3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Linka2

K tomuhle filmu mám citový vztah, takže je těžký ho objektivně hodnotit. Je možná trochu na zamyšlení, ale hlavně působí klidně a vyrovnaně, stejně jako celý vztah hlavních hrdinů. Závěrečná scéna je jedna z nejlepších z celého filmu. Není to klasický sladký příběh, ale stejně je celkové vyznění pozitivní. ()

Millanium

Poetický film, který vás udrží celou dobu v jemném napětí. Ještě jsem snad neviděl snímek, kde hlavní hrdinové za celý film neřeknou ani slovo :-) Rozhodně od něj nečekejte nic, na co jste zvyklí z Hollywoodských filmů. Ale to není vůbec na škodu. Naopak. 80% ()

Tomatáš

Úžasný příběh. Další Kimův vhled do lidské psychologie, která je pro tvůrce filmových lahůdek naprostou zdrojovou studnicí. Nutno podotknout, že Dukovo filmy nejsou určeny pro filmové konzumenty, ulítavající nad Hollywoodským filmovým "rájem".. ()

jitrnic

Přibližně první dvě třetiny filmu jsem jen nechápavě kroutil hlavou, konec (hlavně ta hra na duchy) se mi celkem dost líbil (až na ten zbytečný dovětek). Nehodlám nic kritizovat, asi ani není příliš co. Líbilo se mi to víc než Ostrov a méně než Jaro, léto... (víc jsem od Kim Ki-duka neviděl). Korejskou a vůbec asijskou kinematografii se teprve učím chápat, tak třeba časem půjdu se svým hodnocením nahoru. Dolů určitě ne. ()

Kalidor_

No vida, a jde to i bez kecání. Dojemné, (zvláštně) láskyplné a netradiční. Chvílemi jsem měl i nutkání jestli by takovéto "přežívání" nešlo praktikovat i u nás :-) ()

MI-380

Rebel bez příčiny. Další v dlouhé řadě. Tentokrát jezdí na bavoráku a jeho nejoblíbenější nástroj je 3-iron, s kterou se dá provádět ledacos. Kampak se poděla Jižní Korea poloviny dvacátého století, tenkrát nejchudší země světa? Kdopak jim (kromě úžasné pracovitosti) pomohl vystoupat bezkonkurenčně nejrychleji mezi nejbohatší? Že by ti zlí Američani? A ještě ke všemu z některých vlastně nadělali rebely bez příčiny. Úžasná na filmu je schopnost dokonale se vyjadřovat bez zbytečných řečí. Někdy se ale mluví tak málo, až mi to vadí a občas mi vadí i rebelie bez příčiny. 80%. ()

TheRoller

Konečne rola, ktorej text by som zvládol aj ja. Ani neviem, prečo som dal predtým štyri hviezdy. Neobyčajné, originálne, snové a tak krásne. Vidieť je naozaj lepšie ako tisíckrát počuť. Veľa sa nehovorí, ale aj tak sa veľa povie. Na konci som sa usmieval ako tí pekní Kórejčania a žalúdok mi zaplavila teplá vlna šťastia. To mám rád. Sen v realite, realita vo sne. Ak by poézia mala audiovizuálne stelesnenie, je to tento film. 95% ()

Krasus

Moje první setkání s Kim Ki-dukem a úplně novým světem filmu.Kim vytvořil nádherný svět,jak skutečný tak i fiktivní,ale dokázal to skvěle zkloubit a ukázat nám krásné chvíle,trochu netradičního života. ()

Almásy

!som panic co sa tyka tvorby Kim-Ki Duka! no, 3 iron je bezpochyby zaujimavy film. dominuje herecke obsadenie a citliva rezia, len si nemozem pomoct, ale ten film mi pripada strasne samoucelny a v zavere uz balansuje na hranici trapnosti a velkeho umenia. krasny kontrast ze? azijsku kinematografiu velmi mozem a velmi to mozem aj po lyricku ale toto mi ozaj pripada robene strasne na efekt a strasna snaha robit velke umenie a stojim si za nazorom, ze filozoficke dielo to je len vtedy, ked to tu silou mocou chcete vidiet. mozno druha projekcia moj dojem vylepsi a v buducnosti sa k tomuto filmu v ramci hlbsej analyzi na stopercent vratim, ale na teraz ostanem pri tomto hodnoteni, no ked zalovim hlbsie a najdem to ,,krasno" o ktorom tu vsetci pisu tazke eseje tak zmenim hodnotenie na cisty plny pocet, ale na teraz.. neviem, nemozem si pomoct. ()

Pecival

Originalita a symbolika jsou fajn věci, ale nic se nemá přehánět. Nemluvnost charakterů se mi ještě docela líbila když byly spolu sami, ale v interakci s ostatními postavami mě vysloveně iritovala. Triviální děj a postavy, které mě příliš nezaujaly a neměl sem šanci si k nim najít cestu. Tak potom zbývá pouze ona poetická snovost, která je sice fajn, ale na hodinu a půl mě od nudy vytrhnout nemohla. ()

milancecil

Nádherný, opravdu velmi silný, emotivní příběh vyprávěný téměř jen obrazem a hudbou, ve kterém zamlklý, osamělý mladík bez domova, bez zázemí rodiny, si žije zvláštním způsobem, podle svých vlastních principů, jen si tak putuje od města k městu na motocyklu, jen s pár nejnutnějšími věcmi, včetně pro následující děj tak důležité golfové hole, na své cestě si vyhledává a následně využívá dočasně prázdná obydlí, jejichž skuteční obyvatelé jsou naštěstí právě pryč, za přespání u nich a za nalezené jídlo jim pak zvláštní oplátkou provede užitečné domácí práce, uklidí, vypere, opraví poškozené, nefungující vybavení, prostě není jen tím, kdo se někam vloupá, ukradne, co se mu hodí a zmizí, on ne, on si žije podle svých vlastních, jen těžko pochopitelných pravidel až do momentu, kdy v jednom v takto navštívených příbytků je zastižen mladou, manželem týranou ženou, tím jeho putování dostává další, obohacující náplň, už není sám, už jej na cestě provází ona, oba jen mlčí, jen si čtou ve svých tvářích a očích, sdílí společně ten zvláštní život poutníků, vše by bylo v jejich životě čisté, křehké, něžné jako v tom nejkrásnějším snu, nebýt drsného konfliktu s realitou. Skutečně mimořádné dílo, bravo. ()

lewwin

Moje první seznámení s Kim Ki-dukem lepší snad ani být nemohlo. Příběh o mladíkovi, který se vkrádá do bytů, kde na oplátku opraví, co se dá, a při jednom takovém "vkradení se" poznává týranou ženu bohatého manžela. Snad ani nechci pomyslet, jak by to dopadlo, kdyby scénář vznikl v Americe. ()

ZkuKol

Můj první Kim, a jsem příjemně překvapen, že jeho pověst nelhala. Krásné, přesto velmi civilní obrazy, hudba křehká jako příběh i oba hlavní hrdinové. (Beze)slovná symbolika je herci skvěle zvládnutá a nijak neruší, či nenatahuje. Moc příjemný zážitek. Jedinné, co by mohlo být považováno za vadu, je náročnost sledování. Tento snímek si nevychutná člověk, který je unavený, otrávený, rozčilený apod. Je prostě nutné na něj být čerstvý a otevřený, mě se to podařilo... 100% ()

ArdathBay

Pokud máš srdce na pravém místě, nejsi cynik a miluješ pravou podstatu filmu, zamiluješ se. Jinde toho páry namluví, zde souzní. A moje buddhistické já se tetelí blahem. Dlouho jsem 3iron sháněl a rozhodně nezůstanu jen u jednoho kouknutí. Ki-duk Kim a potažmo Filmhouse u mě boduje, čím dál tím víc. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí