Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

ANTI-frog

Víte, u filmů nejde o to, že by byly jen vymyšlené nebo naopak pravdivé, jde o to, že každý ten film někdo vymyslel, a to jsou myšlenky a víte, svět není nic než hromada myšlenek. Lidé se na filmy chodí dívat proto, že si nechtějí vymýšlet své příběhy sami, tak koukají na ty "zajímavější"... ()

Sekel

Pro ctenare knihy je to velmi prijemna podivana, pro neznaleho tematu velmi zmateny videoklip, ktery po prvni hodine zacne misty nudit. Nicmene cloveka velmi potesi ruske realie a musim i docenit, rozkastovani tzv. Jinych, ktere pripomina spise infrastrukturu tajne sluzby, nez cokoli jineho. ()

Belerofon

Dějově zajímavé a na evropské poměry celkem velkolepé. Ruské lokace nabízejí netradiční pohled a zajímavou atmosféru, ale pořád je to průměr, děj mě nikterak neuchvátil spíš nechal v takovém polospánku...Nicméně film hezky plyne..hezky Rusky abych pravdu řekl.. ()

gu-staff

Scénáristická změť, nevysvětlené detaily, z celého filmu občas citelně "smrdí" to rusko, snaha trumfnout kdekoho vychází naprázdno, a svítit na upíry starejma dobrejma baterkama, dělat salta s ruskejma náklaďákama, reklamu na Nescafé, no já nevim. Mám z toho takovej pocit, jako že si Bekmambetov ukousl moc velkej krajíc, a ten ho postupně zadusil. ()

Akyno

Nijak ma to neuchvátilo.....ale oceňujem ruský pokus natočiť prozápadnú akcošku. Len mi to pripadalo príliš jednotvárne bez vnútornej konštrukcie a šťavy ktorá by to rajcovne a šťavnato pospájala do niečoho skutočne zaujímavého. ()

pierre9

Tento film asi najlepšie charakterizuje slovo "preplácaný". Neraz sa zdá, že scény majú síce štýl, no ako celok veľký zmysel nedávajú. Tiež som mal občas, najmä na začiatku, napr. pri zbesilej jazde auta v štýle Avie s tryskovými motormi, pocit, že ide o paródiu. A práve tieto autá mi navodzovali dojem, že Nočná hliadka je akousi (parodickou?) zlátaninou Matrixu a Krotiteľov duchov. Nemôžem si pomôcť, ako sled scén to zlé nie je, ale ako film to má veľké rezervy... Takisto nápad boja síl svetla a tmy je super, ale vyťažiť sa, podľa môjho názoru dalo oveľa viac ako množstvo akčných scén. Len to by sa bolo treba viac pohrať so scenárom. ()

Danielitto

Nelze popírat jistou koplikovanost příběhu, ale vzhledem k dechberoucí atmosféře je tato výtka naprosto zbytečná. Bravo rusům. ()

Aurius

Hvězdička za snahu. Jsem fanoušek knižní předlohy ale tohle mě naštvalo. Úplně mimo a z knihy si bralo jen minimum. Koneckonců i poslední kniha autora si z filmů dělá legraci viz. kniha "poslední hlídka". ()

E.T.Martin

Po prvním shlédnutí bych dal i pět hvězdiček, ale napodruhé už jsem nebyl tak pohlcen atmosférou filmu, tudíž jsem si všiml i různých nedostatků. Knižní série o noční a denní hlídce je velmi vtahující záležitost, kterou jsem během jedněch prázdnin přelouskal nebývalou rychlostí. Velmi se mi líbí propracovaný svět "jiných" i nejednoznačnost postav a především východní reálie, v nichž se příběhy odehrávají. Film to podává jaksi ve zkratce, čímž trochu ztrácí, a pro nezasvěceného diváka zřejmě i trochu chaoticky. Přesto jsem rád, že existuje a že jsem jej viděl. Vzhůru do noční Moskvy plné podivných existencí! ()

stnly

Slabota, chápu, film je něco jiného než kniha, musí se hodně zjednodušovat. Ale tady se i všelijak překrucovalo a vymýšlely se nesmyslné novoty, až z toho vznikl naprostý chaos. Výsledek nemůže uspokojit netknutého diváka ani čtenáře předlohy. ()

mich4l.b

Tohle je skutečně ošklivý film s ruskými reáliemi toho nejhrubšího zrna. Škoda, předloha byla určitě zajímavá. ()

Brainback

Film mi připadal zmatený a příliš obyčejný. Tvůrci to přehnali se spomalenými scénami a vcelku se tam nic moc nedělo. Zklamal mě. ()

nefersobek

3.5 - 4 hvězdičky, asi jsem si měla dopředu přečíst o co v tomhle filmu půjde, určitě by to zmenšilo částečný pocit zmatenosti a nepřehlednosti, který z filmu chtě nechtě mám ()

marrrrian odpad!

Pozeral som to deň po tom, čo som Nočnú hliadku dočítal. Herci na postavy nesedeli a dokonca aj dej bol tak nejak posrane poupravovaný, čo ma neskutočne vytáčalo. Jedna z najhoršie natočených kníh, aké som kedy mal možnosť vidieť. Miestami som v tom ani tú knihu nepoznal. Hrôza! ()

honzzaq

Problém je v tom, že nadupaný vizuál je do značné míry samoúčelný, a do už tak zamotaného děje a vztahů jednotlivých postav vnáší ještě větší chaos; alespoň pro ty, co nečetli předlohu. Takže je sice hezké, že se Noční hlídka v druhém plánu stává přehlídkou všemožných filmových triků, ale v momentě, kdy podstatná část z nich není použita k vyprávění příběhu, to nepovažuju za přínos, ale jen za jakousi třešničku na dortu. A ten je bohužel dost průměrný, protože jde jen o další souboj zla a dobra, který navíc předstírá, že je něčím víc, ale ve skutečnosti jde jen o (rádoby) postmoderní bordel - dost pochybně poslepovaný ze scén kopírujících všechno možné od Star Wars až po videoklip od UNCLE. ()

Anaheim

Myslim, že tomuhle filmu hodně pomohlo, že je natočen v Rusku s ruskými herci, kdyby ho točili sousedi přes velkou louži, tak by to dopadlo o mnoho hůř. Prostě tomu sedělo že to nebylo točený jako velkofilm a dá se říct že spíš jakoby s obrovskýma uvozovkama amatérsky. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu