Moje sestra vlkodlak

• Česko Dravá Ginger (více)

Krev, mrtvoly a okultní vědy. Ginger a její sestra Brigitte jsou ty největší kamarádky a mají opravdu dost neobvyklé záliby. Střední škola, biologie, rodiče, randění - to všechno je pro ně dokonalá nuda. Blíží se úplněk. Šestnáctiletá Ginger má svou první menstruaci a jednoho večera se domů vrátí pokousána po celém těle. Co se stalo vědí obě dvě. Temný noční přízrak nemohl být nikdo jiný než vlkodlak. Dívka se pomalu a jistě mění v krvelačnou bestii. Město plní strach a v ulicích přibývají roztrhané mrtvoly zvířat i lidí. Vlčí přirozenost nabývá vrchu s každou přibývající nocí, po které se Ginger probouzí s chutí krve v ústech, a je jasné, že za chvíli bude jakýkoliv vztah i k vlastní sestře dalekou minulostí. Zůstane jen hlad... (oficiální text distributora)

Sfinkter

Teen emo taškařice primárně pro pubertální děvčata, ale se slušnou dávkou originality a zajímavých hereckých tváří. ()

Cushing

První menses, TO je horor! Teda předpokládám. Nějakej vlkodlak si může jít utřít nudli. A tenhle film asi uspěl víc, než se čekalo. Špatné masky, erratický střih, a jedna vyloženě pitomá scéna při pozemním hokeji, kdy holky hrajou a dělají si podrazy, ale žádná si nevšimne, že o kousek dál na hřišti leží obrovská krvavá mrtvola psa, teda dokud do ní jedna z těch holek není přistrčená jinou... Ale to nic, takové psí zdechliny se na hřištích občas přece povalují i na naší škole, proto to tam taky tak hustě smrdí... Vidět se to dá, ke konci čím dál hůř. Ale dokoukáno. A jak tady podotkl(a) Mi Nü-Chai, škoda, že to není JENOM o těch dvou holkách v pekle tý zatracený školy. To by se pak ale asi netočilo pokračování, že. ()

lennyd

Sestry Fitzgeraldovy nejsou úplně tak normální. Tam kde si ostatní mladé slečny hrají s panenkami, a možná už začíná prohánět stejně staré kluky, Brigitte a Ginger se baví aranžováním vlastní smrti a fotografováním. Jednoho večera se ale k smrti dostanou mnohem blíže, než by samy čekaly - Ginger je v lese napadena velkým vlkem, a začíná se měnit ve vlkodlaka. Brigitte má sice pár nápadů, jak nákazu zastavit, ale chce vůbec Ginger být vyléčena?... Tak za mne mírné zklamání - horory mám rád, hororové komedie dvojnásob, ale tady u tohoto filmu jsem se bavil maximálně první půl hodinu, a naopak závěr mne vyloženě zklamal a znechutil. Herecké obsazení se docela povedlo, obě hlavní představitelky do rolí "divných holek" vyloženě padly. Stejně tak i ostatní mi přišli docela fajn - hlavně rodiče obou dívek - otec stoprocentní flegmatik a matka nadšená, že jedna z holek dostala konečně menstruaci. Oproti tomu vyloženě tragicky dopadl pokus o vlkodlaka - ten byl opravdu ošklivý, a nevím z kterého kresleného filmu ho autoři vyhrabali. Ještě jedno plus musím autorům musím autorům přiznat, rozhodně se neštítili kapky krve, a to k tomuto typu filmu vyloženě patří. Jenže to všechno nějak nestačilo... ()

Linka2

Ginger má hlad!!! Nechápu, jak se dá založit film na tom, že holka dostala první menstruaci?! :)) ale očividně dá... ()

Kosmik 1

No, horor to vážně moc není, ale atmosféru umí film navodit poměrně slušnou, se spoustou krve, pokousanými lidmi i zvířaty, utrženými prsty atd atd. Hlavní hrdinky působí velmi dobře, takové správné gothic psychoušky. Matka se chová docela zvláštně, hlavně pak na konci, když se dozví, co jsou sestry zač (nebo spíše co provedly). Táta je zase úplný kliďas a působí naprosto odevzdaně. No prostě taková normální americká rodinka. :D Pak se zde objeví pár dalších vedlejších postav, které taky nejsou k zahození a vše to pěkně odsejpá. Proti vlkodlakovi tu jsou trošku námitky, ale mě nepřišel až tak hrozný nebo trapný. Působil akorát poněkud nemotorně. Celkový dojem z toho mám takový, že jsem se slušně bavil, ikdyž jsem se nebál. Dle mého je hodnocení zde naprosto adekvátní tomu, co můžeme vidět. 60% ()

The Viper

V poslední době vyhledávám filmy s vlkodlaky a tenhle mě sebral. Dost tajúplné postavy, ze kterých nelze nic vyčíst. Konečný výsledek trošku zaostává za kvalitou probíhající, ale i tak jsem spokojený a věřím, že film divákem od diváka bude stoupat a jeho kvalita se ohodnotí lépe i zde v procenutálním hodnocení. ()

BlackTom

Na komédiu málo vtipné, na horor moc ukecané. Scenár je naozaj zlý, a to, čo zo začiatku vyzerá sľubne (dve baby nezdravo zaujíma smrť) pokračuje ako písané na kolene pred deadlinom (vlkolačia "štafeta"), až po viditeľne odfláknuté finále. Moje sympatie to však má a dobré béčko vždy rád ocením, ale... Povedzme, že som zvedavý na dvojku ;) ()

Prochy38

No, celkem originální pojetí vlkodlačích hororů. Obě kočky to zvladají fakt hodně dobře. Vlkodlak není až tak kvalitní, ale lepší než nějaká digitální pohroma. Krví se moc nešetří, nějaký ten sex, drogy, celkem solidně temná atmosféra. Napětí není až takové, našlo by se několik nesrovnalostí, ale spokojenost u mě teda je... ()

willis

U nás vyšlo na videokazatě jako Moje sestra vlkodlak. Mně se tenhle film dost líbil právě proto, že se dost liší od tradičního středoškolskému hororu. Je to spíš takový "komorní" příběh vztahu dvou sestrer, s níž se jedna mění na vlkodlaka (no komorní...krve je v něm docela dost). Dalším + jsou dobré herecké výkony, - je vzhled a animace vlkodlaka. Musíme si uvědomovat, že je to levné béčko a i moje hodnocení vychází s porovnání s filmy stejné kategorie. ()

javaznenevim

Roztomilé hororové Bčko. Není třeba v něm hledat nějakou hlubokou myšlenku, stačí vypnout mozek a jen se bavit. A je skutečně čím. Umělá krev stříká na všechny strany, mrtvol je jak hub po dešti a celou podívanou podtrhují Emily a Katharine na které se dobře kouká (hlavně na Emily). Líbí se mi nápad vykašlat se na legendy a prezentovat přeměnu ve vlkodlaka jako obyčejnou a poměrně logickou infekci, která se nedá zvrátit. Myslím že 4* jsou na místě. ()

Mortemiss

Takže kde mám začít? Výběr dvou sester se podařil, starší Ginger sexy kost a mladší Brigitte připomínala chodící zombie. Jejich sesterské pouto nepovolí, ani když jednu z nich pokouše během večerní procházky strašlivě vypadající hafan - vlkodlak. Jestli mám být upřímná, tak maska vlkodlaka se jim vůbec nezdařila, připomínala lacinou plastovou hračku. Co se týče děje a barev, dobrá práce ;), při natáčení nebyla použitá žádná z těch laciných náhrašek, za což jsem vděčná. Kdybych neměla ráda filmy s touto tématikou, jistě bych hodnotile hůře, ale jelikož mám, tak 3* si to zaslouží :)) ()

Matli

Hůře natočené, ale s dobrým námětem a scénářem, je to tak trošku divný,ale zároveň koukatelný, hlavně postavička hlavní hrdinky :) 56% ()

Filmárik

Je kopec dôvodov prečo dať Ginger snaps hodnotenie odpad. Chabý scenár, lacné spracovanie, neoriginalita a Emily Perkins (hoci má slušný herecký potenciál) určite na castingu nevybrali pre krásu. Ale keď ono je to tak skvelo a pútavo natočené , že to proste musíte hltať každou minútou. Skvelá pre horor depresívna atmosféra sa tu mieša s problémom dospievania dvoch zakomplexovaných sestier a v podstate nebyť vlkodlačieho motívu jednalo by sa o vynikajúcu drámu.Ale je to práve vlkodlak, ktorý tomu dáva šťavu a spád. Je to celé síce Béčko ako hrom ale perfektne zrealizované a natočené s očividným odhodlaním. ()

MickeyStuma

Tak trochu jiný vlkodlačí film. Hororové drama sleduje dvě sestry, které jsou pro svojí ulítlost terčem nepochopení od svých spolužáků. Jednoho večera se starší Ginger vyrovná s první menstruací, když jí nečekaně napadne něco neznámého. Jak se bude děj dál odvíjet už není třeba ani naznačovat. Příběh si všímá hlavně psychologie obou děvčat. Hlavně Ginger, která se mění nejen fyzicky. Sestra Brigitte to s ní nebude mít vůbec jednoduché. Snímek se nesnaží kopírovat obdobné filmy. Nijak netlačí na pilu a nechává všemu volný průběh až do grandiózního finále, které mají opravdu grády. Jistá atmosféra tu je, ale rozhodně ne úplně hororová. Pro někoho zklamání, pro někoho konečně něco, co je v jistém smyslu tak trochu pod úroveň opravdových vlkodlačích temných příběhů. Ono to věčné opakování se taky omrzí, a tady to dostává jinou vizuální i dramatickou podobu. ()

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (více)