Moje léto lásky

• Velká Británie My Summer of Love (více)

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes prvotní obavy z jejich rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav. (Intersonic)

mcleod

Příběh dvou holek s životem bez jasného smyslu a chlapíka s velmi povrchní vírou. Holky se do sebe zblázní, pak se brutálním způsobem rozejdou, z chlapíka se opět stane násilník. Nic moc, v celém filmu není nic opravdu zajímavého, naopak je plný až nepříjemně často se opakujících motivů, které se ne výjimečně blíží pojmu klišé. Ocenit (aspoň trochu) je nutné atmosféru filmu, zobrazení krásné anglické krajiny a dost dobrých hereček v hlavních rolích. ()

Collossus

Velmi zajímavý film.Čekal jsem něco totálně odlišného, nakonec jsem dostal film o dvou holčinách, z nichž jedna se ztratila ve svém životě a chtěla najít u druhé pomoc.Ta se chtěla jen bavit. Konec je možná dost zvláštní a mně úplně nevyhovuje, ale je v něm cosi..hmm..koukněte se sami.. ()

zuza99

Psycho. To film vystihuje asi nejvíc. V půlce filmu jsem myslela, že uběhlo tak deset minut a to se tam nic zvláštního nestalo. Zato pak se to rozjelo. Obě dvě hlavní postavy hrály neskutečně výborně. Takový zvláštně poklidný film a na druhou stranu docela psycho. Sadie mě fakt dostala. Hezky natočený, zajímavá kamera a světlo. Nikdy bych si nespojila Edith Piaf s takovým filmem, ale fakt to pasovalo. A ještě mě napadlo, že ve filmu moc nemusím lesbickou lásku, ale tady to bylo přirozený a milý. ()

catherinka

Hlavní hrdinky mi byly příšerně nesympatické a navíc mi už po deseti minutách bylo jasné, jak bude film pokračovat i jak skončí. Díky oslavným výkřikům, které se na mě valily ze všech stran jsem čekala něco jiného (lepšího) a hodně mě to zklamalo. ()

Hanys_

Ikdyž vidět polonahou Emily Blunt se nepoštěstí každý den, tak My Summer of Love mě díky tomu svému hodně divnému ději moc neoslovilo. 4.5/10 ()

adam9

Very impressive! Emily Blunt jsem si "krutě" oblíbil, a tak jsem musel po pár filmech zkouknout i její prvotinu a ta snad nemohla dopadnout lépe. Roli sehrála úžasně a zatímco pro ni (Tamsin) to bylo jen sladce okořeněné léto, se sice výjimečnou holkou, leč stále jen perfektně strávené léto, tak pro Monu přesným opakem. Hodně se mi líbí komentář od Charlosiny, která vlastně víceméně vše, co jsem o tomto snímku chtěl napsat, napsala za mě. ()

aquiver

Pawlikowski a jeho umělecký komorní příběh dvou dívek. Hodně silná poetika, originalita, pozvolná dynamika. Moje léto lásky sice ještě není tak vybroušené jako následující režisérovy projekty, ze kterých se mi nejvíc líbila Studená válka, ale už zde se ukazuje, jak velký tvůrce ho natočil a napsal. 80 % ()

DannyBoy80

No trochu to plyne odnikud nikam. Film o jedné letní lásce, sice lesbické. Zajímavou postavou je zmagořilý bratr. Jinak to nemá moc co nabídnout. Krom hrátek rozmazlené slečny, která si místo panenek hraje s lidmi. ()

bloodcountes

Když tady tak čtu ty komentáře, mám dojem, že jsem se dívala na jinej film nebo že jsem se na něj dívala po ráně kladivem do hlavy. Každopádně jsem tam nic atmosférického, tajemného, vášnivého ani jinak zajímavého či dokonce úchvatného atd. atd nepostřehla. Když si tak čtu oficiální text distributora, musím se smát jak je totálně předimenzovaný. Viděla jsem nádhernou Emily. To ano. Za ní a za Piaf dám dvě hvězdy.( Koment, s kterým od půlky do konce souhlasim, od Morien to celkem vystihuje.) ()

Mikino00

Letní romance s trochu výstředním tématem, nic víc, nic míň. Za zmínku ale stojí překrásná Emily Blunt, hlavně kvůli ní hodnotím tak "vysoko". ()

KM Phoenix

Chlast, cigára, lesbické techtle, náboženský fanatismus a k tomu pěkné záběry vřesovišť. Film, který mne překvapil tím, že nebyl tak špatný jak jsem od něj čekal. Ale ani jedna postava mi nebyla sympatická, ani mne nezaujala natolik, aby mne nějak extra trápilo co se s ní stane. Jedna prostší a naivnější, jedna okázale nadřazená a manipulativní no a zbytek jsou čistě jenom stafáž i když se tvůrce snaží nás převědčit o opaku. Vyústění také nikoho ani nemůže překvapit, to už ostatně naznačuje název i zvolený časový rámec, takže na závěr jsme postaveni na konec léta a všechny ty neodvratné změny, které ho provází. Celkově dávám horší 3*, s tím že jsem očekával lepší 1* přínejlepším horší 2*. Ti co ujíždějí na lechtivých vztazích dospívajících děvčat si mohou přidat ještě jednu * navíc. ()

Marys

Veľmi čudný film s odpornou hlavnou herečkou a nepochopeným záverom, ktorý v mojich očiach nezachránili ani niekoľkonásobne odhalené krivky Emily Blunt. Možno sa len netrafil do môjho psychického rozpoloženia, skôr si ale myslím, že sme si navzájom skrátka nesadli. ()

mira007

Pomalý letní příběh dvou dívek jejichž vztah překročí hranice kamarádství. Atmosféra parného léta číší snad i z titulků, ale jinak je to takový lehce nezávislý film se zajímavou pointou. Trocha erotična, trocha hledání vzrušení v nudném životě jako útěk z rodin obou aktérek. ()

Vazbič

Zajímavý snímek, rozhodně nic pro rozmazlené romantiky. U tohoto filmu by mohli zjistit, že život je ve skutečností hnusný zlý pes, který nejen štěká, ale i kouše. ()