poster

Noční hlídka

 • Rusko

  Nočnoj dozor

 • Rusko

  Ночной Дозор

  (Rusko)
 • Rusko

  Nochnoy dozor

  (Rusko)
 • slovenský

  Nočná hliadka

 • anglický

  Night Watch

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

Rusko, 2004, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  *

  Jedná se sice o film v mnoha elementech kýčový, ale zase je potřeba uznat, že je "originální". To slovo originální je asi u Noční hlídky jako pěst na oko, protože film si vypujčil - nebo chcete-li, ukradl - (ovšem u většiny "nápadů" stejně jako kniha) veliké množství nápadů z jiných slavných snímků a knih (Matrix, Star Wars...). Jak tedy mohl získat čtyři hvězdičky? Nejspíš za to může místo, kde se odehrává, Rusko. Obrovský stát odkud pocházejí základy Marxismu a Leninismu.... Jeho chladné reálie jsou přesně takové, které k tomuto filmu patří, díky Rusku mohu filmu uvěřit. Už se těším na pokračování a možná i trochu na americký remake (ale to je spíše zvědavost).(20.10.2005)

 • gudaulin
  ***

  Hrdina sci-fi povídky Dokonalý robot se usilovně snaží zkonstruovat robota, který by se zcela vyrovnal lidem. Nedaří se to a nedaří, pořád robotům něco lidského schází. Nakonec po dlouhém trápení na to konstruktér přijde. Aby se roboti vyrovnali lidem, musí se poškodit. Přestanou být dokonalí a stejně jako lidé začnou dělat chyby. Podobný příměr platí i pro Noční hlídku Timura Bekmambetova. Ten film má ve skutečnosti řadu nedostatků, schází mu větší rozpočet a některé scény bezostyšně napodobují známé zahraniční vzory. Hlavnímu hrdinovi schází charisma a scénář by si zasloužil dopilovat. Jenže přes všechny tyhle chyby je to snímek hodně sympatický. Ve Spojených státech by ho takhle natočit nedokázali. Ta bezútěšnost panelových sídlišť, špína v ulicích, strohé prostředí elektrárny, to všechno působí ve filmu autenticky. To, že film není obsazený filmovými hvězdami, v konečném výčtu filmu také prospívá. Snímek je natočen podle stejnojmenného románu Sergeje Lukjaněnka, který už před uvedením filmu do distribuce byl v Rusku velkým bestsellerem. Noční hlídka spojuje dva světy - ruské reálie a americké filmové představy o žánru fantasy a z obou si bere to lepší. Celkový dojem: 60%.(8.1.2008)

 • genetique
  ***

  Kiežby sa konečne začala nová éra studenej filmovej vojny, kde by konečne niekto americkej produkcii vytrel riť! Pred graficko-vizuálnou stránkou filmu, pred efektovým opojením a zvukovým omámením skladám pred Rusmi klobúk. Takisto aj výprava, akčné scény, nápad a iné veci boli vyperfekciované, no chýbal tomu jednotnejší scenár, to, čo bola dominancia napr. Matrixu. Dej bol na taký slušný nápad bosť hybridne podaný a spracovaný, niekedy aj nezrozumiteľný. Ale teším sa ako mi tieto výhrady zacelia zvyšné časti. 70%.(3.3.2007)

 • Tosim
  ***

  Je mi líto, ale lepší vystižení, než "splácanina" mě nenapadá. Nejenomže tvůrci nedají divákovi prostor k jakékoli orientaci, kvůli vizuální stránce jaksi přeskakují všechno ostatní. To už jsme někde viděli, dokonce i ty černé brýle u "jinejch Jinejch". Proto se mi nejvíc líbily více "lidské" zápletky, vztahů otce a matky, otce a syna. A možná právě proto byl pro mě konec Hlídky více strhující než 90% uplynulého děje, jelikož z těchto vztahů vychází, rozvíjí je a posunuje někam dál. Uvidíme ve dvojce.(16.11.2005)

 • Brouk
  ****

  Zmatek nad zmatek....no a co.... pro mě to byla vizuální podívaná, ketrou jsem nečekal a když už musím a chci srovnat MOSFILM s Hollywoodem, tak mezi rozpočtem Hollywoodu a ruských filmů je maximální nepříměr, srovnávat to asi nelze, co se týče nápadů, obrazového zpracování může i se svými miliardovými rozpočty Hollywood zaupířit.... stejně o dělá... :-) Mně se Nočnyj dozor jako nápad i ztvárněním líbil.... A navíc Nescafé chutná díky product placementu jak denním, tak nočním... :-)(28.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace