V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

genetique

Ak by Craven v tom istom roku nenatočil druhý film ,asi by som naňho zavrhol. Je to ponuré, má to dobrú hudbu. Ale toť vše. Triky sú pod moju úroveň očakávaní, ľakacie scény sú presne tam, kde by ich divák čakal, bez prekvapenia, teda aj málo účinné a o nejakom scenári sa tu moc hovoriť nedá. Všetko to navyše asi umocňuje fakt, že Ricci mi prišla znovu nadmieru nesympatická. Hlavne, že to zbytočne nenaťahovali. 40%. ()

Eliott

Přiznám se, nečekal jsem od toho vůbec nic a nakonec dostal opravdu mnoho. Na první pohled všední, mírně odlehčený horor s vlkodlačí tématikou, ale ono to celé prostě nějak funguje. Mezi nejpřesvědčivější faktory patří krev, v rámci fantasy úctyhodná akce, vcelku věrohodné kostýmy a velice vtipné scény k odlehčení hororového žánru. Co mne však opravdu překvapilo, byl příběh. Děj, který byl přinejmenším nadprůměrný a završil ho nápaditý a zcela neočekávaný zvrat. Určitě mne potěšila především první polovina filmu, ve které se postavy seznamovali se svým prokletím, což mimochodem působilo trochu jako z legendárního prvního Spidermana. Závěr, ačkoli stále dost dobrý, tomu však vrazil nálepku tří hvězd. 65% ()

Falko

Horor, pri ktorom sa nebudete bat. Skor by som to zaradil na taku oddychovku, na ktoru pri dnesnom bohatom pocte hororov chytro zabudnete. Od Wesa Cravena by som cakal trosku viac.....06.03.2008 ()

D.Moore

O něco málo snesitelnější pitomost než Jennifer´s Body... Ale vážně jen o něco málo. Když se u hororové komedie ani nebojím, ani nesměju, tak prostě není dobrá. ()

MM_Ramone

Wes Craven sa pevne a zrejme natrvalo usadil v rebríčku mojich obľúbených režisérov a tiež aj v rebríčku mojich obľúbených scénaristov. Mám veľmi rád tvorbu tohto amerického filmára. Stvoriteľ Freddyho Kruegera, autor kultového hixploitation snímku "Hory majú oči" a tvorca slasher série "Vreskot" má môj obdiv a rešpekt. V roku 2005 obohatil aj subžáner werewolf horroru snímkom "Prekliatie". Nepatrí to síce medzi jeho majstrštychy, ale za pozretie a tri hviezdičky to dozaista stojí. *** ()

Spooner

Další Cravenův výlet do teenagerských béčkových vod, který tentokrát ale moc nevyšel a místy je to až moc divný a blbý. To ale neznamená, že jsem nudil, to rozhodně ne. Tenhle film totiž splňuje přesně moje požadavky guitly pleasure filmu, u kterýho se budu opravdu smát nad jeho blbostí, která vrcholí v poslední půlhodině, kde už to opravdu nedává smysl. Herci nevyužití, jenom ten Jesse Eisenberg pochopil, v jaký kravině že to vlastně hraje. ()

Davies182

K uzoufání nudný a předvídatelný horror, který drží nad vodou několik povedených scén, finální psycho a Christina Ricci. Jinak ale není o co stát; tohle byl možná první film, u kterého jsem kdy usínal nudou. ()

Reiniš

Prokletí je vážně hodně slaboučké. Scénář je sotva průměrný, režie nudná a absolutně nejhorší jsou triky. Takový nechutně digitální vlkodlak skutečně jednoho vyděsí...Ricci hraje až překvapivě špatně, ale zase jí to místy aspoň sluší. Jako horor ale snímek selhává na celé čáře. Už i pohádka o Červené Karkulce byla strašidelnější. Styďte se mistře! ()

Divočák

Nic víc než špatný béčkový horror. Jestli chtěl tímhle filmem Craven pohřbít svou bohatou hororovou kariéru, udělal to tím nejhorším možným způsobem. ()

Jamal

Film, který je od prvních 10 min absolutně nezajímavej, protože stejně už tušíte, kdo je ten zlej, co udělá a stejně podle amerických filmů, také předvídáte, jak to celé vlastně dopadne. A opět správně. Bohatě stačí 10minut, nebo nějaký trailer, pak můžete tvrdit, že jste to celé viděli. ()

Pepinec

Na horor koprodukce Ameriky a Německa servírovaný v popůlnočním čase slušný výkon! Vyvaroval se nesmyslností a obstojně se popasoval s efekty. Příběhu hodně pomáhají známé tváře, ať je to Pacey z Dawsonova světa nebo Fincherův Mark Zuckerberg. Jen bych si představoval pohlednější protějšky a více lekavých scén ve spodním prádle! :-) ()

JohnnyD

Keby to bol ikstý diel Howling, tak nepoviem krivého slova. Ale film od Wes Cravena a Kevina WIlliamsona? Film s réžiou bez invencie a so scenárom tancujúcom v rytme klišé? Okolnosti nakrúcania nasvedčujú, že názov filmu je viac než len výstižný, no neviem si predstaviť, žeby v akejkoľvek fáze prípravy to mohlo vyzerať na film, ktorý bude dôstojným krížikom vo filmografii oboch tvorcov. Neprehliadnuteľným ale určite je a to najmä kvôli neskutočne zlým CGI, otrasnej kamere a jednej z najhorších premien na vlkodlaka v dejinách. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +tak trochu atmosféra, Milo Ventimiglia hraje dobrýho machýrka, několik známích tváří -avšak průměrné herecké výkony (hlavně Joshua Jackson), žádná extra scéna, hlavně poslední třetina je zoufale trapná./// Prokletí je áčková srajda. A nebo taky špatně natočené béčko, který šlo náhodou do kin. Ale to je stejně minulost, teď tady mám skvostné DVD. Takže aby bylo jasno: nuda to není, napínavé je to aspoň ze začátku a budete si říkat jak je fain, že tu hraje tolik známích herců. Jenže po hodině zjistíte, že se někde stala chyba a že koukáte na nějaký pokus o film na vlkodlačí téma. Upřímě toto téma už mi leze na nervy. Nakonec budete jen nevěřícně kroutit hlavnou nad tím když vám vlkodlak ukáže fakáče (nebo nám tím snad tvůrci chtěli něco zdělit?). Mělo to mít tak 70 minut, čím víc se to protahuje, tím je to horší. Špatný konec jednoho prokletí./// Celkem 52%/// ()

Ruut

Wes Craven si točí zhruba od začátku devadesátých let pořád to samé. Průměrné konzumní horory jenž nikoho neurazí a jsou pořád podle stejné šablony. Neustále někdo někoho honí a stále se něco děje na obrazovce. Pokaždé je to podpořeno také kvalitní kamerou a solidním rozpočtem. A také narážkamy na svět pop kultury. Schvalně v kolika posledních Cravenova filmech se mluvilo o hororech a o filmových celebritách?! Prostě taková Cravenova sériová výroba, která napotřetí naspočtvrté už dost nudí. Jak je vidno samotnému mistrovi bohatě stačí na klidný důchod. A přesně tak je na tom i Prokletí. Solidně zvládnutý horůrek ze kterého občas probleskne nějaký vtípek. Jen škoda natahovaného a klišovitého závěru - vlastně poslední půlhodiny. 50% ()

S.Quentin QUALE

Jo, nadhodnocuju, je to béčko jako kráva, ale je to dobře obsazená vlkodlačí teenagerská zábava, takže proč tady šetřit...mně se to líbilo a jako jednoduchou zábavu to můžu i doporučit. 70% ()

misterz

Nečakal som nič svetoborné, ale ani že to bude taká slabá vtákovina. Začiatok ešte ušiel, vyzeralo to na príjemnú teen komédiu s hororovými prvkami, ale potom sa snímok preklopí do jednej veľkej, trápnej, klišoidnej a predvídateľnej packanice, kde nefungovalo a nebavilo skoro nič. A to ani nehovorím, že hlavný záporák bol jasný už od prvého momentu, bolo potom komické sledovať, ako je samotný dej okolo toho upatlaný, čo vzhľadom k tomu prinieslo jedine trápnosť. Slabou náplasťou bola Christina Ricci a jej veľké oči. Nehrala vôbec zle a snímok je iba vďaka nej ako-tak pozerateľný. 35/100 ()

2-Xtreme

Tento film ma dlho dlho obchádzal a konečne som sa k nemu dostal. Ako verný fanúšik Cravena bol som zvedaví na jeho dúfam, že nie posledný hororový počin. Čo som čítal nie moc kladné recenzie bol som na určité sklamanie pripravený, ale prežil som to. Neni to bohviejaký horor, ale stále sa to dá pozerat. Vlkodlačie filmy nemusím ale aspon čo som ich pár videl toto je taký priemer(u mna vedie Ginger Snaps). Craven používal zaujímavú kameru a pár záberou ako by z oka vypadli z filmu Tajomstvo minulého leta(i ked Craven to lepšie natočil :) No nič za 2,5-3* to je určite ved vlkodlada čo ukazuje fuckera neuvidte tak často :D ()