poster

Don Juan DeMarco

 • Česko

  Don Juan

 • USA

  Don Juan DeMarco

 • Slovensko

  Don Juan DeMarco

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

 • Aelita
  ***

  Obecně se soudí, že romantika je vlastní hlavně ženám, ve skutečnosti ji vymysleli muži. Lze to vysvětlit jen tím, že i muži mají svou ženskou stránku, která se u různých mužů projevuje s různou intenzitou. Ovšem je omylem si myslet, že v romantice se muži vzdali svého mužského základu, protože romantika ve své podstatě je čistě utilitární způsob, jak si maximálně hrát a užívat si přírody a žen, které jsou obě ženského rodu. Svědčí o tom i umění dokonalého milence Dona Juana DeMarca, který pojímá ženské tělo jako hudební nástroj, z kterého dobrý umělec vyloudí dobrou hudbu. Nejvíce si ale zahrála sama příroda, která stvořila ženy, aby donutila muže hrát její symfonii života. ___ Film o volbě obrazu světa, ve kterém člověk chce žít.(30.5.2013)

 • flyboyeda
  ****

  Vyborny romanticky film s vybornym Deppem a skvele nahravajicim Marlonem Brando. Usmevny a pro me i po nekolikatem shlednuti stale velmi sympaticky pribeh o hledani vasne a leceni takzvane nemocne duse, co ale mozna zas tak lecit nepotrebuje a mozna muze i leccos priucit. Jednou za par let na nej nahodne narazim a vzdy potesi svoji bezelstnosti a pozitivnim nabojem.(7.11.2014)

 • Wacoslav1
  odpad!

  Ach to je dojak budu bulet! ja sem Don Juan ale bez trojky v zile bych jim nebyl to byla opravdu romantika ze z ni jdu do kolen a tyto podobny uzasne emocionalni dila at jdou tam kam patri takze do prdele!(27.3.2012)

 • berg.12
  **

  Až na pár scén hodně pohřbený potenciál. Přijde mi, že u filmu se nudili snad úplně všichni, od režiséra až po klapku, a je to hodně znát. Dokonalé uspávadlo.(16.9.2005)

 • Djkoma
  ***

  Kvality Johnyho Deppa, Marlona Branda a Faye Dunaway se nedají zapřít. Bohužel pro Marlon a Fay mají své nejlepší roky za sebou a nevybrali si zrovna snímek, který by mohl být kvalitnější než na zdejších cca 65 %. Před několika lety, s lepším režisérem(spíše autorsky výraznějším režisérem) a kvalitním scénářem by tahle trojce mohla útočit na kdejakou cenu.(7.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace