Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Madlenka26

Dva mínusy tento film má, vcelku naprosto 40min bez ničeho a druhý mínus je, že od půlky víte kdo je Charlie, nebo od okamžiku, pádu sousedky z okna.Nebo teda alespoň mě to bylo hned jasné a to mi ubralo na zážitku z filmu, který si podle obsazení sliboval dobré drama. ()

URBAN

Mohl to být dobrý horor, ale na to jaké měl k dispozici herce neuměl s tím řádně naložit a rozuzlení si mohl člověk jednoduše vydedukovat. ( 31.7.17/MAC ) ()

vesper001

Před pikolou za pikolou Charlie nesmí stát. Hlavní past na diváka je v tom, že Dakota Okatá fakt vypadá jako záhrobní dítě. Co je zlato, i když se netřpytí, je evidentní přibližně od poloviny příběhu, stačí se do něj trochu zakousnout. Dvojnásob zbytečný tak je nekonečný konec, jímž si asi chtěl režisér komorního hororu aspoň trochu zařádit. ()

jedna_vrana

Imaginárnych kamarátov sme už niekde videli, všakže? No dobre, občas to mrazilo. Ale to je všetko. Bez originality, postavené na desivej atmosfére (film vhodný na sychravé novembrové večery) a zvučnom mene de Nira, ale ani on tento thriller nemôže zachrániť. Dávam tomu dve hviezdičky, len vďaka tomu, že som nechápala, ako malé dievčatko - Dakota Fanning, mohla zahrať takúto úlohu. ()

Goldenhair

Co mě na tomhle filmu zaujalo především je herecký výkon mladé Dakoty Fanning, která bez problémů drží krok i s takovým esem jako je Robert De Niro. Slušně vybudovaná mrazivě temná atmosféra ve mně navíc nevyvolává zrovna dobré pocity. Ke konci už film sice trochu ztrácí tempo, ale i tak je to za čtyři. ()

Sfinkter

Tomuto snímku nikdo neupře dobrou atmosféru, ať už je závěr jakýkoliv. Malá Dakota by podle mě byla schopná strčit do kapsy herce ze všech dětských thrillerů. Podle ohlasů tady byla většina lidí s pointou nespokojená, tak zase budu tvořit výjimku. Pointa totiž dává prostor pro De Nirovu šílenou polohu, kterou jsem si tak mohl parádně vychutnat. ()

flawi.f

Přiznám se, že jsem téměř po celou dobu zažívala pocity nefalšovaného strachu. Bohužel přišla pointa, která celý film zazdila. ()

Lebron

Perfektní thriller do kterého se člověk zažere od začátku až do konce... při pohledu na Dakotu už to samo o sobě nahání hrůzu a při tom jak je mladá tak už je fakt skvělá herečka... v celým filmu postupně stoupá napětí a perfektní závěr tomu dodává říz... moc dorbý ()

lennyd

Po sebevraždě své manželky se David Callaway (Robert De Niro), uznávaný psycholog se svojí dcerkou Emily odstěhuje na (typický) americký venkov, aby se oba dostali z prožitého šoku. Jenže i tam se začínají dít podivné věci, a vypadá to, že vše má na svědomí nový kamarád Emily, tajemný Charlie .... Velmi, ale opravdu velmi předvídatelný děj filmu (kdo neví kdo by byl Charlie po jeho prvním, druhém zjevení asi nedával pozor). Robert De Niro zde předvádí svůj průměr (= skvělý) a Dakota Fanning už svůj výraz vyděšené holčičky ani neobměňuje (ono taky, jak se tvářit v hororu, že). No, celkove slabší podprůměr... ()

Antek

Využít tuhle hloupoučkou (a průhlednou) pointu jako reklamní trik, jak přitáhnut lidi do kina (což se v Americe opravdu dělo) mi přijde jako výsměch do divákovy tváře. Nevýrazná režie + veskrze průměrné výkony (až na tolik zmiňovanou Dakotu Fanning) a absence jakéhokoli napětí; jednoduše zbytečný film. A proč musela hrát maličkou roličku rozvedené matky talentovaná Elisabeth Shue, zůstane asi navždy záhadou (já vím, prachy). ()

Brain-D

Opravdu slabé. De Niro do toho neměl chodit prostě. Dost jsem se nudil a atmosféra vždy při nafukování se přefoukla a praskla. ()

VanTom

Tíseň a napětí se rozlézají prostorným venkovským domem (proč si jen samotný otec s dcerou kupuje sídlo rozlohy malého penzionu?) a vcelku zahánějí neodbytnou myšlenku, kolikrát jsme již podobný hororový námět viděli - traumatizované / nešťastné děcko si v novém bydlišti najde imaginárního přítele, který překvapivě není úplně imaginární. Tady opětovně funguje i proto, jak vyzrálý a přirozený herecký výkon podává mladičká Dakota Fanning. Jinak jsem byl rád, že se pointa vyhnula nadpřirozenu, nicméně stejně moc nevím, co si o ní myslet. ()

JohnSmith

Slušný psycho horůrek s kvalitním obsazením. De Niro mi tam sice moc nepatřil, ale Dakota byla ve svých dětských rolí výborná. ()

PollyJean

Další z filmů, který v prvních dvou třetinách poměrně solidně buduje atmosféru, aby ji v té třetí dokonale zabil. Výborná Dakota Fanning. ()

zajda404

Další z filmů s jednou zásadní chybou. Hide and Seek si celou dobu buduje tajemnou atmosféru, aby ji na konci mohl zahodit. Nejdřív to vypadalo fakt slibně, ale pak si scénárista nejspíš řekl, že ho málo platí a chtěl se patřičně pomstít. Jinak si důvod toho nepovedeného konece nedokážu představit. Mimochodem: Dakota Fanning byla vážně něco, už pohled na ní mě děsil. Doufejme, že zvládne přechod z dětských rolí na dospělé, s čímž mají mladé hvězdy často problém. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005