Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

• lesumir

Naštěstí to není bezduchá hovadina ve stylu prciček, ale aspoň to mladým ukazuje i tu horší stránku a jak to vidí i ostatní. Jinak by to byl odpad jak vyšitej a ani zajímavej Downey Jr. to nezachrání. Hlavní hrdina je dobrej nulááák a jeho kočka vypadala jak z nechutnýho německýho pornofilmu. Od začátku se ten konec dá hodně předvídat...(6.8.2008)

Mám rád podobné filmy. Jsou ze života, člověk se u nich pobaví, něčemu se možná i přiučí, a v samotném závěru zjistí, že po celou dobu vlastně sleduje takové milé nezávislé drama. V tomto případě propůjčil celé stopáži své nezaměnitelné charisma výnikající Anton Yelchin, sem tam mu navíc pomohl skvělý Robert - IronMan - Downey Jr. Už jen kvůli poslední scéně filmu, která v sobě má tolik emocí, že se to ani na první pohled nezdá, a ve které oba výše uvedení bezvadně hrají, se vyplatí film shlédnout. Ale samozřejmě nejen kvůli tomu: podobný mix komedie ze střední a psychologického dramatu budu jen těžko znovu hledat. Fronta před záchodky, ze kterých si Charlie udělá svou osobní poradnu, a kde spolu s největším punkáčem ze školy dealují "léky" je nezapomenutelná, stejně jako Bartlettova první zkušenost s předávkováním. Jak bylo řečeno: milé drama.(20.7.2009)

Myšlenkově úplně nesouzním, ale jako feel-good-film s výpovědní hodnotou o životě na střední (a chytrákovi nad věci, který je ve skutečnosti větší loser než umaštěný nerd pařící po nocích Killzone), je Charlie Bartlett naprosto uspokojující. 9/10(29.12.2009)

*__* Roztomilá komedie, kde se nic nesmí brát vážně, jen si užívat herectví Antona Yelchin, přivírat uši nad patetickými proslovy a je to ok. Bavila jsem se, smála i nahlas, akorát ve dvě ráno je to trochu potížistické :-D(23.12.2009)

Jedna z mála amerických komedií, které mají své kouzlo nejen díky zajímavým a ne tak profláklým představitelům hlavních rolí, ale i díky vtipnému, dobře prokreslenému ději a milým postavám, které byste rádi znali i v normálním životě:)(10.7.2010)

• - Charlieho limuzína je sběratelský kousek Mercedes-Benz Pullman 1969 kterých bylo vyrobeno pouze 200. (Hal_Moore)

• - V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)

• - Hope Davis, která hraje Charlieho (Anton Yelchin) matku, hrála stejnou roli i ve filmu Srdce v Atlantidě. (HellFire)