• Česko

Don Juan

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 94 min

Tento film není o ději, ale o slovech a větách a já hltala každou z nich. Není to film, který by se dal sledovat zrakem a hodnotit hlavou... je spíš pro duši a srdce. A já fandím všem, kteří si vysnili svůj vlastní svět a žijí v něm, protože já jeden takový taky mám. :) Je to film o iluzi, fantazii, svobodě a nespoutanosti a to vše je mi velmi blízké.(28.12.2013)

Nikterak výrazná romantika s výrazným nápadem. Ale z Branda bude vždycky vyzařovat neuvěřitelná přitažlivost, bez ohledu na to, jestli je frajerem v kožené bundě nebo utahaným dvoumetrákovým sedmdesátníkem. A bez ohledu na to, kolik mladých, přitažlivých a nadaných herců Deppova typu se motá poblíž. Chybíš mi, Marlone, moc mi chybíš...(5.7.2007)

• Tosim

Já být psychiatry, tak toho Chuana šoupnu ve svěrací kazajce do nějaké díry hned. Nejen já sám se ptám: o co tady vlastně šlo? Je to zmatené a herecké výkony v zátylku se stodvacetikilovým Marlonem Brandem to jen potvrzují.(16.8.2002)

• berg.12

Až na pár scén hodně pohřbený potenciál. Přijde mi, že u filmu se nudili snad úplně všichni, od režiséra až po klapku, a je to hodně znát. Dokonalé uspávadlo.(16.9.2005)

Vyborny romanticky film s vybornym Deppem a skvele nahravajicim Marlonem Brando. Usmevny a pro me i po nekolikatem shlednuti stale velmi sympaticky pribeh o hledani vasne a leceni takzvane nemocne duse, co ale mozna zas tak lecit nepotrebuje a mozna muze i leccos priucit. Jednou za par let na nej nahodne narazim a vzdy potesi svoji bezelstnosti a pozitivnim nabojem.(7.11.2014)

• - Když vezme dr. Mickler svou ženu na večeři, můžete zřetelně vidět ženu, která byla poslední "obětí" Dona Juana na začátku filmu. Sedí sama a hraje si se lžičkou, jako by na někoho čekala, stejně jako při prvním setkání. (HappySmile)

• - Na obraze, na ktorý sa Dr. Mickler (Marlon Brando) pozerá v jeho kancelárii, je mladý Marlon Brando s jeho vlastným otcom. (misterz)

• - Těsně před natáčením scény, kde sedí Brando a Depp u stolu a probírají rozporuplnost DeMarcova (Depp) charakteru, přičemž DeMarco připustí, že jeho otec byl z New Yorku, byly ve scénáři přepsány Deppovy věty, a tak neměl čas si je zapamatovat. Brando si tedy promluvil s režisérem a kameramanem, aby zjistil, kam dosahují úhly kamery. Potom vypracoval způsob, kterým rozkouskoval Deppovy věty ze scénáře a přidělal je na šálek kávy ve své ruce. Při natáčení držel hrníček tak, aby kamera nezabírala připevněné věty a Depp je mohl číst. (HappySmile)