Sedmnáctiletá těhotná Novalee Nation cestuje z Tennessee do Kalifornie se svým sobeckým přítelem, rádoby muzikantem Willy Jackem. Zastávka poblíž supermarketu Wal-Mart v Oklahomě jí změní celý život. Když totiž vychází z prodejny, zjistí, že Willy Jack je pryč. Na parkovišti zůstal ležet jen její Polaroid. Osamocená a zlomená Novalee se tajně nastěhuje do obrovského supermarketu, kde si bere jídlo a zásoby přímo z regálů. Když přímo na podlaze porodí a její úkryt je prozrazen, stanou se náhle z Novalee a z její dcery Americus hvězdy. Novalee nachází novou rodinu a pomalu se mění z teenagera bez domova v úspěšnou a silnou ženu. (oficiální text distributora)

July

Neumřela jsem u toho nudou, místy to bylo i celkem zábavné či zajímavé a herci byli fajn - slabší 3*. ()

uiu

Tento film může za to, že mám na herečku Natalie Portman velice zkreslený názor. Kdysi to dávali na HBO a mě šíleně iritovala její postava jednoduché, naivní a vidlácké Novalee, která porodí v obchoďáku. Její maloměšťáctví a krátkozrakost mě ubíjely, že kdybych ji znala osobně, tak ji liskám od rána do večera. Vím, že to byla jen role, ale od tohoto filmu Natálku Portmanovou ve filmech moc nemusím a vůbec byla to hloupost stejně jako všechny romantické komedie/drama. ()

Guzo

Asi takhle, nehrát tu Natalie Portman, které to tu "za mlada" hodně slušelo, ani bych to nedokoukal, jaká to byla blbost. Bez ní skoro odpad, s ní tak 2 *. ()

jatamansi

Když vás těhotnou nechá přítel na parkovišti, to není nejveselejší. Stejně jako noc v zavřeném obchoďáku Wal martu. I když nakonec se projevily jasné výhody. Deníček Dlužím Wal Martu poctivý. Noci v něm promyšlené do detailu. Odteklá voda ovšem nebetyčné klišé. Porod v obchoďáku ovšem může i proslavit. „Jak můžeš někoho tak milovat, když jej vidíš prvně?“ Americia, jméno, co NĚCO znamená. Sally Field jako značně nekonvenční matka, tu bych doma fakt nechtěla. Natalie Portmon je svá v každé situaci a skoro v každé jí to fakt sluší. Pěkné modlitby s odpuštěním za smilstvo a fakt záviděníhodný apetit bývalých alkoholiků. Slasti i strasti jsou zde podávány s nadsázkou, úsměvně a s nadhledem. Roky plynou, Americia roste, tornádo udeří, chudák babička sestra Helma, skvělá Stockard Channing. Dobrá postava, dobrá role, dobrá i dabující Ivana Anderleová. S tou závětí moc doják. Ale strom je zachráněn, dům stojí. Druhá dějová linie ovšem dohání první. Expřítel, trestanec, hudebník, drogy. Pobaví kamarádka Lexi, matka pěti dětí, neméně skvělá Ashley Judd. „Nevadí, když pojedu pomalu? Pojmu to jako dovolenou.“ Myslím, že do dvou hodin toho autoři nacpali neúměrně mnoho, pedofil, další těhotenství, příliš děje, nehod, smůly, neštěstí. Strachu i bázně pro milion důvodů. Proč lhát. Na polepšené hříšníky moc nevěřím a Portmon bohudíky také ne. Co bylo super, byly závěrečné titulky, velké, s fotkami, vtipné. A čitelné. ()

Michelle75

Včera viděno podruhé a své hodnocení nezměním.Někdy mi stačí, když má film atmosféru a nějak nezáleží na ději. Hrozně se mi líbila Ashey Judd a je mi líto, že se jí vyhýbají role, pro které by jsme si ji mohli hodně pamatovat.Tahle byla jakoby přímo ušitá přímo pro ni. Hezký film, který pohladí po duši. ()

noctambule

Natálko v jaké hrůze jsi to hrála? Where the Heart Is byla strašná podívaná a vyjmenovávat jeho chyby by bylo na dlouho. Na druhou stranu u těch stupidních dialogů jsem se občas docela nasmála. Jméno Americus už nechci nikdy slyšet, ale tohle příšerné jméno je jen jedním z mnoha důvodů, proč to člověk chce každou chvíli vypnout. ()

lucijelucije

N. Portman je tady krásná. Zpočátku vás tohle romantické drama zavede na cestu nejistoty, postupně se sice začíná ze snímku něco klubat, ale jde to ztuha a jeho sladkost, v druhé polovině nezná mezí. Přesto se mi tenhle filme něčím upřímným líbil a určitě si své hodnocení zaslouží. ()

lili6

Ač to není žádný celovečerní mega film,tak mě tento snímek docela zaujal a vydržela jsem na něj koukat do 2 do rána.;) něco na něm bude ()

brumbrum

Celkom pekne, aj ked jednoduche podla USA schemy, ale hraju to celkom dobre. S komediou to ma co akoze spolocne :-o?! Tazko pochopit toto skatulkovanie.. Tak este vztahova drama - azda s romantickymi pokusmi, povedzme, za tych par bozkov medzi rozbitymi hubami. Zmlatena zena, opustena zena, sex na detoch, porod v noci na podlahe, plna rit nemanzelskych deti, uraganom zabita tetka, trhli jehovisti unesu dieta,, - nocojaviem, kto sa pri tomtok udrbava a da to do "komedia", tak cest praci.. Ale 4* to myslim zasluzi, ma to hlavu a patu, pribeh o ludoch a sviniach, o hladani lasky a o obetavosti. ()

Joeey

Film, který asi nejvíc pochopí životem zkušený divák. Já mohu říct, že to je velice hezky odvyprávěno, a i když jsem všechny postavy, resp. jejich jednání, nepochopil, myslím si, že herci hráli moc dobře a i scénář se povedl. ()

hlína

Šedá nuda mixovaná s americkou romanikou.... Nebýt živočišně krásné Natalie Portman (ta holka má fakt talent), asi bych to ani nedokoukal... :) ()

Colour

Je to príbeh o tínedžerke, ktorú počas tehotenstva nechal frajer bez peňazí na ulici. Zachovala sa svojsky, nevzdala sa, popasovala sa s problémami. Filmov z prostredia obyčajných ľudí je málo. Podtiaľto je film dobrý. No obrovským problémom je dĺžka. Snímok je zbytočne naťahovaný. V podstate zobrazuje cca 9 rokov života hlavnej hrdinky a jej priateľov. Mnoho častí z filmu mohlo byť vynechaných a naopak niektoré mohli byť rozvité. Čo sa týka romantiky, mohlo to byť horšie, ale i oveľa lepšie. A humoru bolo poskromne. 65% ()

mira.l

Ze začátku mi to přišlo jako naprostá hovadina, kterou od odpadu dělí jenom krůček (naivní těhotná sedmnáctka, "bydlící" a rodící v obchoďáku), pak, zhruba někde mezi třetinou a polovinou, se to srovnalo do jakž takž koukatelné podoby, i když k tomu, aby mě to zaujalo, tomu docela dost chybělo po celou dobu. Natalie Portman a docela slušný soundtrack to nakonec dostal do takových bídnějších třech *, ale víckrát si to jistě nepustím. Abych nezapomněl, asi by tomu bývalo prospělo, kdyby to bylo o něco kratší. ()

Likan7

Ve všech směrech průměrné (často podprůměrné) drama, kde je zajímavá tak možná mladá Portmanka a krása Ashley Judd. Jinak tu není opravdu nic zajímavého, a protože má film těžko uvěřitelné dvě hodiny, je i pocitově šíleně dlouhý. Komedie to není, na drama tu není scénář, režisér ani herci a na romantiku tu chybí sympatické postavy. Celý film se mi pak smrskne na těch 20 minut, kdy Natálka bydlí ve Wal-Martu.. Stalo se to po těch snad 10 letech, co jsem to viděl naposledy, a určitě se to stane i za dalších 10 let, co jsem to viděl teď. ()

John80

Žena, ktorú opustí priateľ prenocuje v super market , kde porodí dieťa a časom sa nasťahuje ku kamarátke z nemocnice , bežný príbeh 2* ()