Noční hlídka

Nočná hliadka

Night Watch

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

Rusko, 2004, 110 min

Rusi dostali do rúk 4 americké melóny a natočili niečo, čo tu ešte nebolo. Hrajú sa s efektmi ako malé deti, vykrádajú množstvo západných hitov a celé to pôsobí veľmi zábavne a milo. No na to, aby to bola pravá západná nenáročná popcornovka je dej až príliš komplikovaný a (minimálne pri prvom zhliadnutí) ťažko sledovateľný. Práve preto strhávam hodnotenie na 3* a, milá NOČNÁ HLIADKA, nezachráni ťa ani fakt pekný pesimistický open-end, vďaka ktorému si pokračovania určite nenechám újsť.(5.8.2005)

Tak napodruhy jsem se uz ve filmu orientoval a tudiz se i bavil daleko vic. Pribeh je sice podavanej docela zmatene, ale je solidni, triky taky nejsou spatny a Timur ma obcas nakej dobrej napad. Nejvetsi problem filmu je asi hlavni hrdina, to je neskutecnej chudak, kterej nic moc neumi a vypada jak kdyz ho vytahly nekde z kanalu. I kdyz celej film pusobi krapet jako vykradacka, tak je povedena a cela ta mytologie zni zajimave.(20.1.2008)

Trochu zmatené, ale jinak docela slušná adrenalinová smršť, kterou může naše kinematografie Rusům jenom závidět.(2.3.2006)

Tak Rusové opravdu překvapili. Výborné sci-fi fantasy, které mě celkem dost překvapilo na to, že jsem od toho moc neočekával. Příběh je krapet zamotaný, ale to Vám při sledování akčních scén bude celkem jedno. Efekty jsou celkem dobře zvládnuté, až na jednu scénu, kde se Bondovsky převrátí autobus s (dusíkovým) pohonem ;) Už se těším na druhý i třetí díl.(22.5.2006)

Že to nebudou upíři v krajkách a sametu kličkující před křížkem a zrcadly, to jsem tušila, ale že budou existenci "těchto" určovat tak složitá pravidla, to ne. Vizuálně zajímavé, ale upírské téma tu bylo zbavené vší romantiky a na mě až příliš moderní. Já radši to fiží a česnek.(26.10.2005)

• - Noční hlídka původně vznikala jako dvoudílný TV film, ale producenti nakonec usoudili, že vznikající materiál bude vhodný do kin. (imro)

• - Anton Goroděckij (Konstantin Khabenskiy) je ve filmu vykreslen jako upír, pije krev a má upíří zuby. V knize je pouze mágem nižší kategorie. (Idoviren)

• - Film vznikl podle stejnojmenného prvního dílu i u nás známé úspěšné série pěti knih Sergeje Lukyanenka. Pokračováními jsou „Denní hlídka“, "Šerá hlídka", "Temná hlídka" a "Poslední hlídka". Tyto knihy, kterých se jen v Rusku prodalo téměř 3 miliony výtisku, budou též zfilmovany a mluví se i o americkém remaku. (imro)