Incident

The Incident

Krimi / Drama / Psychologický

USA, 1967, 107 min

10/10 Dalsi dukaz toho, ze tu mizi hodnoceni - tento kus uz jsem popisoval pred lety a muj prispevek tu chybi. Nicmene je to pecka!(12.7.2012)

Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo, ale zlo si mě stejně najde. Parádní psychologické drama s kašovitou atmosférou.(26.4.2011)

Skvělý film. Nastavuje zrcadlo, jak říká klasik, nám všem. Malicherným, lhostejným, pomstychtivým, zamindrákovaným, ustrašeným, zbabělým. Přitom stačilo tak málo a v metru by byl klid ... "Kde jste, sakra, lidi, byli?" Ve zdejších (pozitivních) komentářích je mnoho popsáno. Přeji všem, aby našli odvahu se na tento film podívat.(11.1.2014)

Pro mě zajímavý film hlavně co se sdělení týče. Vlak ovládnou 2 týpci, ačkoliv by je dohromady cestující zvládli raz dva. Je hrozné, když si každý hledí jen svého. Pravda je, že nikdo asi nechce dopadnout jako Michal Velíšek, ale apatie je jedna z nehorších vlastností, co znám.(7.4.2011)

Téměř dokonalá psychologická studie, bezohlednosti, arogance, zbabělosti, která by byla úplně dokonalá, kdyby se dvě hlavní postavy nechovaly přehnaně exaltovaně, čímž jejich poloha malinko ztrácí na autentičnosti a vznikají tak místy nelogičnosti. Paradoxně herecké výkony ostatních převyšují oba hlavní představitele, což asi není ani tak vina samotných herců, jako spíše jejich vedení. I tak ale zejména z druhé poloviny filmu běhá i po létech mráz po zádech.(23.2.2013)

• Beau Bridges