Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Caszidy

Dáte si pangalaktický megacloumák namíchaný prezidentem galaxie Zafodem Bíblbroxem, jenž unesl sám sebe ve vesmírné lodi, která letí na nepravděpodobnostní pohon? Já jich měl pět literárních a k tomu jednomu filmovému bych další ocenil. Filmová adaptace kultovního díla Douglase Adamse se vydařila nad má očekávání. Vždy jsem si říkal, že adamsových pět dílů Stopaře je naprosto nezfilmovatelných, ale vzhledem k tomu, že se osobně podílel na scénáři, vzhledem k vynikajícímu a přesně padnoucímu obsazení (Martin Freeman v roli Arthura Denta a především Mos Def v roli Forda), vzhledem k nádhernému vizuálnímu ztvárnění samotného průvodce, jenž by s přehledem strčil do kapsy veškerou designérskou produkci firmy Apple (znak stopování v planetce s prstencem, kráásný nápis NEPROPADEJTE PANICE na zadní straně a hlavně nádherné interface animace), vzhledem k dokonale převedenému maniodepresivnímu Marvinovi a vzhledem k třešničce na dortu v podobě Billa Nighyho jako jednoho ze stavitelů světů se filmové zpracování opravdu velice povedlo. Ač jsem se u něj nenasmál tolik jako u knih, přece jen bych se rád vydal do Restaurace na konci vesmíru, jelikož nám pozemšťanům vždy rychle vyhládne. ()

maseer2

intergalaktický hyperprostorový nářez - dvouhlavý prezident galaxie, maniodepresivní robot, Země na zakázku, 42, ... !!! bohužel ale také pár slabších chvilek, u kterých jsem se poněkud nudil.. ve výsledku slabší 4* ()

Beast

Neuvěřitelně dobře udělaná adaptace téměř "nenatočitelné" knihy. Vtipné a bláznívé a přesto neuvěřitelně silné a hluboké - skoro jako kniha. Dlouho jsem se v kině tak dobře nebavil. ()

bouncer

Knižní předloze a dokonce ani seriálu nesahá ani po...po ručník. Ale přesto, když přivřu oči, tak se to překousnout dá a jako film to není špatné. Prostě jen to mohlo (a hlavně mělo) být MNOHEM lepší. 42 rulezz. ()

adamo_znk

Do kina jsem šel s představou inteligentní kultovní anglické srandy a částečně se mi jí dostalo. Na druhou stranu mi některé situace přišly malinko hloupé, stejně jako styl humoru v některých částech. Bude to asi hlavně neznalostí knižní předlohy. Jako plus musím uvést plejádu vynikajících herců, v čele s frajerem Samem Rockwellem jako prezidentem galaxie. Melancholický robot je taky fajn, ale jinak mě film přišel dost překomplikovaný a ztrácel jsem se v něm. Holt asi nemám ten správný smysl pro humor ()

moviesfan

Tento dobrodružný film mne nenadchl. Sice mám tento žánr rád, ale není to příliš zábavné a děj také není nic extra. Jakoby celý film šel mimo mě a já ho jen nepřítomně pozoroval. Abych nebyl zase tak kritický, tak musím uznat, že humor je decentní a ne vždy špatný. Několikrát se mi úsměv vytvořil. Mladší publikum bude spokojeno. Já zase tak moc ne. ()

JohnCZ

Když jsem Stopaře viděl poprvé, nehorázně jsem se bavil a smál. Poté jsem si přečetl skvělou knižní předlohu. A poté jsem si znova pustil film a... přišel mi takový nemastný neslaný. Oproti knize je to hodně zkrácené, avšak stále napěchované vtipem. A minimálně kvůli dokonale natočené pasáži s vorvaněm a květináčem petunií doporučuju film zkouknout. Paradoxně se mi film líbil více s dabingem, než v původní verzi. V češtině je hlas vypravěče mnohem trefnější. ()

Torision

V první řadě se přidávám k těm, co knihu četli (dokonce všech pět dílů). Na jednu stranu musím říct, že se mi technická stránka věci byla dost příjemná, ať už to byli Vogoni, Marvin, vesmírný lodě nebo celkový prostředí, další plus je za dost věrný držení se předlohy. Film ale hodně shazuje komediální neschopnost hlavních představitelů, který jsem prostě neskousnul (snad až na Sama Rockwella). ()

Ajinka126

Pouštím si to, když je mi nejvíc smutno, nebo jsem nemocná. Léčí to. Vážně. Do not panic. PS: ano, kniha je lepší. ()

Tryskomyš

No tak tohle je dost dvojaký film. Na jednu stranu je to absolutní blbost, že se na to skoro nedá dívat. Tak trochu ujeťárna. Aneb, jak řekl můj manžel ,,Tak tohle se snad nemůže líbit ani tobě,,. A na druhou stranu má spoustu zajímavých efektů, celkem schopný příběh a na konci zajímavé poučení. ()

Kryton

Pro mě je to opravdu nadmíru dobrá scifi komedie. Viděl jsem i seriál, který byl více v duchu Monty Python. I tak každopádně opravdu vtipné a kouzelné. Robot neměl chybu. ()

kikuka

..a ***, ak pozerane z DVD/VHS doma z gauca..veci, ktore ma v kine priam ubijali a klali mi oci, su v mensom velmi dobre znesitelne a neprekaza ani rozbitost a nedotiahnutost napadom, ktorych je neurekom..vlastne, Hitchhiker´s Guide to the Galaxy je jedna elka makovica a napady su zrniecka maku..nikdy neviete, ktore.. .. .. ;-) ()

zdepapepa

Knihu jsem nečetl, možná byla i zajímavá, ale film byl lehký nadprůměr, pár světlých momentů bylo v dialozích. Zooey Deschanel okouzlující jako obvykle, z herců opačného pohlaví opravdu září Alan Rickman a Sam Rockwell (tadyty Branniganovský klišé už mi ale přijdou ohraný). "Freeze? What am I - a fridge?" ()

Krissty

Vůbec jsem nečekala, že by mě tohle mohlo bavit.. Myslela jsem, že to bude úplná blbost.. No ona to vlastně blbost je :D Ale prostě mě to bavilo! Díky krásné Zoey Deschanel a úžasnému Samu Rockwellovi, na které jsem se docela těšila, se mi film vážně líbil. Ale to není to nejlepší.. Paranoidní android Marvin byl třešnička na dortu. Na scény s ním jsem se vždycky těšila a pokaždé, když z něj něco vypadlo, stálo to za to.. No a na konci samozřejmě skvělý Bill Nighy.. Plný počet ale nedám, protože děj byl docela snadno předvídatelný.. A také mě trošku naštvalo, že jsem se nedozvěděla základní otázku Života, Vesmíru a vůbec.. I když za to samozřejmě tvůrci nemůžou :) Mimo jiné ale obdivuju i spisovatele Douglase Adamse, protože vymyslet takové absurdnosti, jaké vymyslel on, mu muselo dát asi pořádně zabrat.. Super! :) ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007