Sissi a Yetti

• Německo Lissi und der wilde Kaiser (více)

Sissi a císař Franz. Nádherný pár v nádherném světě. Světě tak zdravém a harmonickém, že to nemůže být ani pravda. Vše je dokonalé. Všeho je dostatek – peněž na zátop, čokoládových kuliček na golf. Občas musí sice císařský pár vládnout a reprezentovat, ale to vše je ve světě Sissi a Franze „úžasné“. Dokud se nezačnou objevovat temná mračna na jinak blankytně modré obloze… Císařovna Sissi je unesena.

Ačkoli nemá žádnou stopu, kterou by sledoval, vydává se neohrožený a nebojácný Franz do horečnatého stíhání únosců. Díkybohu brzy narazí na krátké vzkazy, které Sissi dokázala během cesty zanechat. Nicméně, obsah vzkazů a jejich rekonstrukce jsou pro Franze nečekaným šokem! Franz to ale nevzdává a reaguje jako jakýkoliv jiný vládce jeho povahy: zuřivostí! A tak začíná divoký hon, který se nezastaví ani před hranicemi jeho země. (oficiální text distributora)

rikitiki

Říkala jsem si: Pro koho to natočili? Někdy dětinské vtípky, někdy drsnější sexuální narážky, jindy absurdní humor......  Pak jsem se několikrát zasmála a řekla si: "Pro koho? Natočili to pro mě!" Protože jsem se bavila, třebaže příběh je totálně střelený a ano, obšlehnutý z části ze Shreka. _____ Ale když Yetti použije přirovnání: "Tomu se vyrovná jen stresování potkanů." Nebo když křičí na poloutopenou Sissy plující pod ledem: "Vylez z tý vody, máš už úplně modrý rty!", tak jsem se prostě smála. A snad jen Němci by mohli přijít na to, udělat si kopii vlastního milostného dopisu. Pro všechny případy. K absolutní guilty pleasure mi chyběla jen lepší výtvarná stránka, protože tohle pojetí bylo hodně toporné a místy až odpudivé. SHRNUTÍ: Když dáte Němcům šanci, zjistíte, že i oni dokáží být vtipní. Po svém. ()

argenson

Tohle na mě vyskočilo na Youtube, když jsem hledal kocoura Vavřince :-) V animácích se moc nevyznám, ale bavil jsem se hodně. K c.k. monarchii to rozhodně není korektní, ale arcivévodkyně Žofie je tady dokonale ztvárněná jako ambiciózní fúrie tak, jak je známá i z literatury. Pravda je, že některé vtipy na hranici vulgarismu jsou za čarou, ale má to i spoustu parodizujících odkazů odehrávajících se často ve vteřinových sekveních, že to jeden ani nestačí pochytat. Karikatura tragické smrti Ludvíka II. Bavorského je luxusní a u scén z Neuschwansteinu nebo s GPS navigací v císařském kočáře jsem řval smíchy. Škoda je jenom pomýleného nápadu v českém dabingu, vykleštěnej Carda v roli Sissi se skoro nedal poslouchat. ()

liquido26

Konzervativním monarchistům musejí vstávat vlasy hrůzou :-) Čekal jsem všechno možný, ale tenhle úlet rozhodně ne. Navzdory animaci tohle určitě není pohádka pro děti. Po všech rodinných animovaných pohádkách co jsem viděl, je tohle příjemné osvěžení. ()

Astaroth12

Veľmi slabučký animák,keď pri polovici filmu zaznelo THE END tak som si vydýchol že konečne to utrpenie skončilo ale nie pokračovalo to ešte asi 40min.Strašne divný humor,ktorý ma vobec neoslovil.Hádam tri krát som sa zasmial a to si myslím že je dosť málo.Animácia bola neskutočné zlá a tej trápnosti som v animáku už dlho nevidel.Už len dodám,Že tento film je čistá vykrádačka na iné filmy tzv.veľmi zlá paródia. ()

Kryton

A co jste od Herbiga čekali? Vall-Iho? Nebo snad Toy story? Já přesně věděl co jsem mohl očekávat a to jsem dostal. Porci dospělácky prasáckého animáku , kde hlavní roli má Herbig. Tolik naražek na sex jen tak neuvidíte. Mimochodem česká verze je luxusní a dokonce ponechali , že Sissi mluví chlap. Takhle mě dlouho žádny animák nepobavil. I přesto , že některé scény se jen opakovaly a dost scén bylo trapných. Na tento animák nenechte dívat děti. ()

Rosana

Tak to byla dobrá krávovina. Musím říct, že scnénářem mi film připomínal klasického Schrecka 1. Humor byl vulgární, průhledný a prvoplánovitý. Musím ale říct, že i přes stupidnost filmu stojí za to se na něj podívat. Budete mít na co vzpomínat! ()

mysiak

Jednoznačne najhoršia 3D rozprávka akú som kedy videl..a to jej predloha - hrané skeče bol fenomálne...decká nebudú chápať...a zas starší nebudú poznať...hrôza tí Nemci ()

corona

Z komentárov som sa dozvedela, že inteligentní ľudia a milovníci historickej reality sa filmu majú vyhnúť oblúkom. To, že som blbec snáď rozchodím, o Elizabeth Bavorskej som prečítala asi všetko čo sa dá v slovenských knižniciach zohnať a na filme som sa super pobavila. Je to mierne fekálna paródia a je dobre, že si Rakúšania zo svojej histórie dokážu urobiť srandu, veď kde môžete vidieť odkazy na Moulin Rouge, Scratyho, Jacka Sparowa, King Konga a Marylin Monroe. Čo bol ale problém a film s tým nemal nič spoločné, bolo jeho zaradenie ráno v detskom bloku na veľkonočný pondelok, veď čo je animované je predsa pre deti, však Markíza? ()

JohnRambo

Niekedy vyzneli vtipy až násilne vtipne a téma Zmluva s diablom nebola moc originálna ale celkový dojem z gagov bol vynikajúci. Niektoré pasáže...no comment. :) Nezabudnuteľná hláška: EXPLOSION OF THE FRUIT BALLOON! ()

Zbyisek

Ale jo, rozhodně jsem se pobavil a zasmál. Některé vtípky jsou skutečně povedené. Každou chvíli nějaká parodie na nejrůznější věci (třeba na pobřežní hlídku, GPS a mnohé další...). Zkrátka taková šílená animovaná šílenost pro dospělé. Škoda jen, že se místy objevovala krátkodobá nuda (hlavně v záběru) a vtípky sklouzávaly do trapnosti. Přesto myslím, že na tento film pro jeho bláznivost hned tak nezapomenu. ()

enjoi

Sissi a Yetti sázejí pouze na místy až trapný fekál humor a s takovou velkou díru do filmové historie neuděláte. V žádném případě se nejedná o takový nářez jako v případě Terkela. Dejte si v průběhu tak pět piv a pobavíte se. Jinak ne. 50 % ()

C0r0ner

Sice to bylo katastrofálně zanimované a vlastně to i byla šílená sračka, ale díky příjemné stopáži a překvapivě hodně slušné vtipnosti se na to dalo dobře koukat a i se u toho bavit. Strašně mi to připomnělo Terkela a Cestu na Měsíc, protože to svým stylem bylo téměř identické (vyjma krkání a nadávání). Stupidní blbost, ale na to mě užije. 75% ()

destroy83

Další německé překvapení, tentokrát na poli 3D animace a to celovečerním snímkem Lissi und der wilde Kaiser. Dílko divákovi předhazuje jednoduchý děj nabitý ujetým humorem a pořádnou porcí sexuálních narážek, kde Yetti žijící v Himalájích uzavírá smlouvu s ďáblem, aby se vyhnul peklu. Ďáblovi musí přivést nejkrásnější dívku, kterou není nikdo jiný než slavná císařovna Sissi. Yetti císařovnu unese a po jeho stopách se kromě císaře Franze vydávají i dva dementní lovci. Film, jak jsem již zmínil, stojí především na ujetém humoru, který místy bohužel působí více než trapně. Ale na druhou stranu některé vtípky jsou opravdu vymazlené a animace je na slušné úrovni. Pokud dokážete překousnout řadu sexistických narážek a silně zparodovanou císařovnu s chlapským hlasem (já s tím problém neměl), tak se celkem dobře pobavíte. Mě se líbilo na tři hvězdy. ()

mortak

Německý kabaret se snaží dobýt animovaný film. Jenže zakouřené sklepy čpící alkoholem a levnou láskou mu svědčí daleko více než aseptické kinosály vyžadující rodinnou zábavu, nehledě na to, že to není to nejlepší vývozní zboží. Na druhou stranu, když to porovnám se Zdeňkem Troškou, je Sissi pořád o několik pater výše, vtipy lítají na všechny strany, většina z nich je sice vousatá a provařená, ale přesto se tu najde ještě mnoho těch dobrých. A u kabaretu na animaci nehleď. ()

stOKYi

Pár dobrých vtipov sa tam objavilo a ja som sa dokonca aj samovoľne zasmial. Ale celkovému hodnoteniu odoberá hviezdičky ten fakt, že väčšina vtipov je už okukaných, trápnych dej je o ničom a stred filmu bol neskutočne nudný. Sexuálne "vtipy".. no jeden trapas. ()