Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

gruzdej

Film, který prakticky nemás smysl vidět, pokud jste neabsolvovali předchozí sérii Firefly. Potom je to zábavné a důležité zakončení celé první série. Pokud jste jí ale neviděli, patrně se vůbec nechytnete. ()

Mawete

Paráda. Seriál byl sice předčasně ukončen, ale takhle ho ukončit. Super zážitek za 5 hvězdiček. Btw asi nejlepší vesmírná bitva jakou jsem kdy viděl. ()

The_God

Vzhledem k tomu, že tenhle film dávali až pozdě v noci, moc jsem od toho nečekal. Možná právě proto jsem byl tak příjemně překvapenej. Na televizní film výprava a triky působily vééélmi dobře a děj byl taky, až na pár nudných míst, výborný. A River....nejnevinnější stroj na zabíjení, co jsem kdy viděl :) ()

kabka*

Bez seriálu nijak nevybočující scifárna, se seriálem nádherná tečka za předčasným utnutím série. Potenciál postav (zejména River) je plně rozvinut, smrt i vedlejších postav je bolestivá a 'maskování' Serenity je podle mne nejděsivější a nejsmutnější poškozování dopravního prostředku v celé filmografii. There's no place I can be, since I found Serenity, but you can't take the sky from me... ()

awastrman

Vynikající filmové zakončení vyjímečného scifi seriálu..... Avšak kdo neviděl seriál, tak nedoporučuji koukat, protože to vůbec nepochopí bohužel :-( ()

Kurovec

Pro diváky co viděli seriál FireFly je Serenity skutečná lahůdka. Vše co se zde ve filmu stane jakoby samo, všechny propletence mezi postavami, které neznalý divák nemůže postřehnout a pochopit byly v seriálu poutavě vysvětleny. Seriál sám o sobě mně velmi překvapil humorným podáním i poměrně výpravným pojetím, proto jsem od filmu ani neočekával nějakou slabší verzi. Přestože zde bylo pár slabších chvilek, přisuzuji to tomu, že film je určený pro diváky, kteří jsou již pokřtěný seriálem. 5* ()

AndysekAndys

Začátek byl pro mě strašně zmatený, celkově mě film nezaujal, připadlo mi to jako Hvězdné války IV, hvězdy dávám za umění hlavní hrdinky a za efekty. ()

Dexter666

Veľké zadostiučinenie pre všetkých fanúšikov seriálu (+ komixu a rúznych ďalších úlomkov príbehu), ktorí sa tak aspoň dozvedia, ako to celé (aj keď asi v seriálovej podobe) chcel Whedon zakončiť. Mám rád tie postavy, mám rád ten námet a keď sa ma niekto spýta, či nepoznám nejaké dobré sci-fi, poviem mu: Firefly + Serenity. ()

sabretooth

Perfektní zakončení, úžasného seriálu, který bohužel skončil po 1sérii (minutu ticha). Film se snaží dohnat zbytek a všechno naplácá dohromady vysvětlení Riven a ukázku jejích schopností, plenitelé atd. další sérii nám to nenahradí, ale film je příjemný na shlédnutí, pěkné detaily a příběhově bylo vymačkáno všechno co jen šlo. Adios perfektní seriále, našli jsme rychlý ale efektivní konec. ()

Braga

Serenity je laciné vesmírné sci-fi je vážně hlavně pokračováním v seriálové linii Firefly. Jelikož ten seriál u nás stejně nikdo nezná, zůstává autorův svět poněkud zahalený. Nicméně když se v něm trochu zorientujete, zbude jen primitivní kostra, která vycucává spoustu nápadů z dřívějších ság a nepřidává mnoho nového. Film i přes své nižší náklady komerčně propadl, za což může možná též malý okruh fanoušků seriálu. ()

Eraisuithiel

I bez znalosti Firefly je Serenity opravdu moc hezkej snímek, ne sice úplně domyšlenej, přesto hezkej. Nadržená Jewel Staite, psycho Summer Glau, chladnej záporák a zajímavé postavy na Serenity + hlášky, myslím si bohatě vynahrazujou nepříliš impozantní filmové efekty a ten nedomyšlenej příběh. Nenechme se zmást, příběhově to není Battlestar Galactica a efekty to není nejnovější Ironman, ale i tak má tenhle snímek co do sebe. ()

hcfish

Tohle scifi může sice postrádat smysl bez předchozích seriálů, i tak ale si uchovává výstřední postavení v daném žánru. Ať už se zaměříte na ztísňující vizi člověka donuceného žít v existenčním klidu nebo na v jistém smyslu malichernou svéraznou etiku kapitána svobodně byť bezcílně poletujícího bezútěšným vesmírem, vždy se nabídne zcela neotřelý, sebeironický a napínavý vývoj situace. A politicko etická rovina - dělat si co chci přesně podle pravidel, které si uložím a zároveň je dle kontextu patřičně pozměním, a přitom klidně dostat medaily za ctnostný život a k tomu si pořádně a pravidelně užívat jakékoli přestřelky a rvačky. A do toho ovládat kachní loď, kde každý další člen posádky je nepostradatelný, trochu nesnesitelný a vždy upřímně ironický. Jediný, co by mohlo rušit je až příliš nevyvážená touha sympatizovat s členy posádky, který i přes spoustu nedokonalostí, nikdy nejdou špatným směrem. Tak vytváří až příliš ideální celek. ()

CrashONE

Díky bohu za tento film. Lepší zakončení snad vzniknout ani nemohlo. Dostal jsem odpovědi na otázky, které jsem potřeboval. Sice to není druhá řada, ale lepší než nic. ()

cobislav

Připadalo mi to jako nekompletní příběh. Jsem hozen do děje v smyšlené budoucnosti, mezi neosobní postavy a do nudného prostředí. Najednou se vyskytne problém, ten se vyřeší a je tady konec. Hlavní postava je sice taková nemastná okatější Mila Jovovich, to ale nestačí. Pro znalce seriálu určitě lepší zážitek. ()

SolamBee

Zrušením seriálu Firefly mě jedna nejmenovaná stanice nesmírně naštvala. Kromě filmů a knih jsem totiž závislá i na seriálech. A tohle je snad ten s nejlepší atmosférou vůbec. Humor, akce, napětí.... Proto jsem nad filmem, který vše alespoň částečně vysvětluje zajásala. Lidi, kteří neviděli seriál to asi moc nevezme. Mě ale ano. A ačkoli dvě hodiny jsou na vysvětlení jednoho vesmíru málo, i tak jsem za něj vděčná. ()

Tribe

Hodně hodně dobrý scifíčko, ale... tohle všechno mělo být součástí seriálu Firefly sakra! :-( Každopádně jsem ale rád, že se to Whedonovi podařilo dostat tak brilantním způsobem do filmové podoby. Jinak, kdo neviděl seriál, tak ten ať se tomuto filmu vyhne obloukem, jelikož nebudete tušit vocogo, hlavně na začátku... ()

mr.twizta

Vsimnete si krasneho periminutoveho zaberu pri prvnim setkani s posadkou. A pak se to cele spusti a skoro to nepolevi. Vsichni na palube Serenity mi budou sakra chybet. ()

karnifex

Asi by tomu slušela délka okolo 40 minut (jako v seriálu), bylo to příliš zdlouhavé, bylo tam příliš vaty. A taky sentimentu. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)