poster

Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • schizmo
  ****

  Pro mě velké překvapení. Nakombinujte si Věc a Vetřelce, strčte je pod vodu a máte Leviathana! K tomu parádní soundtrack od Jerryho Goldsmitha!(31.12.2014)

 • Stanislaus
  ***

  Takový slabší odvar Věci a Propasti. Z každého má trochu, ale rozhodně se jim to nevyrovná. Celkem dobré herecké obsazení a samotná potvůrka je na svou dobu také celkem dobře udělaná. Délkově je to film vystačující a na zaplácnutí volného odpoledne dostačující.(15.8.2010)

 • choze
  ***

  V roce 1989 se Hollywood ponořil do hlubin oceánu. Začalo to tím, že čerstvě zlatý chlapec James Cameron, tvůrce veleúspěšného TERMINÁTORA a VETŘELCů, ohlásil jako svůj další projekt 60 milionovou podmořskou sci-fi PROPAST a než se nadál, konkurence v předstihu vyprodukovala dva béčkové příživníky, DEEP STAR SIX a LEVIATHANA (přiřazováni sem bývají ještě LORDS OF THE DEEP Rogera Cormana a o rok mladší THE RIFT). LEVIATHAN šel do kin v květnu, čtyři měsíce po DEEP STAR SIX (leden) a tři měsíce před PROPASTÍ (srpen) a narozdíl od nízkorozpočtové DS6 obsazené neznámými herci byl pojatý podstatně velkoryseji. S náklady 24 milionů dolarů (vydělal necelých 16) se blížil polovině rozpočtu PROPASTI a na palubě měl vedle solidního obsazení v čele s Peterem „Robocopem“ Wellerem a Richardem „plukovníkem Trautmanem“ Crennou i Stana Winstona a Jerryho Goldsmithe a za kormidlem pak zkušeného akčního lodivoda George Pana Cosmatose (RAMBO 2, COBRA), který už s Wellerem natočil psychologický horor ZLO NEZNÁMÉHO PůVODU. Příliš se bohužel nepředvedli jinak kvalitní scenáristé David Webb Peoples (BLADE RUNNER, NESMIŘITELNÍ, DVANÁCT OPIC) a Jeb Stuart (SMRTONOSNÁ PAST, UPRCHLÍK), kteří drze a primitivně splácali kdeco - z VĚCI vzali příšeru osvojující si vědomí svých obětí a regenerující se z jediné buňky, uzavřený prostor, odkud není úniku, demoralizovaného velitele a doktora ochotného zničit příšeru i za cenu smrti všech ostatních, z VETŘELCE zase korporaci obětující své zaměstnance pro své zájmy, final countdown a závěrečné znovuobjevení se příšery a - bůh je nezatrať – i její předchozí vyhřeznutí z hrudníku. Celou první půlku se film ukecaně rozjíždí, aby pak hrozně rychle, primitivně a s ultratvrďáckými hláškami na rtech skončil, přičemž monstrum je tuctové. Za herce, dobrou výpravu, pěkné plakáty a z nostalgie za tři. Pro úplnost dodejme, že Stan Winston pracoval na VĚCI a Jerry Goldsmith složil hudbu k VETŘELCI.(12.9.2005)

 • oLí
  **

  4.5/10 Nemůžu se ubránit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Režisér Ramba 2 na stoličce, RoboCop Weller, Plukovník Trautman Richard Crenna a mokrej bandita Stern před kamerou, specialní efekty Stana Winstona, hudba Jerryho Goldsmitha - to je přeci parádní sestava a potenciál pro dobrý film. Vetřelec byl ve vesmíru, Věc na arktidě, Leviathan se odehrává pod vodou. Velkou chybou je příliš dlouhý a nudný začátek a když se konečně začalo něco dít, tak film prakticky končil. No když se údajně mrtvej Stern začal pod peřinou hýbat, napětí se dostavilo - s ním i očekávání. Mírné zklamání, fakt to mělo na víc.(26.5.2007)

 • zlabus
  ***

  Krade se, kde se dá. Je v tom Vetřelec, Věc a samozřejmě i Propast (ačkoliv Leviathan šel do kin dříve, tak byl od počátku plánován jako parazit na Cameronově projektu). Škoda s tímhle tvůrčím týmem by se býval dal vytvořit podstatně lepší snímek. Takhle je to příjemně zábavné béčko se suprovým obsazením a jako ostatně vždy povedenou Cosmatovou režií. 65%(19.12.2010)

 • - Režisér George P. Cosmatos obdržel přes padesát kreslených návrhů, jak by měl netvor ve filmu vypadat. Výsledná podoba je kombinací všech těchto návrhů. (Holina)

 • - Leviathan je ve skutečnosti mytologická mořská obluda ze Starého zákona. (Lajty)

 • - Část potápěčských obleků byla vypůjčena z filmu 2001: A Space Odyssey, přičemž zbytek byl vytvořen z fotbalových chráničů. (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace