Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Dreadd

Důstojné zakončení výborně našlápnutého sci-fi seriálu. Tvůrci se museli poprat s tím, že během dvou hodin musí ukončit příběh, který v předchozích 14 dílem sotva stihli rozvinout. Pro "nevyvoleného", který seriál neviděl, nejspíš celkem nezáživné, pro nás ostatní skvělá podívaná, která je však jen malou náplastí za zrušení seriálu. ()

Zagi20

Příjemné překvapení. Seriál jsem neviděl (zatím), a na vztazích hlavních postav to bylo znát, prostě člověk neví o co mezi nimi jde. Ale to je spíš chyba má a ne filmu samotného. Jsou to především odzbrojující hlášky a závěrečná akční řežba, na čem Serenity staví, a daří se jí to. Dal bych i víc, ale nechám si něco do zásoby, až po shlédnutí seriálu. EDIT: po shlédnutí seriálu přidávám jednu hvězdu navrch. ()

Myrreczech

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdami, ale stejně jako jsem dlouho odkládal Firefly i tady nakonec musím dát plný počet. Ne za úctyhodné završení skvělého seriálu, ne za pořád stejně dokonalé postavy, ne za jednu z nejepičtějších vesmírných bitev jaké jsem kdy viděl. Ale za to, že je to prostě výborný film. p.s. škoda změny stylu soundtracku a všeho co nás během seriálu provádělo tou perfektní westernovou atmosférou. ()

Herzeleid

Serenity jakožto zakončení seriálu Firefly musím okomentovat jako výborné pokračování zmiňovaného seriálu. Po jeho shlédnutí jsem byl však zklamán - ne z důvodu jeho chyb, ale z důvodu, že celý seriál včetně filmu zůstal zjevně nedokončený a pro diváky, kteří si seriál oblíbili, to je skončení v tom nejlepším. Možná je to dobře, že jsme se nedočkali rozmělnění seriálu v podobě desítek epizod bez nápadu, nicméně toto náhlé ukončení zamrzí. Určitě doporučuji shlédnout nejdříve seriál - tak se dostanete blíže postavám a jejich charakteru. Ze samotného filmu si neuděláte ucelený obrázek. Co do děje a hereckých výkonů - jednoduše výborný sci-fi dobrodružný snímek, který v sobě kombinuje prvky westernu. Z počátku jsem si touto kombinací nebyl jistý, ale nakonec si mě získala. Většinu postav jsem si zcela oblíbil a rád sledoval jejich osudy. Kéž by v tomto složení pokračoval seriál. ()

Pedross800

Jako ukončení úchvatného, ale bohužel předčasně stopnutého seriálu Firefly to nemá chybu. Trochu jsem byl překvapen, jak moc je zpracování filmu odlišné od seriálového (hlavně westernového vizuálu ubylo), ale o to víc nadšen velkolepou "scifáckou" akcí a napětím, které v sobě film má. Nejde už tak moc o neskutečnou chemii a humor mezi posádkou Serenity, ale jde především o tajemnou River a odkrývání jejích tajemství a skrze ní i tajemství celého "nového" vesmíru. A to vše je zpracováno mistrně a velkolepě. Spojeno dohromady, seriál a film je to jedna neskutečná a netradiční sci-fi pecka nemající nejmenší chybičky a možná buďme rádi za to, že to tak bylo...kdo ví, jak bychom hodnotili seriál čítající xxx sérií :-) ()

rumczeis

Film jsem viděl už v roce 2013, ale tehdy jsem vůbec netušil že je součástí něčeho většího, tedy seriálu Firefly. Dal jsem mu tehdy 3* a to především za posledních asi 30 minut. na film jsem pak zapomněl a zhlédl jej znovu jako zakončení sledování Firefly. Teprve teď mi to dává smysl a přijde mi to jako perfektní zakončení, které vysvětluje spoustu věcí, které předčasně ukončený seriál vysvětlit nestačil. ()

corbeau

Serenity je úplně jiná než Firefly, v některých ohledech to chápu - uvolněná atmosféra povídkového seriálu se v dvouhodinovém filmu napodobit nedá, taky zdůraznění role River na úkor dalších členů posádky je pochopitelné (a vzhledem k tomu, jak dobře ji Summer Glau zahrála to ani tak nevadí) v jiných podle mě zbytečně - úplně se vytratil westernový rozměr a film celkově působí mnohem víc konvenčně/hollywoodsky. Na druhou stranu dostal Whedon možnost naplno předvést, že umí točit skvělé akční scény - ať už jde o kung-fu rvačku, bitvu vesmírných lodí (která se pohodlně vyrovná úvodu nepoměrně dražšího SW III) nebo hororový boj s Reavery, evokující hru Left 4 Dead, vždy jsou nápadité a technicky vyspělé. Snad jenom závěrečný střet Mala s Operativem byl až moc předvídatelný a trochu jsem se u něj nudil. V souhrnu jde ale o velmi kvalitní sci-fi, na které se příležitostně rád podívám podruhé. ()

vyfuk

Nevím proč, ale seriál mi přijde jako docela zhola jiný druh ovoce oproti tomuto filmu, který má zakončit nedokončený seriál. Mezitím, co seriál je na první kousnutí lehce zvláštní a netradiční a pak vám zachutná jak je sladký. Film je ale na jakékoliv kousnutí suchý a trpký. Sice nějak chápu příběh a zápletku, ale nějak mne to nebere. Není to něco nad čím bych slintal ani nic takového. Omlouvám se, ale seriál je proti tomu Oscarový film. ()

Autogram

Nechcel som uveriť jednomyseľnému trojhviezdičkovému hodnoteniu všetkých mojich obľúbencov. Film vyzerá podľa popisu aj obrázkov na viac, ale zdanie klame. Je plný krásnych ľudí, mužov aj žien, tie sú vždy vzorne upravené, až na trochu boja, keď ich skrášľuje aj krv, ale to na sci-fi nestačí. Prázdnych kecov je príliš, rozumného príbehu málo. Ľudstvo kolonizovalo celú galaxiu, ale strieľa sa z koltov, bojuje sa päsťami a peniaze majú stále formu papierikov. Sci-fi western s dvomi skupinami, dobrými a zlými, my samozrejme držíme palce tým zlým. Nepomohla ani krásna terminátorka, ktorá je tu znovu za terminátorku. –––– Bylo nás už tolik, že nás bývalá Země nedokázala uživit. Objevili jsme novou sluneční soustavu s desítkami planet a stovkami měsíců. Všechny jsme v průběhu dlouhých desetiletí terraformovali až se staly obyvatelnými. Staly se z nich nové země... ()

KarKulA

Po dlouhé době jsem nečekaně v televizi narazila na jeden z dílů Firefly - a už jsem v tom zase jela.... Dala jsem si během 2 dnů celou sérii a vše zakončila, jak jinak než, Serenity - a mohu jenom konstatovat že ani po těch letech neztratilo nic ze svého kouzla - snad bych i řekla, že v porovnání s jinými věcmi ze sci-fi žánru které byly mezitím natočeny, jsem ještě víc ocenila jak dobrý film Serenity vlastně je. Má to děj, má to akci, posádka nemá chybu a člověk jim fandí od začátku do konce, o velmi dobré zvukové a solidní vizuální stránce ani nemluvím. Serenity lze určitě vidět i bez znalosti seriálu (i já tak kdysi viděla) aby člověka oslovila, ale pravdou je že s jeho znalostí člověk docení plno drobností které ze seriálu vychází nebo na něj odkazují. Vše dobré ze seriálu tu zůstává, možná jsou jen o trochu plošší charaktery postav, ale o to akčnější a dobrodružnější je děj (do filmu se holt vše nevejde a je to o kompromisu). Film minimalizoval prvky "westernovosti", za což jsem byla docela ráda, i když v seriálu mělo své místo. I přes některé chybky je pro mě Serenity velká srdeční záležitost a s jejím koncem vždycky cítím velkou nostalgii - i když důstojné rozloučení, co bych dala za více Firefly ()

Kalidor_

Měl-li být tento film jakýmsi zakončením předčasně utnutého seriálu, tak jsem velmi spokojený. Je to zakončení s úctou, mnohem větší rozpočet filmu je pro ještě větší potěchu fanoušků Firefly, ke kterým se již hrdě řadím. ()

Molir

Zklamani, pokud by se srovnavalo se serialem, tak asi nejslabsi "epizoda". Pokud jde o predchozi znalost serialu - kdo ho zna, tak mozna sice nema az takovy zmatek v "who is who", ale zase ho asi zklamou zmeny v jednani hlavnich postav (v serialu by tu uvodni prepadovou akci (se vznasedlem) neresili frontalnim utokem, ale nejakym vychytralym planem, ktery by se samozrejme nekde zvrtnul - a v tom bylo i kouzlo serialu, ze nebyl o super hrdinech, ale o lidech snazicich se nejak prezit)... ()

Philoun1

Nemá to takovu sílu jako seriál, ale ani chvíli se nenudíte. Taky mě zarazilo, že někteří z hlavních hrdinů zemřeli, dokonce jsem si řek, že je to dobře protože by ste to nečekali a šokovalo mě to. A taky z toho důvodu už zřejmě nebude žadný další film s naší posádkou takže už se nemůže co zkazit, toto završení seriálu je více než dobré. ()

dinsdale

Pět hvězdiček?? Já vím, s filmy jako poslední dva Batmani, Hodiny nebo Dannyho parťáci nesrovnatelné, jenže co naplat, když je to ještě o třídu lepší než výborný seriál. V rámci vlastního světa je Serenity skvělým počinem, nadále rozvíjí děj seriálu - loď Serenity je obydlena veskrze sympatickou posádkou, kterou vede kapitán Mal Reynolds, veterán z války Aliance proti Nezávislým, ve které Mal stál na straně poražených zatímco roztahovačná Aliance ovládla většinu galaxie. Plout mezi okrajovými planetami, kam Aliance zas až tak nedosahuje, a živit se pochybnými kšeftíky je pro Mala jediný způsob, jak žít svobodně a uchovat si vlastní hrdost. Situace se ještě více zkomplikuje, když Mal přijme na palubu sourozence Tamovi, teď už bývalého úspěšného a bohatého doktora Simona, který obětoval všechny své zdroje a reputaci, aby ze spárů Aliance zachránil svoji mladší sestru River, na níž byly prováděny nelidské experimenty. Zatímco během seriálu se objevují jen záblesky a náznaky celé pravdy, film rozvíjí toto téma v celé své kráse. Po stopách Serenity se vydává bezejmený špičový agent Aliance, protože River byla nejen nejlepším ze všech pokusných objektů, ale během experimentů zaslechla také děsivé tajemnství, které ohrožuje celou Alianci. Jestliže jsem si na seriálu všímala jednoduchých, prostých až chudých kostýmů a dekorací a celkově výpravy, film se v tomto směru posouvá o sto procent, bohatá výprava, zajímavé triky, místy až dechberoucí scény, výborná kamera. Za celou dobu jsem se ani minutu nenudila, naopak jsem s napětím hltala každou scénu, v závěru jsem čekala patos, ale nepřišel, protože svět Firefly prostě umí podávat emoce srozumitelně a uvěřitelně. Mal nevede žádný trapný proslov, jednoduše počítá s tím, že když celou dobu on dýchá za svou posádku, ona se mu v nejtěžší chvíli odvděčí nazpět, i kdyby měli všichni zemřít. Humor, napětí, emoce, děsivá tajemnství galaxie.. v závěru se jen chce člověku křičet Proč? Proč se netočí další díly?? ()

Styxos

Bez znalosti seriálu se tu člověk asi moc neorientuje, ale co se zápletky týče, film funguje samostatně úplně bez problémů. No vlastně... kdyby to nemělo Nathana Filliona asi by to nebylo tak dobrý. Jeho Mal Reynolds je po dlouhé době hrdina, který hláškuje, střílí, ohání se pěstmi a není nezničitelnej - přesně jak se sluší na a patří a jak mám rád. Lepší závěrečnou bitku už jsem neviděl hodně, hodně dlouho a záporák není žádnej idiot a definici zloducha plní od první do poslední minuty. Pro mě osobně nejlepší space opera od dob "Impérium vrací úder" ()

Hollohlaway

Příjemné vidět staré známé hrdiny s větším rozpočtem a reálnějším vesmírem. Film je také mnohem akčnější, bohužel ale také vážnější a méně vtipný. Větší plocha naštěstí znamená větší propracovanost scénáře, ale nijak zvlášť to zase nad seriálem nevyniká. ()

3 AM Code

Pro me silnejsi ctyri. Serenity sveho serialoveho predchudce Firefly urcite trhne v rozmachu, ale pribeh neni tak kompaktni a najdou se v nem slabsi mista. Hlasky a perfektni atmosfera post-industrialniho westernu (hu to zni divne :-) ovsem zustavaji, takze je to porad vyborna sci-fi jizda kterou muzu doporucit. Jak uz tu hodne lidi zminilo - videt napred serial je dulezite, protoze Whedon se nezabyva predstavovanim postav, jejich vztahu a historie. To filmu u sirsiho publika castecne ublizi, ale ja mu za tuhle snahu dat co nejvic predevsim fanouskum fandim. ()

Smileface

Konečně po dlouhé době špičková sci-fi "ze staré školy". Pro pochopení děje rozhodně nemusíte vidět všechny díly seriálu Firefly na který Serenity navazuje i když k lepšímu prožitku to určitě pomůže. První půlka filmu je trošku slabší, na konec ovšem nastane takový spád, že budete připoutaní ke křeslu až do závěrečných titulků. 90%!!!! ()

sheilla

Serenity je skvelym zakoncenim (nebo pokracovanim) serialu Firefly, ktery me tedy zase az tolik nenadchl. Zde se konecne dozvime, co se stalo River, z ktere se stane borka, ktere by mohl i Christian Bale z Equillibria zavidet. Mozna ze kdyby tvuci serialu natocili dva takovehle filmy, udelali by lepe. Sice mel film par hluchych mist, ale vcelku jsem se bavila a to i hlaskama, ktere mi ve Firefly prisly naprosto ubohe. Jen je skoda, ze porad nevim, kdo je pastor Book, ale tvurci zase nemuzou prasknout vsechno, ze jo ? :-) ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)