Noční hlídka

Nočná hliadka

Night Watch

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller

Rusko, 2004, 110 min

Příliš komplikovaný a zvláštní příběh mě sice moc nenadchl, ale za to, jakou atmosféru dostalo socialistické metro a panelákové sídliště, jakou temnotou bylo to všechno, co známe prostoupeno a hlavně za odvahu natočit v Rusku takový příběh přidávám hvězdičku na výsledné 4.(26.8.2006)

• Psema

Nudná, nesoudržná hovadina o tom, kterak východní režisér vyplítval největší rozpočet v dějinách Ruska ve filmu, který většinu času nedává smysl a jen si hraje na další fantaskní velkofilm. Jenže k tomu je kromě peněz potřeba talent a ten Bekmambetovovi zkrátka a dobře chybí. Místo toho nastupuje změť nicneříkajících a nudou ubíjejících obrázků, kterou doprovází rádoby drsná muzika a já si po téměř dvou hodinách připadal jako úplný blbec. Jestli je tohle kult, tak v tom případě můžeme uctívat úplně všechno, co se vyrojí ze zchudlých států a nevypadá to levně.(14.8.2007)

Je to takovej mix mezi filmy Blade, Krotitelé duchů a Matrix. ze všech těch filmů je vybrána nějaká část, ale bohužel většinou to nedosahuje takový kvality, stejně tak je tady snaha o úchvatnou kameru a z každý scény sálá snaha o co nejstylovější záběry a někdy toho je už oprvadu moc a ruší to celý děj, který taky neni úplně doladěn, připadal mi takovej roztříštěnej a zmatenej a zase trochu zbytečně, klidně by to sneslo trochu zjednudušit, ale nápad je dobrej a pokud se vychytaj nějaky mouchy tak další díl by už mohl být hodně dobrej(28.1.2006)

Přespříliš komplikovaný a do sebe zahleděný útvar, který kašle na neobeznámeného diváka a dává mu to dost očitě najevo. Při rezignaci na děj plný hlavních i vedlejších linií je možné nechat se opájet dravou vizuální složkou plnou agresivních nápadů, ale to je asi tak vše. Absolutní neznalost reálií a možností postav pro někoho může znamenat cestu plnou překvapení, v zásadě je to však spíše dosti nudné očekávání dalšího zlomu, které přerůstá v jistou přeplácanost. To, že film vykrádá co může není podstatné omílat, v dnešní době to dělá kde kdo a záleží jen na tom, jak dotyčný umí nakradené zboží zužitkovat. Ovšem klobouk dolů za vytřískání maxima z minima.(4.10.2005)

Tak Rusové opravdu překvapili. Výborné sci-fi fantasy, které mě celkem dost překvapilo na to, že jsem od toho moc neočekával. Příběh je krapet zamotaný, ale to Vám při sledování akčních scén bude celkem jedno. Efekty jsou celkem dobře zvládnuté, až na jednu scénu, kde se Bondovsky převrátí autobus s (dusíkovým) pohonem ;) Už se těším na druhý i třetí díl.(22.5.2006)