3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

mohamedsfinger

Poprvé, co jsem viděl něco od Kim Ki-Duka a hned chci vidět další. Tahle poněkud jiná lovestory mě opravdu zaujala a na konci i celkem pobavila. ()

Maynard.

Moje víceméně druhé setkání s podobným filmem (první bylo Jaro, léto...) a ani v tomto případě se mi film příliš netrefil do vkusu. Ve filmu se prakticky nemluví, což dokazuje hlavní hrdinka, která za celý film řekne max.3 věty a hlavní hrdina dokonce nepronese ani jediné slůvko. Oproti zmiňovanému Jaru, létu, podzimu... se zde člověk ani nemůže kochat krásami přírody. A že by se dalo mluvit o nějakém ději, natož pak dobrém či strhujícím, tak to bohužel. Ve dvou věcech mám ale úplně jasno : kdo nemá k Korei golfovou výbavičku, tak je naprosto out a kdo má v Korei automatickou pračku (a ne valchu), tak je nejspíš v high society :o). Jediné co mi na filmu přišlo jakž takž zajímavé, tak koníček hlavního protagonisty, který se mistrovsky orientuje v paklíčích. Mám za to, že toto bylo moje poslední setkání s podobnými filmy (Korea atd...) Šanci sem jim dal, ale můj šálek kávy to teda rozhodně není a nebude... ()

vitekpe

Plny pocet hvezd uz jen za to, ze se jedna snad o prvni film, kde spolu hlavni postavy nepromluvi cca 90% stopaze, a pritom je mimoradne poutavy. To se jinde nevidi... Film je celkem romanticky (na autora) a nekonci uplne spatne. Navic se mi libila Seung-yeon Lee v hlavni roli. :-) ()

Sdoom

Moje první setkání s tvorbou Kim Ki-duka dopadlo celkem obstojně. Chvíli jsem lavíroval mezi 3 a 4hvězdičkovým hodnocením, ale o dost slabší druhá polovina filmu, která začíná ve vězení, rozhodla. Přišlo mi, že jsem se dokázal naladit na romanticko-snovou notu filmu, ale postupně mi chování hlavního hrdiny přišlo až příliš divné, byla to přepálená režisérská exhibice. Kdyby Kim udržel nastavený tón z první půlhodiny filmu, byl bych určitě spokojenější. (HD, orig.) ()

honzii

Krásný film, který k zaujetí diváka a k vyprávění příběhu nepotřebuje mnoho slov. Sílou obrazu, hudby, ale především skvělých herců dokáže 3-iron dojmout, napnout a navodit snovou, melancholickou atmosféru. Je zajímavé, že film diváky buď okouzlí, nebo unudí. Ty, co se nudili, rozhodně lituji. Já jsem byl napnutý jako kšandy po celou dobu. Místy jsem se pousmíval, místy skoro plakal. Bylo skvělé sledovat ústřední dvojici a zvláštní pouto mezi nimi, které vznikalo. Někde uvnitř jsem měl nutkání vykřičet na ostatní postavy: "Tomu nikdy neporozumíte, lidi jako vy něco takového nikdy nemohou pochopit!". Chcete vysvětlit, co tím myslím? Podívejte se na ten film a zjistěte, jestli se můžete nechat unést do snového světa, nebo jestli jste už ztracený případ... ()

chef

Prvé čo ma napadlo po zhliadnutí bola remeselná dokonalosť na čo sme u korejčanov v podstate zvyknutý, a nie je to v tomto prípade nič nové. Bez tohto nesporného kladu by zrejme nemohla vzniknúť aspoň ako taká komunikácia režiséra s divákom a z filmu by bol pre mňa alternatívny odpad. Nebudem sa však tajiť, že som niektoré pasáže pretáčal, pretože som pri nich proste zaspával. Objektívne 3* za filmarčinu a herecké výkony, 0* za zvyšok. ()

AlPacino

Další film, co jen potvrzuje, že nepatřím a (snad) ani patřit nebudu do "intelektuálního" spolku ČSFD. Ono totiž nejde o to, jak svoje názory na filmy prezentujete navenek, nýbrž o to, co vám film zanechá uvnitř, ve vašem nitru. Proto na filmy chodím. Protože mi obohacují život, poznávám díky nim něco úplně nového, pomáhají mi pohlížet na svět jinými pohledy. Kim Ki-duk je bezesporu týpek, točí filmy rychle (jak jsem se dočetl v zajímavostech:) a ani scénař mu nedělá sebemenší problémy.... naprosto se ale odlišuje od drtivé většiny režisérů... Stručně: nemám na to, abych lépe zhodnotil tento film. Jestli máte někdo opravdu dobrý důvod, proč filmu dáváte pět hvězdiček, nechte mi, prosím, vzkaz. ()

Roby

Tohle je opravdu unikát vidět film který skoro nemá žádné repliky a přitom je to docela zajímavý a koukatelný film, je to lepší než to zní. ()

radecacek

Mé první setkání s Kim Ki-dukem, zároveň to nejlepší. Ve filmu nejde ani tak o příběh, jakožto o atmosféru a pocity, kterými vás film dostane. 100% ()

SjamK

Film tak filmový, že spolu ústřední dvojice nemusí promluvit ani jedno slovo. Musím říci, že to mlčení působilo místy poněkud provokativně - ale proč vlastně ne. Celý film byl tak trochu takový a ve výsledku se mi to velmi zamlouvalo. Mnoho kontrastů a mezi nimi mnoho harmonie. ()

SkyLukey

Trojka železo vám asi nic neřekne, teda pokud nejste golfista. Na tomto filmu si nejvíc cením, že přestože je tak málo ukecaný, řekne toho tolik, kolik toho neřekli ani ve filmu 12 Angry Men. Chtěl jsem napsat, klasický romantický asijský film, ale není na něm vlastně nic klasického, kromě lásky. Pro zajímavost; film byl natočen v téměř rekordních 16 dní. Hlavní hrdina během filmu nepromluvil jediné slovo a dva hlavní hrdinové mezi sebou nepromluvili taky ani jediné slovo. Možná jediná vada na kráse je narychlo točený film. Možná, kdyby byl lépe připravený a promyšlené kulisy, byl by o kousek pěknější. I tak pohladí po duši, hlavně konec. ()

Seti

Kdybych měl sestavit žebříček nejpodivnějších filmů, co jsem viděl, tak 3-iron by určitě zamíchal pořadím v top 5. Jenže zatímco přibližně do poloviny je příjemně a zajímavě podivný, ve druhé půli upadá spíše do nudné podivnosti, která končí v pro mě zcela neuspokojivém a otravném závěru. 3-iron je těžké hodnotit a za sebe můžu jen říct, že můj zájem o osudy hlavních hrdinů v průběhu sledování upadal nebezpečně raketovou rychlostí. ()

Jaccobos

Můj dojem z Kim Ki-duka byl vždycky takový, že velká myšlenka prodchne celý film, ve kterém nejsou žádné vedlejší příběhové ani zápletkové stopy, aby velká myšlenka vynikla a nebyla ničím rušena. Musím ale říct, že se mi líbí i druhá podoba Kim Ki-dukova filmového počínání. Hlavní velká myšlenka zůstává zachována, ale okolo se objevují i další jemné a zajímavé zápletky, které zpestřují cel film. Nakonec jsem byl víc spokojený, než s Jaro, léto, podzim, zima a zase jaro. ()

see_sawandrew

Pohlcující něžnost dotažená do absurdna, a přitom to ani na okamžik nepůsobí hloupě. Kim dokazuje, že sdělení filmu nezávisí na textu, a vrací se na prvopočátek audiovizuálního média. Až s odstupem a přihlédnutím na kontrast reality a snu vyplouvá na povrch, o jak strašně smutný film jde. 80% ()

BlueZero

Druhá polovica by mi fakt nedávala možnosť dat 5*. Len škoda tej prvej. Bola síce fakt zaujímavá, len menej pútavá. Inak fakt dobrý film, už sa chystám aj na dalšie kúsky od Ki-duk Kim-a ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí