P1tr

O filmu jsem skoro nic neslyšel, ale celkem dobré reakce na něj mě donutili si ho sehntat...poté co jsem ho shlédnul musím řícíi, že předčil má očekávání...nejedná se o žádnou komedii u které se budete válet smíchy, ale zpracovává zajímavé téma, jehož ambice nebyly využiti naplno, ale byly využity natolik, aby z filmu udělaly dobrou zábavu, ve které hraje dobře Luke Wilson... ()

prasacimor

Bol som úprimne zaskočený celkovým hodnotením a niektorými komentármi, pretože toto bola po dlhom čase fakt výborná komédia a v neposlednom rade aj dosť ostra satira, síce ukrytá pod občas trochu lacným zavádzajúcim humorom. V niektorých momentoch som bol až prekvapený, že si Američania dokázali urobit zo seba až takú prdel. ()

Specs

Hlášky: Yuppieova žena: - "Bohužel, Trevor zemřel na infarkt když masturboval, aby vyprodukoval sperma pro umělé oplodnění. Avšak, mám několik zmražených vajíček, takže jakmile se objeví ten správný chlap, tak..." & Joe Bowers: - "Proč já? Vždyť pokaždý, když Metsler řekne: 'Velte, poslouchejte nebo se kliďte z cesty', tak se klidím." seržant Keller: - "Jenže, když to říká, nepředpokládá, že si vybereš 'kliďte se z cesty'. Domnívá se, že ti je na překážku velet nebo alespoň uposlechnout." Joe Bowers: - "To mi rozhodně nevadí." & vypravěč: - "Roky plynuly a lidstvo v děsivém tempu hlouplo. Někteří marně doufali, že genetické inženýrství by mohlo tento nepříznivý trend v evoluci zvrátit. Bohužel však, veškerý intelekt a zdroje, byly věnovány na boj proti vypadávání vlasů a k prodloužení erekce." & doktor: - "Nedělej si péči, šourku. Venku žije kupa retardů, co si žijí ty své vypšouklé životy. Moje první žena byla taky retard. Nyní je z ní pilot." & vypravěč: - "Filmový trhák promítaný ve městě se jmenoval 'Prdel'. A celý tento snímek trval 90 minut. Tento rok získal 8 Oskarů, včetně nejlepšího scénáře." & IPPA Computer: - "Vítejte u Amerického Programu Identity. Prosím vložte své předloktí do otvoru pro předloktí." (Joe vloží do tetovacího zařízení svou ruku.) "Děkuji. Prosím vyslovte jméno tak, jak je uvedené na platném dokladu totožnosti, dokument číslo G24L8." Joe Bowers: - "Nejsem si jistý jestli..." IPPA Computer: - "Vložil jste jméno 'Nejsemsi Jistý'. Je zadáno správně, Nejsemsi Jistý?" Joe Bowers: - "Ne, není správně." IPPA Computer: - "Děkuji. 'Nejsemsi' je správně. Je 'Jistý' správně?" Joe Bowers: - "Ne, je špatně. Mé jméno je Joe." IPPA Computer: - "Potvrdil jste, že vaše křestní jméno je 'Nejsemsi'. Prosím potvrďte příjmení 'Jistý'." Joe Bowers: - "Mé příjmení není Jistý." IPPA Computer: - "Děkuji vám, Nejsemsi Jistý." Joe Bowers: - "Ne. Mé jméno je Joe." IPPA Computer: - "Potvrzování je dokončeno. Prosím vyčkejte dokud vám nevytetuji novou totožnost." & Joe Bowers: - "Lidi, vážně bych si zašel do Starbucks." Frito: - "Jo, noo, fakt si nemyslím, že máme čas na leštění klády, Joe." & Joe Bowers: - "Ne, jen po tobě chci, abys mi řekl, jak se dostanu ke stroji času." Frito: - "To je lehké. Sejdeš k muzeu. No, je skoro, je skoro u muzea... Ale jaksi, vlastně, vlastně asi ani ne. Spíš je blíž k ulici. Půjdeš, ehm... Počkej. Začnu radši od začátku. Fajn, to víš, kde je stroj času, že?" & Joe Bowers: - "Co jsou to elektrolyty? Ví to někdo z vás?" ministr vnitra: - "To je to, co používá k výrobě Brawndo." Joe Bowers: - "Jasně, ale proč je používá Brawndo k výrobě?" ministr obrany: - "Protože má elektrolyty." & Rita: - "Myslíš, že si Einstein o ostatních myslel, že mají místo hlav prázdný škobky na parádu?" Joe Bowers: - "Neuvažoval jsem o tom." Rita: - "Teď už alespoň víš, proč vytvořil tu bombu." & vypravěč Stroje času: - "Vítejte ve Stroji času. Nejprve vás vezmeme zpět do roku 1939, kdy Charlie Chaplin a jeho ďábelský nacistický režim zotročil Evropu a zkusil převzít vládu na světem. Ale pak se objevila ještě větší mocnost - 'UN'. 'UN' jako Už nikdy-Nacismus." () (méně) (více)

jefff

Musím přiznat, že triky i kulisy mě docela překvapili-v pozitivním smyslu. Co mě však překvapilo ještě více byla absence vtipných scén. Z tohoto tématu se dalo vykřesat hodně, troufám si říct, že v ruce dobrého scénaristy a režiséra mohla vzniknou kvalitní komedie roku. Bohužel nestalo se tak. Opravdu k zasmání moc scén nebylo, možná úsměvných, ale ne vtipných. Škoda, i když americký prezident byl fakt dobrej:-) ()

giovanni3

Čekal jsem blbost, ale po shlédnutí začátku a pochopení tématu jsem si řekl, že to nejspíše bude pořádná sranda. Občas tomu tak bylo, ale v převážné většině to byla fakt trapárna. Hodnocení dávám vcelku nahoru (navzdory předchozí větě), protože to téma bylo vynikající a když v tomto filmu vtip ,,sedl,, , tak to byla pecka. 2z5 ()

Soweek

Tak tohle doopravdy ano. Borat a Idiocracy byly dvě komedie, na které jsem doopravdy hodně sázel. Mají totiž co říct a jsou obě nesmírně kritické nejen vůči Americe, ale celému lidstvu. Málo lidí mi dá asi za pravdu,ale to co chybělo v Boratovi jsem zde opravdu našel. Tvůrce Beavise a Buttheada uhodil hřebíček na hlavičku a ukázal v humorné formě kam tak asi spějeme. Nutno podotknout že téměř všechny vtipy na všechny zde uvedené lidské nedostatky jsou při dnešním celosvětovém vývoji více než pravdivé. Občas jsem si říkal, jestli to není spíše smutné než vtipné. ()

Arius

No dá sa povedať že snaha bola, nemalo to však žiadne extra komediálne vlohy ktoré by ma dostali do nejakých záchvatov smiechu, bol to síce velmi netradičný scénar ale nebol postavený na nijakom vačšiom logickom základe a to mi velmi chýbalo. ()

Mr.Jackass

Ač naprostá a totální hovadina je vysoce pravděpodobné, že budoucnost bude vypadat podobně...Protože faktem zůstává, že počet dětí v rodině se zvyšuje se snižující se inteligencí rodičů... ()

made1

Bože, doufám, že to takhle opravdu nedopadne, i když občas si člověk i teď vyslechne rozhovor, který jako by přicházel z té doby. ()

Forsberg11

Znovu z vynikajúceho námetu vyžmíkané takmer minimum. To je škoda. Ale nevadí, komédia to nie je až tak zlá. Dá sa na to určite pozerať a dá sa na tom aj zasmiať. Len od toho nemôžte čakať príliš veľa. Luke Wilson opäť nevýrazný, viem si v tejto roli predstaviť skôr takého Bena Stilera alebo aj Bruca Willisa. Ale to by to v rukách musel mať iný režisér a s iným rozpočtom. Takto z toho vznikla len nízkorozpočtová zlátanina bez hlavy a päty. Na nudný večer ale dostačujúce. ()

Lukoboss

Originální název Idiocracy je pěknej a vlastně vystihuje celou pointu a poselství filmu. Co se ale týká samotného snímku, jde spíš o průměrnou americkou komedii, ve které se sem tam objeví něco navíc, ale ne zase tak moc, aby to výrazně zvýšilo kvalitu a tudíž i závěrečný hodnocení. ()

Cejny

Absurdně nejabsurdovatější absurdní absurdokomedie s absurdně absurdózním námětem. U tohoto filmu jsem se pobavil, ale ne že by jsem se spíš smál těm přihlouplým vtípkům, ale spíš tomu, jak výborně si tvůrci Idiocracy utahovali ze současné Americké společnosti, která na tom, popravdě řečeno, s tou inteligencí zase až tak moc dobře nebude. ()

Kejdlo

Absurdistán je samozřejmě pokleslý film odpovídající inteligenci lidí v roku 2505, jak nám tenhle snímek trefně věští, jen je narozdíl od podobných ujetých komedií obsažen o velmi zajímavou myšlenku a utahování si z jejího možného naplnění. Že bych se nějak náramně bavil se říct nedá, přesto mu mírné sympatie upřít nemůžu. Vtípky o limonádě jsou nejlepší. 5/10 ()

upson

Úvodní opening je opravdu vynikající, pohled na téma jak to dopadne s lidstvem, když při rozmnožování přečíslí blbci ty inteligentnější jedince :-D ()

BMAJTZ

Upřímně řečeno z toho námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Takhle je to pouze úsměvné a občas trapné pokoukání. ()