Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Celkem průměrný horor, který na dobu svého vzniku diváka nemohl urazit. V té době podobná dílka vznikala jak na běžícím páse, vezoucí se na popularitě slavnějšího Vetřelce. Přesto je tento film, společně s Hlubinou hvězdou 6 to zdařilejší dílko, kde o napětí nouze rozhodně není. Láhev vodky, tajně propašovaná na palubu podmořské těžební stanice z útrob úmyslně torpédy potopeného křižníku Leviathan, způsobí posádce základny hodně komplikací a začíná boj o přežití...(3.12.2014)

• anais

Příběhem někde mezi Vetřelcem, Věcí a Propastí. Atmosférou ale zdaleka svých vzorů nedosahující. Za pozornost rozhodně stojí propracované interiéry podmořské základny, které měl na svědomí slavný filmový výtvarník Ron Cobb, a z větší části také práce Stana Winstona. Hlavně první fáze obludy jsou patřičně hrůzostrašné. Finální monstrum ale nikdy nevidíme tak nějak v plné kráse, a z jednodlitývh bleskových záběrů se mi zdálo trochu moc komplikované a neohrabané. A pak je tu ještě ukázkové obsazení pojící v sobě to nejlepší z hvězd nižší svítivosti:)(9.2.2015)

Odehrává se to pod vodou a je tam příšera. Co víc si přát :)(31.12.2010)

• korbitch22

Tenhle mega mix mě paradoxně bavil první půl hodinu,kde se nic nedělo,v té druhé ´´plné akce,skvělých dialogů a dokonalých efektů´´ jsem měl co dělat abych nevypnul dvd.Nulová atmosféra a ani herecká esa v čele s dobrým Wellerem,sexy Amandou Pays a dokonale hláškujícím Danielem ´´ Márvem´´ Sternem to nezachrání.Režisérsky podprůměrné,efekty komické a hlavně ty stupidní dialogy a demence postav...ufff,nebýt príma první hoďky dám snad odpad,protože pak už to bylo čistě nesledovatelné.35%.(20.8.2011)

• BadoXXII

Maximálne nudný mix Votrelca, Veci, Muchy a Priepasti. Film je to nesmierne uťahaný, ukecaný a na akciu dôjde len v záverečnej 20-minútovke a aj to monštrum Stana Winstona v nej takmer vôbec nevidno. Veľký nepodarok.(11.3.2012)