Dog Star Man: Part II

USA, 1963, 7 min

Režie:

Kamera:

Radko

Muž so psom vchádza do lesa, stúpajúc strmým svahom. Vstupom mestského človeka do prírodného prostredia sa mení, všíma si iné detaily, inak sa správa. Zrejme paralela vnímania okolitej prírody k detsky skúmavému pohľadu na svet viedla Brakhagea k tomu, aby ústrednú časť cesty lesom nahradil pokusom zmapovať, čo sa deje v tele a duši bábätka. Skvelý bezdejový experiment tak ponúka rýchle prestrihy záberov na ležiace bábo s opakujúcimi sa výtvarnými abstrakciami v rýchlom zostrihu. ()

kaylin

Tak tohle už začíná být ostré. Celý příběh se nám zrychluje a je vyloženě akční. Do děje se nám dostává i dítě a nevíme, co si o něm myslet. Jaká bude asi jeho další úloha? Nevím, ale hlavní otázka zůstává stále nezodpovězena! Dostane se ten chlap na ten kopec, nebo ne? Ne, bohužel, tohle mě opravdu nedokáže ovlivnit. ()

GeorgeHans odpad!

Brakhage na sebe pracuje. V predchádzajúcich dvoch častiach (Prelude a Part I) sa nakoniec nazbierala aspoň minúta pozerateľného materiálu. Tu už zvládol kompletných 7 minút bez náznaku čohosi takého. Bravo! ()

Rozjimatel

2,5   Dynamickejšia časť venovaná bábätku. "Dej" by sa dal zhrnúť asi takto: Chlap so psom sa opäť  trepe do kopca, bábätko, snehové vločky, prelínanie bábätka s lesom a našim chlapom. ()

thanks

Sám Brakhage tuto část nazval „krystalizace dětské tváře“ a cituje: „Byl jsem si vědom toho, že muž ve svém pádu i ve svém vzestupu vzhůru se jaksi rozpoltil vedví…vztahuje se k sobě jako k dítěti a zároveň i ke svému dítěti…v onom období prvních šesti týdnů jeho života, ve kterých dětská tvář prochází proměnou, kdy se linie tváře vyplňují tím, co by mohlo být nazváno první maska nebo osobnost…“ Jsme svědky Dog star mana v jeho pádu, je zhroucený na skalním výběžku, obraz se začíná protrhávat…. ()