Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Kaston

Dlouho jsem váhal jestli dát 3, nebo 4 hvězdičky, nakonec převážila radost z pokračování jednoho z nejlepších sci-fi seriálů vůbec. Film byl natočen spíše pro publikum nedotknuté původním seriálem, asi i proto mi chyběla ta pohodová atmosféra, co na palubě lodi Serenity obvykle panovala. Na druhou stranu film nabídl i odpovědi na několik otazníků z mnoha, které neuzavřený seriál zanechal.... Co ale nedokážu scénaristům odpustit, je fakt, že "dokázali" zabít 2 členy z "nesmrtelné" posádky Serenity!! ()

colonel89

Ach jo, tento film byl stvořen s cílem nějak zakončit seriál Firefly, který měl ohromný potenciál, avšak díky milému studiu Fox byl ukončen v průběhu první série. Proto nechápu komentáře, kde si stěžujete, že půlku filmu nevíte kdo je kdo a podobně. Pak tomu filmu dost neprávem dáváte malé hodnocení, ale tak je to vaše věc, možná jste jen líní shlédnout super Firefly.....vaše chyba. U mě 4*, přislo mi to slabší jak seriál. ()

VirglCZ

Serenity se příliš neliší od původního Firefly, nebo se o to alespoň snaží. Je to takové epičtější a trikovější zakončení skvělého seriálu, s řádně vyšším rozpočtem. Jenže oproti geniálnímu firefly to pro mě jaksi ztrácí ten náboj, tu jiskru, která mě držela u Firefly celých 14 dílů po sobě. Stará parta je zpět, jsou tu jejich rozhovory, vtípky, ironie a hlášky, ale nějak to není ono, a to mě strašlivě mrzí. Zápletka samotná by asi za hovno nestála, ale vzhledem k množství náznaků, vzpomínek a příběhů, které se ve Firefly vyskytovaly, bych očekával přece jen něco smysluplnějšího a propracovanějšího. Akční epická gradace na konci filmu mi taky příliš nesedla, a sci-fi či ne, bylo to prostě přehnané. Tak jsem ze sebe to zklamání dostal. Přese všechno jsem ale milerád, že jsem se s mou oblíbenou partou pašeráků mohl rozloučit alespoň takhle. ()

Dave_ff

Čekal jsem mnohem napínavější film. Dle mého názoru poměrně nudný film s nevýraznými herci. Mé hodnocení je možná ovlivněno neznalostí seriálu, ale i tak se nemohu zbavit dojmu, že kvalitní film musí diváka upoutat sám o sobě. ()

mata77

Serenity zanecháva lepší dojem u diváka, ktorý má zhliadnutých aj 14 dielov seriálu Firefly, ktorý tomuto všetkému predchádzal a je vlastne dôvodom, prečo film Serenity vôbec vznikol. Pretože ak ste seriál nevideli, nedá sa očakávať, že vás film nejakým spôsobom zaujme. Je to vlastne definitívna bodka za utnutým sci-fi westernom, ktorý bol zrušený kôli "nízkej" sledovanosti na stanici FOX, ale režisér Josh Whedon mal určitú potrebu vysporiadať sa s fanúšikmi, ktorí tento fakt niesli veľmi ťažko. Film je pomerne dlhý, na hercoch som vytušila akési sklamanie a myslím, že sa to odrazilo aj na ich výkonoch. Už nie sú tak energický a ten zápal, ktorý mali v seriálových dieloch, sa vytratil. Stále sú ale sympatickí a dobre sa na nich pozerá. Dej sa pokúša vysvetliť okolnosti, ktoré nestihli vysvetliť v seriály, niektoré postavy nadobudnú iný rozmer, niektoré budú zatlačené do úzadia, scenár sa nevyhol ani drastickým a smutným riešeniam. Niektoré vzťahy sa posunú ďalej, dostanú zelenú a niektoré zostanú presne v tej rovine, plnej otázok, ktoré som si kládla od polovice série až do konca. ()

x_ander

K Serenity jsem se dostal náhodou, a to jsem neviděl Firefly. A stejně se mi ukrutně líbilo! Nathan Fillion je prostě jeden z nejsympatičtějších vesmírných drsňáků sci-fi. No, a teď jsi půjdu doplnit vzdělání a zkouknu i ten Firefly :) ()

nikkittka

Viděno bez znalosti Firefly,tím pádem nad nadšením z po dlouhé době pořádné space-opery,navíc za malý peníz, převládá zmatek v motivech, vztazích mezi postavami a celkovém směřování děje.Ten film každopádně vypadá dobře a vlastně mě docela bavil,i když jsem ho moc nechápala.Za což si jisté uznání určitě zaslouží. ()

Lastsurvivor

Chyby by se našly, ale člověk si musí uvědomit, že režisér tu musel během necelých dvou hodin ukončit něco, co mělo pomalu dozrávat pěkných pár řad jako seriál. A za to, jak to zvládl, si těch pět hvězd zaslouží. ()

Charlinka

Velmi dobře povedené i když bylo ze začátku těžké si zvyknout na rozdíl mezi seriálovou a filmovou produkcí. Z River udělali ještě většího magora než byla v seriálu což mi na jednu stranu vadilo, ale na druhou stranu tak byl velmi dobře zpracován její příběh. S tímto filmem se mi jen potvrdilo, jaká je škoda že seriál neměl možnost se plně rozvinout. Ráda bych věděla, co všechno měl Whedon s postavama v plánu. Nakonec to ale musel shrnout do tohoto dvouhodinového filmu. Také to, že nechal některé postavy zemřít se mi po scénaristické stránce líbilo (i když po té fanouškovské stránce jsem Washe obrečela). Dokazuje to, že zkrátka nejsme všichni neprůstřelní Janci. Až příliš často ve filmech lidi přežívaj. Tím nechci být nijak krvelačná, ale v situacích jako ta ve které se nacházela posádka Serenity by asi těžko všichni přežili. Takže i to je cena která se musí zaplatit. ()

PeterMC

Podla mna tak zle natocene a napisane sci-fi sa len tak lahko nevidi - to sa nedalo dopozerat ... najhorsie na tom je to, ze sa to tvari ako kvalitne scifi a mnohi to aj zeru, ale bohuzial ... s riddick kronika temna v jednom pytli :) ()

dudo24

Super ukončenie seriálu. Film sa naozaj vydaril. Čo sa človeku môže nepáčiť? Skríženie sci-fi s divokým západom. Prestrelky, naháňačky s vesmírnymi loďami, vesmírne strety ako zo Star wars. Kvalitné bitky, synchronizované aj strihané ale veľmi prehľadné. Strašne sa mi páčilo ako do vesmírneho science fiction zakomponovali meč. Pozreté niekoľko krát a patrí k mojim obľúbeným sci-fi. edit: Úžasná Summer Glau a veľká pochvala Chiwetel Ejioforovi. Super main soundtrack. ()

jardoom

když u filmu 7x usnute, je něco špatně... nulové herecké výkony, nulová zajímavost. Mám dojem, že sem podobných sraček viděl už milion ()

dynamic_duo

Očividně nejsem fanda toho seriálu a nikdy jsem ho neviděl, takže film jsem musel po pár desítkách minut vypnout...nějak mi to prostě nesedlo. A navíc těch 12 let už je přece jenom znát. ()

Tartalus

Pro ty co neviděli Firefly asi dost průměrné sci-fi, ale pro ty co jsou fanoušky je to povinnost. Důstojná tečka za předčasně ukončeným seriálem, která spolu s větším rozpočtem a hutnou akcí uzavírá jednu velkou a divokou jízdu jménem Firefly. ()

jungewolf

Velmi dobrý : 4 * a 70 % . Ze seriálu Firefly (na který film Serenity navazuje) jsem, víceméně náhodou, viděl jen jeden díl. ()

Sticks

Bohužiaľ si to nedrží tú kvalitu akú má tak tretina filmu. Akonáhle sa Castle uzmyslí, že bude River chrániť ide logika a kvalita stŕmo dole.Tvorcovia mali zámer a kostru filmu napísanú a bohužiaľ tomu dosť prispôsobili podanie príbehu - ako sa tam postavy dopracujú. Preto to pôsobí bez nápadu, postavy nemajú vôbec rozvinutý svôj príbeh a zostávajú divákovi ukradnuté. Epizódky tu nie sú alebo sú urobené zle. Postava River ostáva dosť nevyužitá, ako aj ostatné. ()

pafka

Podle me becko jak vysity. Mraky nelogicnosti, nedotazenost scen, herci mnohdy velmi slabi. Neda se mnoha dialogum verit. Scenar slaby, ten by dal na na ctvrthodinovy film. Pro me zklamani. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)