Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Vetřelec+Věc+Propast=Leviathan Poměrně slušná zábava. Nejzajímavější bylo, že mě film nejvíce bavil v první hodině ve které se nic nedělo.(31.12.2007)

Na způsob Vetřelce(6.4.2003)

Pokud by se vám zachtělo nostalgicky posmrkávat u nepříliš profláknutého sci-fi béčka 80. let, "Leviathan" není úplně marnou volbou. Tématicky jde o mix Cameronovy "Propasti" (prostředí podmořské základny) a Carpenterovy "Věci" (zápletka). V hlavní roli hláškující Robocop a najdeme i pár dalších povědomých tváří. Efekty jsou samozřejmě hodně úsměvné, závěr vyloženě vtipný, těžko hledat vůbec nějakou složku filmu, která by neokorala časem... ale nemůžu si pomoct, ta atmosféra měla něco do sebe a navzdory předvídatelnosti jsem se nenudila. O zábavný prvek se postaraly i amatérské titulky - např. kdykoliv mi něco půjde lehce, prohlásím: "kus koláče", a při manipulaci s plamenometem nebudu trousit poznámky o opékání krocana, nýbrž o výuce turečtiny:-D. Doporučuji v poslední třetině příliš nepít, aby vám kofola nevystříkla nosem - hojné WTF momenty by mi kdysi v šerém dávnověku mého dětství přišly parádní, pro dospělého jedince už je té absurdity trochu (trochu moc) přes míru. Ve výsledku spokojenost, nečekala jsem perfektně vypointovanou a řemeslně bezchybnou událost, jen sympatické béčko. 60%(31.5.2010)

Pro mě legendární dílo, které jsem léta marně sháněl. Až s vynálezem internetu se mě splnil sen a já mohl v celé své kráse opět spatřit atmosférickou podívanou, která se odehrává na dně oceánu, kde vás nikdo neslyší křičet. Že vám tohle něco připomíná? Asi ano, ale to už je zcela jiný příběh:) PS: Peter Weller pro mě bude vždy nedoceněným akčním hrdinou, který měl smůlu že 80. léta skončila dříve než by jsme si my fanoušci napětí přáli.(7.12.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,704,614Tržby Celosvetovo $-║ Kostra príbehu okato kopíruje vo veľa veciach hlavne film Votrelec k tomu tam cítiť aj závan filmu Priepasť ale dobre tá vznikla v podstate v tom istom roku takže v konečnom výsledku išlo o určitú konkurenciu než nejaké kopírovanie, vykrádanie námetu. Takže vlna nebezpečných príšer požierajúcich posádku zasiahla aj tento film a v konečnom výsledku to nie je to najhoršie spracovanie, aj keď občas dej skĺzne do banálnosti, prevažne sa tam udrží celkom slušné napätie, kulisy podmorskej základne sú pôsobivé, trikovo na úrovni(veď Stan Winston robil masky) a herci si aspoň to minimum odvedú aj keď ani jeden nám sympatiami srdce nenaplní. /65%/(24.10.2009)

• - Leviathan je ve skutečnosti mytologická mořská obluda ze Starého zákona. (Lajty)

• - V interiéru podmořské základny je možné zahlédnout plakát s nápisem „Thing“, který odkazuje na snímek Věc (1982).   (SeBig)

• - Režisér George P. Cosmatos obdržel přes padesát kreslených návrhů, jak by měl netvor ve filmu vypadat. Výsledná podoba je kombinací všech těchto návrhů. (Holina)