Poslední hodiny života Thomase Ekmana, uznávaného architekta ve středních letech, během nichž se setkává se svými nejbližšími. Se svým synem, svou nevěrnou ženou a jejím milencem, jenž je zároveň jeho kolegou a dlouholetým přítelem, se svou sestrou, matkou. Těmito setkáními za sebou Thomas pálí všechny mosty předtím, než si přiloží hlaveň pistole ke spánku a ... (jojo-Jozin)

Martin741

Slusna severska psychopatologicka konzervacka, kde architekt riesi rodinne zalezitosti tesne pred smrtou. Akurat ze Symon Staho ako rejza mi toho vela nehovori : 60 % ()

zette

Dobre zahrane a zrezirovane drama, ktere se temer cele odehrava v jednom aute. Tezko s nekym sympatizovat, ale divakovu pozornost si to najde. Hlavne u fanousku severskeho filmu, pro ty je to povinnost. ()

flyboyeda

Silne, ale zaroven intenzivne bolestive drama. Nadherne zahrane. Mam slabost pro filmy, jejichz "hrdina" vi, ze konci. Pred dobrovolnym odchodem z tohoto sveta se Thomas rozhodne absolvovat nekolik zasadnich rozhovoru se svymi nejblizsimi. Nebo alespon temi, kteri by jimi meli byt. Tematy jsou stara rodinna tabu, alkoholismus, komplikovane mezilidske vztahy, otcovstvi. Kazdy z tech dialogu prohlubuje stisnujici beznadej. Jako by se snazil zhnusit sam sobe i vsem ostatnim, aby bylo jeho finalni rozhodnuti o neco lehci jak pro nej tak okoli, je li to vubec mozne. Obca snaznak pokusu o vysvetleni ci omluvu. Presto nenachazi ulevu. Film paradoxne obsahuje i nekolik tragikomickym zpusobem vtipnych momentu s prekvapivou hloubkou jako zachodovy starik nebo fotbalovy trening. Nekterym lidem zkratka neni souzeno byt stastnymi... ()

zsn

Dánsko, Švédsko, Norsko a Estonsko = záruka kvalitního filmového večera. Nikdo nevytváří filmy jako tyto národní persony. Tohle bylo tak hutný, že jsem zaregistrovala, že celý film se odehrává jen v autě, až po hodině. Koukat na Mikaela Persbrandta je příjemný plán na večer a monolog již zesnulého Michaela Nyqvista o ne/smyslu života a věčném pátrání, boji a nenalézání a tak nutné filosofické smrti nevypovídá jen o severských národech s jejich sebevražednými sklony, nýbrž bližní je to i nám - a to země, ve které žijeme je ve všech směrech horší než sever. Pokud život nesplňuje naše očekávání, je živoucí torturou a není žádoucí jej žít, jak už razili antičtí myslitelé. ()

DannyBoy80

Hodně zvláštní film. Odehrává se celý v autě a jakoby druhý film se odehrává za oknem řidiče. nasnímáno hodně originálně. Herecky ok. Jinak je to film o rozloučení a vyrovnání se s minulostí a přítomností. ()

dormouse

Na můj vkus trochu přitažené za vlasy. Jednak mi neseděly podivné dialogy, a také jsem se nějak nedokázala vyrovnat s tím, že člověk, vykreslený jako celkem velký hajzl, k sobě dokázal tak silně připoutat tolik lidí. ()

anemoon

Tohle je zvláštní film, vyžadující trpělivého a empatického diváka. Minimalismus pouze dvou záběrů z palubní desky vozu hlavního hrdiny. Jak už tady někdo napsal, doporučuje 9 z 10 sebevrahů, takže 9/10 krásné a vskutku velmi dobře napsané. ()

markyzgero

chtěl bych bejt kameramanem tohodle filmu a myslim, že i se svojí zkušeností z oboru home videa bych to zvládl... ne, teď vážně... 2 záběry kamery jsou tak akorát na road movie non plus ultra. švédskej elvis thomas dělá všechno to, co by měl udělat každej správnej sebevrah. pořádnou dávkou cynismu, arogance a nezájmu nasrat všechny ve svym okolí, aby pro něj netruchlili. to je fér a tak to má bejt. do toho pár náhodnejch spolucestujících (je to přeci road movie) a filozofická debata o vyprázdňování na veřejnejch záchodcích paradoxně uprostřed dopravní zácpy. relaps chlastu umocněnej bouchačkou. co jinýho čekat od severskýho dramatu, že? AIK Stockholm forever. ()

Gertruda.W

Dá se celý život člověka s jeho vnitřními démony, neklidem a zasutou minulostí zpodobnit v 95 minutách filmu pomocí statických záběrů kamery umístěné v interiéru auta? Ano. A je to drama jak má být. Velmi působivé také díky skvělému scénáři, dialogům a představiteli hlavního hrdiny Mikaelovi Persbrandtovi. Jedinečný film. Dánský režisér a scénárista Simon Staho mě nepřestává překvapovat. ()

pushover

Mistrovsví minimalizmu! Jedno auto, dvě statický kamery před kterýma se střídá skandinávská herecká špička a promakaný dialogy na kterých to všechno stojí. ()

solisoli

Psychopatický príbeh, ktorý pripomína niečo. Že je niekto zavretý v bubne, ktorý sa nevedno kam s ním kotúľa, až z toho vznikne road movie. Vždy keď sa zastaví, niekto vždy príde a čúra naň, až kým sa znovu pohne. Tie klopkania sa premieňajú na slova, na ktoré odpovedá, až si z toho všetkého vystrelí. To nie je všetko. Ušla tu pozornosti jedna vec. Sľúbil, že napíše. Nenapísal nič. Réžia akosi na to zabudla. Divák plný očakávania sa teraz môže z toho hendikepu akurát tak posrať, aj keď to zmysluplne pôsobilo. ()

Aquila

Naprosto čistá forma, jeden den a interiér auta, kde si divák po malých dílcích skládá z jednotlivých dialogů dohromady psychologii a myšlenkové pochody člověka, který to vzdal. Bravurně zdramatizované komorní konverzační drama s pointou jasnou od samého začátku. A naštěstí film nenabízí nějakou zjednodušenou příčinu. ()

ostre_pero

Super! Krásna Maria Bonnevie (znovu potvrdila, že na hranie vo filmoch má veľký talent), zaujímavá zápletka a priam bezchybná kamera. ()