Schopný lupič Miles Logan ukradne vzácný diamant za sedmnáct milionů dolarů, je ale zrazen šéfem bandy Deaconem, který se ho chce zmocnit sám. Po zuřivém souboji se Milesovi podaří ukrýt drahokam ve větracím potrubí rozestavěné budovy, je však zatčen a stráví dva roky ve vězení. Po propuštění zjistí, že budova nyní slouží jako policejní centrála. Po několika neúspěšných pokusech proniknout dovnitř se přestrojí za policistu a náhodou je považován za novou posilu oddělení loupeží. Je přidělen jako parťák mladému Carlsonovi a vyslán do terénu. Díky zkušenostem z oboru se mu podaří odhalit majitele obchodu s autodíly, který se pokusí fingovat krádež, a stejně úspěšně zasáhne při přepadení samoobsluhy, které spáchá jeho bývalý parťák Tulley. Úspěchy však mají nečekané důsledky. Je jmenován šéfem oddělení loupeží. Když se mu konečně podaří dostat se k potrubí, zjistí, že bylo zatopeno a voda diamant odnesla. Začne po něm pátrat, což vede k řadě nečekaných komplikací. Objeví se zrádný Deacon a Carlson náhodou zjistí, že v Milesových papírech něco nesouhlasí. Lupiči nezbude než mladému parťákovi namluvit, že je z oddělení vnitřních záležitostí. Při následné akci vzbudí i šéfovo podezření. Ten se však domnívá, že Miles pracuje pro FBI. Ačkoli se zdá, že horší už to být nemůže, záhy Miles zjistí, že opak je pravdou. (TV Nova)

fimler

Miluju tenhle film pouštím si ho vždy, když jsem nemocný zvedne mi náladu ne kvůli tomu, že se tam směju, ale kvůli tomu, že to má tak super příběh.Martin Lawrence tam předvedl svůj nejlepší výkon, jeho mám taky hrozně rád.Je tam hodně dobrých vtípků při, kterých se tak usměji a konečně za dlouhou dobu film u, kterého jsem se vůbec nenudil.Film Fakjů pane učiteli docela dost okopíroval Modrý blesk jenomže to bylo v lepším podání a ve školním prostředí zrovna, když začínal školní rok tak se není čemu divit .Nemůžu si ho prostě vynachválit!Možná to je moc, ale Modrý blesk má u mě plných 100% a 5*! ()

Aklain

Ono to nebylo zas az tak spatny.. Martin Lawrence hraje prekvapive dobre a humor je taky na urovni.. akorat trochu osolit a mohlo to byt lepsi.. ()

maestrotatum

Štandardná komédia výrazná svojím tradičným humorom Martina Lawrenca v jeho typickej úlohe. Ak niekto potrebuje vyčistiť hlavu, len tak si sadnúť k obrazovke a nad ničím nerozmýšlať tak Modrý blesk je rozhodne tým správnym adeptom. Oproti iným komédiám M.L. má táto očosi viac svetlých a vtipných chvíľok ale aj tak dosahuje len hodnotu príjemnej komédie. [60%]. No a tiež je to kúsok nostalgie z môjho detstva :) ()

bigboss_

Raz vidieť, zasmiať sa a ísť ďalej. Motív s diamantom ukrytým na policajnej stanici a falošný černošský detektív je celkom originálny a miestami zábavný. Ako vravím na prvýkrát zábavné no pri opätovnom sledovaní by to už nemuselo dopadnúť dobre. ()

djcremo

Námet celkom dobrý, aj potenciál by s toho mohol byť celkom dobrý, keby to celé nestálo a nepadalo na Martinovi Lawrence. Niektoré pokusy o vtip sa mi zdali občas aj trápne, ale ako celok to ujde tak na jedno pozretie. ()

CrashONE

Film pobavil asi hlavně díky Lawrencovi na kterém celý film stál. Podívaná je to dobrá, ale spíš taková normální Americká komedie. 60% kvůli mému oblíbenci Lawrencoci. ()

morepower

Ani nevím proč, ale tahle blbina mi přirostla k srdci. Nikdy jsem nebyl fanda bláznivejch komedií, ale ty gagy mě prostě dycky odbouraj. Pokud čekáte popcornovou jednohubku, budete určitě spokojený. Pokud čekáté chytrý humor, tak se moc nepomějete. Tak to prostě je. ()

brasek

Modrý blesk je jeden z nemnohých snímkov komediálneho charakteru, z ktorého si pozriem minimálne pár scén, ktoré mi aj po rokoch utkveli v pamäti. ()

Adoshek

Pohodová, humorná komedie s vtipným M. Lawrencem, která neurazí, ale není ničím převratná. Na oddechové nedělní odpoledne, proč ne..... ? ()

Kašák

Ale jo, dá se...Martina Lawrence mám rád, stejně jako v Mizerech a Není co ztratit mi prostě sedl...Nenudil jsem se, večer v televizi ideální oddychovka.. ()

Chlo0opek

Martin Lawrence mi přijde čím dál víc sympatičtější. Nápad s ukradeným diamantem, který je schovaný na místě budoucí policejní stanice a posléze jeho dobývání zpět, je také zajímavý. A už dlouho sem nedal 4*, tak proč je právě tomuto filmu nedat. Bavil jsem se u něj - mělo to dokonce i nějaký nápad. ()