poster

Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zlabus
  ***

  Krade se, kde se dá. Je v tom Vetřelec, Věc a samozřejmě i Propast (ačkoliv Leviathan šel do kin dříve, tak byl od počátku plánován jako parazit na Cameronově projektu). Škoda s tímhle tvůrčím týmem by se býval dal vytvořit podstatně lepší snímek. Takhle je to příjemně zábavné béčko se suprovým obsazením a jako ostatně vždy povedenou Cosmatovou režií. 65%(19.12.2010)

 • gudaulin
  **

  Leviathan patří k pozapomenutým titulům svého žánru, po pravdě si ani nevzpomínám, že by ho kdy v minulosti odvysílala nějaká z českých televizních stanic, které jinak s oblibou recyklují kdejaký podřadný šunt. Nutno dodat, že v zapomnění upadl oprávněně. Není tak špatný, aby se řadil ke kategorii guilty pleasure nebo upoutal pozornost svou bizarností. Je jenom zoufale neoriginální, nevýrazný, klišoidní a především nudný. Problém není v hercích ani ve výpravě. Nečekejte oskarové výkony, ale casting odpovídá tomu, co si béčkové sci-fi žádá, a herci odevzdávají přesně to, co je nutné. Interiéry podmořské stanice vypadají obstojně, jenže režisér nemá cit a schopnosti pro vytvoření té správné temné a klaustrofobické atmosféry. Scénář snaživě kopíruje úspěšné sci-fi horory minulé dekády Vetřelcem počínaje a Věcí konče, jenže se moc nenamáhá s logikou a určitě není vynalézavý. Co se vysloveně nepovedlo, je příšera. Když už ji neumí udělat pořádně, aspoň ji neukazuju a pracuji s náznaky. Tu kesonovou nemoc po závěrečném tryskovém úniku ze stanice na mořskou hladinu bych vážně léčit nechtěl... Celkový dojem: 40 %.(18.6.2013)

 • 5150
  ****

  I přes ten ryze béčkový závěr se jedná o velmi napínavý sci-fi film s parádním hereckým obsazením a v rámci subžánru "podmořské sci-fi" patří společně s tituly PROPAST nebo KOULE k absolutní špičce.(14.2.2013)

 • Legas
  **

  Za kopii Vetřelce bych byl možná vděčný, ale tenhle gumový panák, který se nám představuje v půlvteřinových střizích, aby bylo co nejméně poznat, že je gumový, za pozornost rozhodně nestojí. Po deseti letech od prvního Vetřelce si ani netroufne vyhřeznout z břicha, pouze naznačuje. Ale kopií Vetřelce jako filmu, tedy jeho děje, je Leviathan ze svých 99%. Velmi špatnou kopíí. Čerstvě po revoluci na VHS s rychlodabingem OK, ale v roce 2008 "Say "ááá", motherfucker!!"(6.7.2008)

 • LiVentura
  ****

  Zajímavé a orginélní....Weller byl jistě oblíbencem Cosmatose.!(22.8.2008)

 • - V interiéru podmořské základny je možné zahlédnout plakát s nápisem „Thing“, který odkazuje na snímek Věc (1982).   (SeBig)

 • - Režisér George P. Cosmatos obdržel přes padesát kreslených návrhů, jak by měl netvor ve filmu vypadat. Výsledná podoba je kombinací všech těchto návrhů. (Holina)

 • - Leviathan je ve skutečnosti mytologická mořská obluda ze Starého zákona. (Lajty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace