Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Zajímavé a orginélní....Weller byl jistě oblíbencem Cosmatose.!(22.8.2008)

"Don't fuck with mother nature!" Nestarnúca podmorská variácia na Votrelca (alebo vykrádačka??),s vynikajúcou klaustrofobickou atmosférou,precízne budovaným napätím a silnou béčkovou zostavou.Len tá príšera čo spočiatku vyzerá ako od Cronenberga,neskôr začne pôsobiť trochu humorne (ku koncu mi dokonca pripomenula votrelcov z Káčera Howarda).Hold,všetkého veľa škodí(19.2.2013)

• BadoXXII

Maximálne nudný mix Votrelca, Veci, Muchy a Priepasti. Film je to nesmierne uťahaný, ukecaný a na akciu dôjde len v záverečnej 20-minútovke a aj to monštrum Stana Winstona v nej takmer vôbec nevidno. Veľký nepodarok.(11.3.2012)

Takhle okatý výcuc těch nejlepších sci-fi horrorů (Vetřelec, Věc) by dneska asi těžko zabodoval. Jenže koncem osmdesátých let tomuhle žánru přálo přece jenom víc (Propast, DeepStar 6) a tak vznikla nečekaně zdařilá popcornovka, zábavná a stále svěží i po tolika letech. Dočkáme se úžasného vizuálu jak podmořské stanice, tak nejrůznějších masek, co se před našimi zraky neustále vyvíjejí. Ušetřeni nejsme ani o chamtivou společnost neváhající obětovat nevinnou krev, zrádce ve vlastních řadách a hlavně o příšeru, která nabírá inteligenci po svých hostitelích a dokáže přežít v nejdrsnějších podmínkách. A když nakonec započítáme slušné obsazení, jež kočíroval béčkový veterán Cosmatos (Rambo 2, Cobra), máme tu záležitost nabíhající téměř na kultovní status.(12.7.2011)

Pokud by se vám zachtělo nostalgicky posmrkávat u nepříliš profláknutého sci-fi béčka 80. let, "Leviathan" není úplně marnou volbou. Tématicky jde o mix Cameronovy "Propasti" (prostředí podmořské základny) a Carpenterovy "Věci" (zápletka). V hlavní roli hláškující Robocop a najdeme i pár dalších povědomých tváří. Efekty jsou samozřejmě hodně úsměvné, závěr vyloženě vtipný, těžko hledat vůbec nějakou složku filmu, která by neokorala časem... ale nemůžu si pomoct, ta atmosféra měla něco do sebe a navzdory předvídatelnosti jsem se nenudila. O zábavný prvek se postaraly i amatérské titulky - např. kdykoliv mi něco půjde lehce, prohlásím: "kus koláče", a při manipulaci s plamenometem nebudu trousit poznámky o opékání krocana, nýbrž o výuce turečtiny:-D. Doporučuji v poslední třetině příliš nepít, aby vám kofola nevystříkla nosem - hojné WTF momenty by mi kdysi v šerém dávnověku mého dětství přišly parádní, pro dospělého jedince už je té absurdity trochu (trochu moc) přes míru. Ve výsledku spokojenost, nečekala jsem perfektně vypointovanou a řemeslně bezchybnou událost, jen sympatické béčko. 60%(31.5.2010)