Posádka podmorskej americkej výskumnej stanice nájde vo vraku ruskej lode Leviathan fľašku s alkoholom, jeden z jej členov sa z nej napije a začne sa geneticky meniť v slizkú príšeru. Popcornový, nízkorozpočtový klon Priepasti, Votrelca a Veci. (POMO)

Stejšn

Věc plus Vetřelec plus Propast. Vykrádačka víc než sprostá. Ale technicky celkem pěkně udělané, dali si práci. ()

HEED

Vetřelčí hutná atmosféra v Cameronovské Propasti. Nebýt toho hodinového táhlého začátku, bylo by to na mnohem jiné hodnocení. Na druhou stranu je to dostatečně slizké a krvavé. Dívat se na to dá. ()

Santek

No ve své době mně tenhle horor docela strašil po nocích a konečně jsem pochopil, že voda co každý den piju nemusí být až tak bezpečná jak se na první pohled zdá. Tehdy to stálo za to půjčení z videopůjčovny. Dneska nevím. No určitě bych to doporučil pamětníkům starých hororů z osmdesátek, kterým tenhle horor z nějakého důvodu doposud unikal. Jen je opravdu potřeba se naladit na tehdejší filmovou dobu. ()

djbarrel

Stačí vzít nestvůru trochu jako z Věci , prostředí z Vetřelce a usadím to na dno moře jako Deep Star Six , co mi z toho vznikne ? Leviathan ... Vcelku solidní dílko, které však postrádalo tu dusivou atmosféru výše zmíněných a monstrum taky nic moc, trochu moc gumový. Solidní pokus, ale kvalitám např. Vetřelce se ani nepřibližuje. Ačkoli se ve filmu pořád něco dělo, já jsem se trochu nudil. 58 % ()

johnsnow

B-čkovejšia a trošku nudnejšia verzia votrelca. Škoda, že potvora hoc vyzerá fajne je tam ukazaná fest málo. Herecky sa to dá, záver na plošine je bohový a úsmevný. 3* a jedno pozretie sa určite oplatí. ()

martins

Robocop Peter Weller a Plukovník Ramba Richard Crenna bojují v hlubinách s podmořským netvorem, něco jako Věc či Vetřelec jenom pod vodou. Solidní béčko. ()

jack_scott

Výborné béčko s mega švábem na konci xD 4 RED STARS a 80%!!!! Hvězdné obsazení!!!!   Peter Weller, Richard Crenna, Amanda Pays, Daniel Stern, Ernie Hudson - Ultra krutá soupiska "kultovních" herců osmdesátých let! Za mě bezva!!!!  Efekty super - na to, že je to dobové béčko. Obzvláště se mi líbily počítače, a podvodní exoskeletonové obleky. Co film obsahuje a na jaké motivy je tu píše kde kdo... Mě se každopádně líbil plukovnik Tr.......ééééé....vlastně...Doc....alias Richard Creena, to bylo herecké mistrovsví v rámci možností! A samozřejmě - sexy Amanda Pays, která je fakt k sežrání (ne však tou...Věcí)....Celkově fajn, odsejpá to, není to zbytečně dlouhý.....Šváb co je na konci pronásledoval na hladinu byl sice total zbytečnej, a film to reálně sráží fest dost - ale vemte si to z té lepší stránky - Dementní konec zapijte pořádným stakanem vodky, nejlépe ne vodky z potopené sovětské lodi, a doufejte, že druhý díl nikdy nevznikne!  60% + guilty pleasure 20%+ (připadá ti tato recenze šílená ? dej si dalšího panáka, a dorovnej hladinku na vhodný počet promile, nutných pro sledování tohoto díla) ()

Nikolas__

Podmořských hororů na které se dá koukat moc není, což je škoda protože je to podle mě prostředí které zvládne děsit už samo o sobě. Docela zábavné a příjemně koukatelné creature feature béčko, které sice neurazí, ale mě osobně vyloženě ani nenadchlo. Naštěstí monstrum je perfektní a postavy nebyly nejhorší, takže to fungovalo. 6/10 ()

berla

po vetřelci jeden z nejlepších sci-fi hororu, super temná podmořská atmosféra, dobré herecké výkony ()

veverysiak

Neviem, či to bol zámer, ale mne to pripadalo ako okatá napodobenina viacerých slávnejších a prepracovanejších kúskov, ktoré odštartoval Alien, nemalo to vôbec snahu sa priblížiť k svojim aj tak nedosiahnuteľným vzorom, a tak nám ich aspoň pekne po poriadku sem-tam pripomenulo, treba však povedať, že keď som to videl na počiatku 90.-tych, malo to svoje čaro, v dnešnej dobe transformerov a avatarov je to už len nostalgia za starými časmi, takže 65%. ()

bulawaio

Viděno: VHSrip v německém znění s jednohlasím českým dabingem. Dělá to dnes ještě někdo? Určitě díky tomu na mě dýchlo kouzlo starých hororů. Pokud si přejete velkou porci oldschoolové zábavy, je LEVIATAN ideální volbou a bavit se budete určitě na výbornou. Nicméně je dobré dále nic jiného nehledat, protože tento film je úplná vykrádačka Aliena a Think zasazená do podmořské stanice. Ode mě však má tenhle sympatický kousek palec nahoru. ()