Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Charlie Bartlett je inteligentný chlapec z dobre situovanej rodiny a vďaka svojej priebojnosti a dôvtipu sa rýchlo stane na novej škole samozvaným študentským guru. Film ako taký ponúka mierne ironický pohľad na adolescentov na jednej strednej škole a dosť tvrdý pohľad na svet dospelých. V každom prípade je to však (ani nie tak celkom) komédia tak trochu z iného súdka.(12.8.2009)

Taková trošku nadprůměrná komedie, která mě však až tolik neuchvátila. Charlie Barlett mi připadal jako přemoudřelý teenager, kterému bych nejradši dala facku, než abych se mu svěřovala. A taky jsem tak úplně nechápala problém těch dětí ve škole s kamerami v tý místnosti, nevim jestli je to tim, že v českých školách jsou kamery snad i na záchodech, ale mě na tom nepřišlo nic divnýho. A však abych jen nekritizovala a napsala nějáké to pozitivum, protože to přece jen byl film na který se dalo dívat. Jedno z velkých plus byl Robert Downey Jr. 3*(17.3.2012)

Charlie Bartlett - bezprostřední bezelstné a inteligentní zlatíčko v příjemném teenagerském odfrku, který se tak zvláštně motá, přeskakuje a přelétá, zmatený jako psyché středoškoláka, přesto nepoučuje a hlavně - baví! Nejlepší je fakt, že lidé jako Charlie skutečně existujou, akorát škoda, že po opuštění střední a s ní spojené doby ideálů tak nějak zparchantí... A s Antonem Yelchinem se rozhodně musíme seznámit blíž!(10.2.2014)

Jedna z mála amerických komedií, které mají své kouzlo nejen díky zajímavým a ne tak profláklým představitelům hlavních rolí, ale i díky vtipnému, dobře prokreslenému ději a milým postavám, které byste rádi znali i v normálním životě:)(10.7.2010)

Charlie Bartlett (vlastně Anton Yelchin:) mě velmi příjemně překvapil, přestože jsem se na něj koukala hlavně kvůli Kat Dennings, kterou mám moc ráda. Neotřelý námět se spoustou geniálních hlášek a pro mě neprofláknuté herecké osazenstvo (mimochodem perfektní) udělalo své a vysloužilo si ode mě 4*. Film sice nepatří mezi moje úplně nejoblíbenější, ale za podívání rozhodně stojí!(22.11.2009)

• - Charlieho limuzína je sběratelský kousek Mercedes-Benz Pullman 1969 kterých bylo vyrobeno pouze 200. (Hal_Moore)

• - Hope Davis, která hraje Charlieho (Anton Yelchin) matku, hrála stejnou roli i ve filmu Srdce v Atlantidě. (HellFire)

• - V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)