektně ujetého Forsythea a hlavně nezničitelného Seagala. Scéna s kulečníkovou koulí v baru,patří k těm nejlepším. ()

Decker

Zrejme nejlepsi Seagaluv snimek. 90 minut nadprumerne akcni rubanice, Seagalova efektni choreografie a nekompromisni drsnota a samozrejme dobre napsany scenar a pevna rezie. Vse je vsak relativni a nebyt to Seagal jednalo by se pouze zrejme o prumerny mozna podprumerny akcni thriller. Takhle vsak nemam vetsich vyhrad, ale stale se jedna o jedndochou zabavu pri ktere clovek nemusi moc premyslet pouze se necha vest do zavercneho smece. ()

hans500

Po "Přepadení v Pacificu" a "Nico - víc než zákon" jde o nejlepší film Stevena Seagala 90. let (nepočítám-li Boeing 747), výborné akční scény, skvělý záporák, překvapivě i vyvedená atmosféra a především velmi solidní (v rámci možností) scénář. Velice silné 3,5*. ()

Tommy.D

Seagalovka, u které se (téměř) neusíná!. A to ty 3 hvězdy dávám jen proto, že vím, jak moc horší tituly má Seagal na kontě. ()

Motinski

Seagalovky beriem ako samostatnú kapitolu filmového sveta. Väčšinou nás čaká tuctová zápletka, s koncom ktorý vieme odhadnúť po prvých desiatich minútach. Jediné čo naozaj baví sú súboje. Všetko čo som povedal platí aj pre tento film, až na to že sa mi veľmi páčil záporak a vykreslenie prostredia kde sa príbeh odohráva. Zasadenie do špinavej ulice mi dobre sadlo. Choreografie pôsobili efektne, pár dialógov vedelo dokonca pobaviť a ajkeď ide o lacnejšie bečko, celkom rád si ho pozriem hocikedy. ()

Sfinkter

Dobová trapná móda, špatné dialogy, ale neuvěřitelné tempo a Seagal v nejlepší formě. Jeden den, jedna noc, perfektní lokální soundtrack v čele s Beastie Boys, malé fóry, kulečníková koule, štěně v pytli a Forsythe v šílené roli, která se nedá zapomenout, ale jako brooklynský rodák do ní skvěle zapadl. Tímto výkonem navázal až úlohou šerifa v Devils Rejects. Poslední zhlédnutí 4/2021. ()

Jizni Tlapa

"Nemůžeš bejt z Brooklynu! Proč? Protože to bys se mnou takhle nemluvil"!! Gino (Steve) je v životní formě (jak herecké tak fyzické) a svým protivníkům dává ochutnat svůj lokýtek, kolínko, hranu zápěstí a vůbec všechno co ho napadne včetně úvodního prohození auto-oknem! Jedna z nejlepších choreografii bojových scén vůbec! Skvělá kamera nastavuje atmosféru na bod nula až mrazivo a rozjíždí se 88ti minutová hra na honěnou, kde dopředu víme jak to musí skončit. Nejlepší záporák všech dob Forsithe a nejlepší "Seagalovská" filmová muzika (Beastie Boys) jsou už jen dopohlazením na rozštípané duši, která má rozhodně (a ne jen kulečníkový) koule!!! A mimochodem? "Viděl někdo Richieho"?.-) ()

ywo666

Steven Seagal v roztomilej baretke a vestičke. Ale vážne. Film vcelku ničím zaujímavým. V orvých Seagalových filmoch je to vždy o tom istom. Akcia je spolovice slušná, ale sppolovice smiešna. Všade sa nájdu vtipné scény za čo môže hlavne Seagal. Všade sa Seagal snaží moralizovať a hrá sa dokonalého. A tak by som mohol pokračovať. Tímto filmom uzatváram kapitolu obdobia Pred Prepadnutím v Pacifiku. A musím povedať, že nič moc. Čakal som viac bitiek, viac akcie, proste viac náslia. Filmy sa hrajú na niečo čo nie sú. Z ďalšieho obdobia 1992-2001 (Exit wound bol posledný film, ktorý stál za niečo ak nerátam vedlajšie úlohy v Onion movie a Machetem) som už väčšinu videl tak ma čaká len pár filmov. A neviem či je to dobre alebo zle. ()

lennyd

Vše začne smrtí brooklynského policisty, Bobbyho Armse. Nikdo - včetně jeho blízkého přítele Gina Felina (Steven Seagal) netuší, proč jej (jejich společný kamarád z děství) Richie Madano (William Forsythe) roztřílel na cucky. A tak se Gino vydává po stopách Richieho - v boji jednoho proti všem. ... Nejdřív jsem chtěl napsat jen - typická Seagalovka - ale pak jsem se zhrozil. Přirovnávat tento - vcelku zábavný filmeček - ke sračkám, které Seagal točí v posledních letech, brr. Nemilosrdná spravedlnost má vše, co si příznivce akčního žánru může přát - spoustu stříleček, hodného akčního hrdinu a šíleného zabijáka (-zde musím zmínit trochu neobvykle krátký závěrečný souboj. Většinou záporák dává hlavnímu hrdinovi trochu zabrat). Takže ze Seagalovy filmografie patří tento rozhodně k těm lepším.. Jo a taky - jeden z mála filmů, kde William Forsythe nehraje poldu :) ()

noriaki

Pro nekritické fanoušky Přepadení v Pacifiku budu znít jako kacíř, ale tohle je nejspíš nejlepší seagalovka. Je tvrdá a nekompromisní, jako kdyby se vyloupla z drsných sedmdesátek. Navíc je skvěle zrežírovaná, výborně ozvučená a dokonce i velice slušně zahraná. Steven Seagal se do role opravdu opřel, takže se naučil italský přízvuk, a toho policajta mu bez výhrad věřím. Zapomeňte na Nica Toscaniho, to byla jen figurka. Gino Felino je pravý brooklynský polda s kořeny na Apeninském poloostrově. Akce je boží. Scénář umí překvapit a nebojí se krutých scén syrového násilí, takže počet mrtvých nebo alespoň těžce zmlácených stoupá do nebes. Teď už mi nepřipadá absurdní, že se jednu dobu vážně uvažovalo, že by se z dvojvládí Arnie & Sly mohl stát triumvirát. ()

JohnSmith

Jo to byly časy.Seagal ještě neměl pivní mozol a ač točil Béčka,tak to nybyly takový slátaniny jako dneska.Tohle dílko mi sice chvílema připadalo jako parodie na mafiánský filmy,páč mafiáni byli fakt trapní.A Seagal?Hrát sice neumí,takže pasáže kdy vede rádoby zajímavý monology působěj dost divně,ale akci zvládá na jedničku ()