Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

nadprůměr, tak 3.5*(16.1.2009)

Netypická komedie ze středoškolského prostředí s (opět skvělým) Downeym a zajímavým Yelchinem. Jednoduše řečeno zajímavé překvapení, které potěšilo; příjemná a nedprůměrná oddechovka. 3 a půl *.(19.12.2008)

Vůbec jsem netušila do čeho jdu a přiznám se, že jsem se trochu obávala u teen filmu spousty vulgárních hlášek, ale byla jsem příjemně překvapená její absencí. Naopak to byla bezvadná a smysluplná komedie, kde jsem poprvé zaregistrovala Antona Yelchina, z kterého jsem nadšená, protože hrál naprosto excelentně. Jasně, že to bylo chvílemi trochu ujetý, ale to vůbec nevadilo, když se k tomu přidalo trošku smutku a trošku romantiky, tak to byl ve výsledku moc fajn film, který jsem si užívala až do konce. Sympatický ředitel Gardner alias Robert Downey Jr. byl jako vždy štramák i se svou sklenkou whisky a Murphey Bivens (Charlieho pomocník v psychologické poradně), kterého hrál Tyler Hilton, ze sebe v jednu chvíli vykouzlil taky moc roztomilý a podmanivý úsměv. Mezitím i skvělá muzika a nějaké ty nedostatky mě tentokrát nechaly úplně klidnou.(17.2.2013)

Robertovi Downeyemu Jr. začínám poměrně přicházet na chuť a stejně tak Antonovi Yelchinovi (i když mu nikdy neodpustím tulící se scény s Kristen Stewart v Nové rase). O tomhle filmu jsem viděla asi 10x videa z natáčení, pořád je dávali v jednom TV pořadu o filmech .. takže to byla taková menší povinnost vidět i celý film a nejen záběry z natáčení a trailery a musím říct, že to pro mě bylo velmi milé překvapení. Jedná se o silně naprůměrný film, který ale věřím (bohužel), že se tak trošku ztratí .. Antonovi vystrašené a sklíčené pohledy jdou stejně tak dobře jako úsměv a arogance.(29.8.2008)

Páči sa mi ten príbeh a celkovo ako to je natočené. Má to štýl, tempo, je to zábavné a herecký dobre obsadené. Nejedná sa o nejakú výraznú komédiu. Skôr je to mix žánrov kde najprv dostane priestor komédia, potom romantika a nakoniec ta dráma. Každý tento žáner ma niečo do seba a je niečim zaujímavý. Že by som sa na tomto filme nasmial tak to určite nie, ale herecké obsadenie je využité na maximum a aj v nudných scénach sa na to príjemne pozerá. A dej tiež dokáže upútať. Ťažko ohodnotiť tento film, ale za Kat Dennings, ktorá sa mi čoraz viac páči si kludne jednu prihodím na vrch. 80% - 4*(26.9.2012)

• - Charlieho limuzína je sběratelský kousek Mercedes-Benz Pullman 1969 kterých bylo vyrobeno pouze 200. (Hal_Moore)

• - V poslední scéně je jméno psychiatra P. Sarossy, stejné jméno nese i kameraman filmu Paul Sarossy. (Hal_Moore)

• - V Kipově pokoji můžeme vidět plakát amerického zpěváka Marilyna Mansona. (MeanWhile)