3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Kdyz jsem na todle šel s kamarády do kina, jeden mi řikal. "Bacha je to z Koreje, bude pravděpodobně ulítlý". A Bylo. Už jen to, že ve filmu se skoro nemluví. První věc co jsem od tohoto Korejce viděl, určitě dám šanci dalším. Krásné, překrásné dílko. ()

danielwanderer

Čo si najviac cením a čo najviac obdivujem na ázijskej tvorbe? To, že absolútne nemôžete nič správne predvídať. Tak ako aj tu... Tae-suk má zaujímavý život. Roznáša letáky a nemá domov. Vyspí sa v každnom dome/byte, v ktorom práve nikto nieje, nič neukradne len sa naje a odíde zase ďalej... No raz dom nebol taký prázdny ako sa zdalo a on ju stretne... Od začiatku som sa musel systematicky usmievať, pretože film na mňa skvelo pôsobil až kým mi úsmev totálne nezamrzol. Kimovi sa teda podarilo šokovať! I keď boli hrdinovia ukecanejší než býva zvykom, nebráni mi to hodnotiť hviedne. Trošku ma nudilo duchovno v druhej polovici, ale inak som s týmto zážitkom úplne spokojný. ()

JamesLeon

V málokterém filmu hlavní hrdina neřekne ani slovo. Ale v tomto filmu to díky Kim Ki-Dukově stylu není nutné. Všechno nám řekne obrazově-vizuálně. Je to opravdu zvláštní film a asi jsem pár věcí v něm nepobral. Ale docela jsem se do těch obrazů ponořil a v tom téměř hororovém závěru jsem skoro nedýchal. ()

winstonik

Nič nové na svete, Ki-duk Kim zase otravuje s láskou... hm, vlastne ani nie tak s láskou ako s čistou drogou. Páni, tak toto je návod na zbalenie peknej babenky. Celkom potichu. Mimochodom, bez mihnutia oka je to jeden z najlepších filmov, aké som za posledné roky videl. ()

Pažóót

Vizuálně vytříbený pohled na vztah lidí k sobě samým, k druhé osobě, ale i věcem v běžném životě. S nadhledem a bez zbytečných dialogů podaný vztah náhodného setkání 2 lidí, kdy Tae-suk v jednom z bytů, které si vytipuje pro strávení jednoho svého večera, objeví psychicky i fysicky týranou ženu, která se s ním rozhodne odejít od manžela. Celý film je protkán kontrastem mezi krásou duševního splynutí dvou lidí, materialistickým, ukecaným manželem, a násilím, páchaném ať už na blízkém člověku, z pomsty nebo nechtěně. ()

Petus

Jeden z nejkrásnějších zážitků mého filmového života. Absolutní nadšení, absolutní dojetí, absolutní nádhera a absolutní poklona Kim Ki-dukovi. ()

kaspar

Jeden z nejkrásnějších filmů, které jsem měl tu čest zhlédnout. Příběh ve kterém hlavní protagonisté vlastně nemluví; příběh o hledání cesty z bezvýchodné situace. Ono samotné finální "zmizení" / "splynutí" je jistou paralelou, která ve své interpretaci čeká na reakci diváka: "it is hard to tell the world we live in is either reality or dream". Kim Ki-duk opět i násilí povýšil na vyšší - uměleckou úroveň. Vše korunoval výběr skladeb, které jsem si začal shánět první minutu po shlédnutí. Pro mě bezesporu nejlepší film dekády 2001-2010. ()

Honziss

Zcela jiná konstrukce, než jsou lidi zvyklí. Možná i proto je film, dle mě, dost přeceněný. Ki-duk Kim mě železnou trojkou příliš nezásahl. A to v první půlce vypadalo hodně slušně. ()

Tohuk

Můj první film od Ki-duk Kima a jsem mile potěšen. Méně je někdy více, tedy v tomto případě není vůbec na škodu zminimalizování dialogů. Film dýchá a žije ve své tichosti a pomalu pulzuje neustálým napětím, které je zvláštně přitažlivé. Velice příjemných 85%. ()

sawyer5200

Tento film sa mi strasne pacil bolo to tak zvlastne, neobycajne obcas zabavne a tiez s hlbokou myslienkou. Scena v zavere bola majstrovskym kuskom, slova neboli vobec potrebne. Nadherne... ()

J.e.r.e.c

Co ti Korejci všechno nevymyslí, golfová hůl jako zbraň ničení „at close range“ a symbol pomsty ? Film má svojskou atmosféru, hodně se mi líbí hlavní zápletka a postava němého homeless přespávače po bytech, vůbec charaktery jsou perfektně propracované, milostná zápletka mě ovšem minula. Naladit se tenhle typ snové asijské produkce je (zatím) nad moje síly. 70 % ()

Ewík

Nevím, čím to je (hlavní hrrdinové vůbec nemluví), ale snímek se mi moc líbí...jakoby se mi zaryl pod kůži. Jedoduchý, ale silný příběh, skvělá hudba a spousta řeči těl. Mňamka :-) ()

wege

It´s hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream... Když jsem to v dávnověku viděl poprvé, úplně mě to uchvátilo, a to tak, že jsem si i koupil DVD. Teď po 15 letech mi to tak uchvacují nepřišlo. Asi jsem dospěl, něco si prožit a život mě tedy naučil nevěřit na pohádky. I tak je ten film pořád skvělý. Je naprosto fascinující, jak lze postavit přiběh s čistou láskou úplně beze slov. ()

Hydr0gen

Přivonění k magnolii, ochutnání tygřích krevet, 3-iron... Další setkání s asijskou kulturou, které stálo za to:). "Jiný", poetický zážitek. ()

unrocker

Nemůžu si pomoct ale tohle mě teda neoslovilo tak silně jako ostatní. Snímek je to každopádně silný a krásný, ale takové to proplouvání realitou nerealitou mě trochu někdy štvalo... No jako dobré ale zase nic moc... ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí