Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

emo

Geniálna pecka, ktorej sa vyrovná fakt asi len Ryan... Krásny a uveriteľný príbeh dvoch bratov počas Kórejskej vojny, pôsobí vďaka skvelej réžii Je-gyu Kanga skutočne sugestívnym dojmom. JANG Dong-kun a Won Bin v úlohe bratov predvádzajú excelentné výkony. Tragika príbehu, jeho gradovanie a osudové vyústenie silne evokujú spomienky na Wooovho KILLERa. ()

Maty85

Tak tohle bylo hodně dobrý no, zejména bojové akce neměly chybu. Celkově nekompromisní a dojemný snímek. ()

Icefist

Dlouho jsem neviděl tak nekompromisní a naturalistický válečný snímek. Podobné filmy vznikají ve slušném množství, ale v podání jihokorejců to má prostě něco do sebe. Příběh je uvěřitelný a diváka táhne, vůbec vám nepřijde, že stopáž čítá bezmála dvě a půl hodiny. K vykreslení postav také nemám větší námitky. Takže proč ne. 80 % Oblíbená část- proměna jednotky po návštěvě vesnice se studnou ()

gambit

První část, kde je neumě ukázáno, jak se dva bratři neuvěřitelně milují mě málem odradila. Pak ale příde první bojová scéna a nastalo nadšení. Další bojová scéna- pěkný. Další bojová scéna- to už sem někde viděl... Další- bože, to je nuda! Střelba, výbuchy, roztřesená kamera a chaotická akce, pořád to samý a vůbec žádny originální prvek. Pak ještě příjde mnoho a mnoho rádoby dojemných scén a konečně titulky. Srovnáni s Ryanem je chyba, tenle film mu nesahá ani po kolena. ()

panda.uo

další film co by byl znehodnocen dabingem!! viděl jsem ho v Korejštině s anglickými tytulky. A na konci i slza ukápla, když se bratři po letech shledáji :( ()

Splasher

Velkofilm se vším všudy. Tedy film, který má i svá velká negativa. Patetičnost byla pro mě asi tím největším negativem (zvlášť, když byla multiplikována českým dabingem). ()

danliofer

Tu čtvrtou hvězdičku ale jen kvůli velmi dobře nafilmovaným válečným scénám. Příběh byl jinak laděn tak moc do limonádova a smyčce se snažily vytlačit z diváka slzu tak vehementně, že jsem zvažovala, zdali to vůbec dokoukám... ()

hans500

Zajímavý snímek, ale kdyby bylo méně akce a byl větší důraz na scénář (který je skvělý) a byla by trochu zkrácená stopáž, nejspíš by hodnocení bylo 5*. Herecké výkony jsou perfektní a režie taky. Hudba je výborná. Hodně dobré 4*. ()

Doudis19

Velkolepý válečný spektátl z Jižní Koreje, který svou formou i množstvím scén nutících k pláči nejvíce připomíná Spielbergova Ryana. Drsné bitvy plné krve a špíny, v slzách pronášená životní moudra, hrdinství jednotlivců na pokraji únosnosti lidského chápání, to vše na pozadí příběhu nučenně odvedených bratrů, kteří uprostřed bitevního pole hledají nejen jeden druhého, ale především každý sám sebe. ()

Cedr

Příliš průhledného patosu sráží naprosto dokonale zpracované bojové scény. Možná tedy až na nepříliš povedená CGI letadla, ale to se dá roku 2004 snadno odpustit. Co se odpustit nedá je okatá a přehnaná hra na city diváka. Co se týče "válečných" kvalit, Brotherhood of War je velmi vysoko a může se hrdě podívat do očí i velké vietnamské trojce (Full Metal Jacket, Platoon, Apocalypse Now). ()

farmnf

Film patrně s obrovským rozpočtem. Technicky zcela bravurně zvládnutý. Vojín Ryan je něžný proti tomu, co za masakry tam uvidíte. Přesto mi příběh nějak nehrál. Zvlášť závěr. O korejskou válku se zajímám již asi 20 let a je tam bohužel dost pravdy. Když byl dobyt komunisty Soul, bylo obyvatelstvo komunizováno a to i dávkami obilí, následně bylo  jihokorejci vražděno, když ho dobyli zpět. To je zásadní zápletka toho filmu. Taky je smutná pravda to, že odvody na jihu byli organizovány násilně. Obyvatelé byli zmateni, nevěděli o co jde. Tedy až po tu scénu, kdy hlavní hrdina umlátí šutrem jihokorejskéhoi důstojníka bych to bral. Dál ten děj skřípe, viz flanker.27. ()

senor

Ne, ne a ne. A já sem se na to tak těšil. Nicméně velké očekávání vystřídalo velké zklamání. Z vašich recenzí jsem si myslel, že to bude něco jako ZVR, ale po korejsku, bez amerického patosu. Ale to sem ještě netušil co to je korejský patos. Všichni herci naprosto strašně přehrávají, chvílemi sem si to pletl s nějakou hongkongskou produkcí. Zápletka je docela jasná, i když tak chatrná že film neudrží pohromadě. Dva bratři jsou vrženi doprostřed válečného konfliktu (1950) a z toho staršího se jakoby mávnutím proutku stává válečná mašina vlastně jen proto, aby mohl osvobodit svého mladšího bratra. Ačkoliv se měli zprvu strašně rádi, vzniká mezi nimi rozpor, teda hlavně ten mladý je na toho staršího řádně nakrktnutý, protože si myslí že mu jde jen o metály. Bratr mu to sice tolikrát vysvětlí, až nám jde hlava kolem, ovšem scéna kdy to konečně pochopí i mladší bratr nepřináší konečně úlevu, ale naopak je asi vůbec nejhorší na celém filmu (tedy u mě vyloudila uchechtnutí a něco ve smyslu „No to snad už je moc“). Vojín Ryan se mi sice zas až tak moc nelíbil, ale pořád to byla velmi dobrá zábava, a ten americký patos někdy není na škodu. Tohle mě přišlo jako vykrádačka amerických starých válečných filmů. Úvodních patnáct minut Ryana je naprosto realistická válečná řežba, a ačkoliv to diváci ocenili, byli jistě rádi když konečně skončila. Poté se Spielberg věnoval již spíše dávkovaným a dobře odměřeným porcím napětí a emocí. Tady je to všechno splácané dohromady. Válečná řežba je tu několikrát a emoce jsou tu bohužel v dávkách těžko snesitelných. Sice jsou boje zachyceny velmi dobře, ale nemyslím si že by to bylo nějak velké umění, když se tvůrci mohli inspirovat právě v Ryanovi, takže nechávají diváka trochu netečným. Cákance krve na kameře byly docela chytrý nápad v Ryanovi, ale to se proboha nesmělo už nikde jinde objevit. To jako abychom si procítili válku na vlastní kůži, že máme jakoby na stínítku televizoru krev? – to je přece blušit. Jo a hudba vzácně korespondovala s celým filmem. Byla asi nejhorší co jsem za poslední roky ve filmu slyšel. Všichni ste mě dost naštvali, měl sem o vás lepší mínění. ()

LordSnape

Nemám rád válečné filmy, ale tohle mi nějak sedlo. Korejci prostě umí. Film narozdíl od jiných blábolů nepodsouvá jednu válečnou bitku za druhou, ale soustředí se hlavně na příběh, který je opravdu silný. Bravo. ()

adams89

"Korejská válka nikdy nebyla zfilmována tak velkolepě", tak zní hlavní heslo tohoto jihokorejského válečného filmu. No, abych řekl pravdu, ono moc filmů o válce v Korey není, takže konkurenci příliš Pouta války nemají. Ono co se týče válečných filmů vůbec, tak ty se spíše odehrávají za druhé světové války nebo ve Vietnamu, který korejskou válku tak trochu zastiňuje. Kvalita filmu je už však dobrá, ne-li vynikající! Měl jsem možnost ho shlédnout v původním znění v korejštině a řeknu vám, než si na ni Evropan jako třeba já zvykne, nějakých pár minut to trvá... ale o to více je pak díky ní zážitek z filmu intenzivnější! A zážitek z filmu jsem skutečně měl velký! Mírumilovný začátek se rychle mění ve válečná krvavá jatka, podaná až na samé hranici únosnosti (z podmínek v polní nemocnici obklíčené jihokorejské jednotky se mi opravdu dělalo chvílemi nevolno). Snímek výborně chronologicky zachycuje celý rok korejského konfliktu z pohledu dvou bratrů a můžeme tu dobře vidět i hrůzná zacházení s nevinnými lidmi, ať už ze strany Severu či ze strany Jihu. Musím ještě zmínit, že veškeré akční scény jsou na velmi dobré úrovni - třeba na noční protiútok jihokorejců na začátku se vážně dobře dívá. Jediné malé negativum vidím v příběhu obou bratrů ke konci filmu, který mě začínal pomalu nudit. Jinak je ale tento film skvělá volba pro milovníky válečných filmů a nejenom pro ně.90% ()

Blacks

Nevim, nevim, celou dobu se mi to líbilo, ale ten závěr mi přišel dojemný tak nějak víc než by měl a poslední bitva a počínání mladšího z bratrů, když zmlátil polovinu severokorejské armády taky na dojmu nepřidalo. Jinak ale velmi dobré. ()

ivan_drago

Válka je svinstvo a v tomto filmu tomu není jinak... Skvělé aranžmá válečných scén, trocha toho dramatu, mírné citové vydírání na konci filmu a nekonečná jatka na bitevním poli... Válečné scény místy působí mírně zmateně, nicméně svojí surovostí, kamera jentak neuhne před nějakým tím ustřeleným údem, si nezadá např. s takovým vojínem Ryanem, jemuž se podobá i díky podobnému schématu vyprávění. Je neuvěřitelné jak se při všech těch hrůzách stane z člověka normálního magor, co přestane rozlišovat mezi realitou a prachsprostým vražděním, smutné je, že když ho z toho ta bratrská láska vytrhne, tak už je pozdě. ()

Jizni Tlapa

Tohle není klasická válečárna. V podstatě jde o vztahové napětí zasazené do válečné zóny. V tom je to právě originální a koukatelné. Korejci a jejich filmová tvorba se pro mě už stává zárukou kvality.. pěkné pokoukání s přetaženou stopáží a nepředvídatelným zakončením.. ()

uhlajz

Škoda posledních asi 20 minut. Do té doby úžasný válečný film ve skvělém tempu byl náhle uťat a přešel do kýče. Nebýt tohoto konce, tak jasných 5 hvězd. ()

Raven0

Jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem měl možnost vidět. Spousta amerických filmů podobného ražení nedosahuje kvalit tohoto dílka. Vše je tak realistické až to bere dech. Válečné scény jsou výborné a opravdu s ničím se nepářou. Jen škoda posledních dvaceti minut, kdy mi příběh přišel mírně přitažený za vlasy. Ale to nemění nic na tom, že v rámci svého žánru je tento film absolutní špičkou. ()