Moje léto lásky

• Velká Británie My Summer of Love (více)

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a přes prvotní obavy z jejich rozdílných povah a zázemí, přerostl jejich vztah do vzájemné fascinace a přitažlivosti. Opojná romance dvou žen, jejich vzájemná zničující posedlost, boj za lásku a víru v ní, ve společnosti, pro kterou je to nemožné. Bezprostřední, neobyčejný a tajemný příběh ozvláštňuje půvabné herecké obsazení obou hlavních postav. (Intersonic)

dr.Orlok

Příběh dvou dívek, jejichž vztah překročí práh obyčejného přátelství, se odvíjí v maloměstském Yorkshiru. Přirovnání k naládě Smrti panen docela sedí. Oproti tomu je Moje léto lásky syrovější ( také díky dokumentární kameře). Neznámě herečky jsou ve svých rolích výborné, více mně uchvátila Nathalie Press, která má v sobě takové nepopsatelné kouzlo. Rozhodoval jsem se mezi silnými 4* nebo slabšími 5*.Takový snímek se ale jen tak nevidí, takže ***** ()

Remedy

Výborné drama s velmi dobrými hlavními představitelkami. Celá ta atmosféra "zapadákova" je navíc zvláštním způsobem přitažlivá a zároveň je skvělým podkladem pro samotný příběh. Hudební doprovod pasuje vskutku přesně, takže "My Summer of Love" lze nazvat půvabným, nezávislým a povedeným snímkem. 85% ()

PogoJoe

Krásný film. Místy vtipný, místy dramatický. Se spoustou výborně natočených scén. Kouzelný, originální, skvěle natočený. Půvabně krásné hlavní představitelky, výborně zahrané, pozitivní. Padnoucí, dobře vybraná hudba. Má to charisma. Mně se to moc líbilo. | Režie: *****, Scénář: *****, Herci: *****, Hudba: ****, Výprava: *****, Kamera: ***** ()

hygienik

Mňa tie lesbické filmy nejak priťahujú a skoro vždy som sklamaný a tak to bolo aj dnes. To čo ma na tomto sub žánri fascinuje je dobrá psychologická analýza, vyrovnávanie sa so sebou a s okolím. To tu síce bolo naznačené a ku koncu aj zaujímavo rozpracované, s koncom podľa môjho gusta. Ale 3/4 filmu boli prázdne pseudodialógy zasadené do letnej "smutnej idylky" s nevyužitým potenciálom bočných epizód (málo presvedčivá línia s kresťanskými fanatikmi, dievča, ktoré klame svojej priateľke a pritom tvrdí, že ju miluje, príbuzní týchto dvoch dievčat, ktorí nevedia a v horšom prípade sa ani nezaujímajú o to, čo sa s nimi deje, experimenty s drogami). Lepšie filmy s rovnakou témou: Naissance des pieuvres, Heavenly creatures, Fucking Amal, Truth about Jane Zaujímavý komentár: Morien ()

Tygrys

My Summer Of Love, aneb co jiného mají dělat dvě celkem sympatické, nikým nemilované, nudící se, téměř dospělé holky v parném létě na anglickém venkově. ()

Frenegonda

Taková anglická letní pohoda... doporučuju pustit si v originále. jinak nevynikne to krásný nářeči North Yorkshiru... a to myslim vážně Ono se tam mluví trochu jinak než v Londýně:-D ()

Violeta

Na Moje léto lásky jsem si vzpomněla dneska, když nám k tanci a poslechu hráli Goldfrapp - jejich Lovely Head je totiž právě ten song, který filmu dodává tu tíživou a naléhavou atmosféru. A přitom tak brutálně svobodnou. Pamatuju si tohle: dvě kukačky něco hledaly a našly sebe - to bylo milý. Lovely Head – stačí pustit si po nějaké době trailer a lítáte v tom znovu. A Paddy Considine – Co takhle k pěkné kostkované košili Prestižky? Bože, jestli existuje antichlap, pak je to Paddy Considine v roli Phila. ()

Gee.Rocks

Film plný protikladů, vtipný i šokující, bláznivý a zvláštní. Emily Blunt se v této roli opět předvedla. Moje léto lásky je o tom, že cit, ať je jakýkoliv, jde z jedné strany vždycky víc. ()

1frida2

Dvojku jsem dala jen za Emily Blunt. Krásnou a magickou. Co se týče příběhu...hmmm, bezprostřední, tajemný a neobyčejný? Tak to jsem viděla něco úplně jiného. S tím si na mě nepříjdete. ()

Wormboy

Nie zle, ale v podstate ide len o dalsiu variaciu niekolkokrat videneho pribehu lasky, pricom podobne svedske Fucking Amal bolo podstatne lepsie. ()

Riley

Tyhle nezávislá dramata je občas velmi těžké posoudit. Film nebyl dle mého názoru dotažen k dokonalosti, ale byl zajímavý, strašně zajímavý - otázka je, jestli i něco víc než to. Ale ta věčná kombinace růžové, oranžové a červené mě vážně iritovala. 60% ()

dr.fish

Se holky takhle jednou potkají na venkově. Jedna je hrozně sama, brácha se propadl do náboženské sekty. A ta druhá se hrozně nudí, má velký dům a bohaté rodiče. Tak se dají dohromady. A je z toho přátelství atd. Tenhle film je takovou nezávislo britskou klasikou, alespoň pro mne. 75% ()

fantoci

Nacházíme se v jednom zapadlém městečku kdesi v Yorkshiru. Sledujeme dramatický příběh o rodícím se vztahu mezi dvěma šestnáctiletými dívkami, chudou Monou a bohatou Tamsin. Od počátku vztah nerovný. Trochu příběh může připomínat film Nebeská stvoření. Snímek zajisté není a nebude komečním trhákem, ale své diváky si najde. ()

_DAVE_

Vcelku zajimavy pribeh o jedne na prvni pohled velke a taky nezvykle lasce ktera se pozdeji vyjevi jako falesna a frustrujici. ()

TO

Takže zase lesbičky, a tentokrát navíc i náboženství. Poměrně malý, jednoduchý film v evropském nezávislém stylu. Je dost dobrý, ale jsou i lepší lesbická dramata. ()

Cushing

Pěkný letní filmek, žádná hloubka, ale kdo ji v létě potřebuje? Snímek o té, která lhala; o tom, který si nalhával; a o té, co mluvila pravdu. ()

asirtes

Moje letné kino-úlety 2006. Holt dilema. Votrieť sa medzi Emily Blunt a Natalie Press, alebo len medzi Emily Blunt? ()

Mytologie

Zvláštní psychologický film se spoustou možných interpretací a pocitů. Můžete u něj meditovat, počítat love nebo se dát k nějaké sektě... ()